PDA

Zobacz pełną wersję : Malowanie na silikonie



oli_oli
03-04-2006, 20:32
Witam,
mam mały problem, gdyz popierniczyłem tuby i zamiast akrylem połaczenia płyt Gk zrobiłem silikonem sanitarnym.
Jak pomalowałem farba akrylowa to się skapnąłem potym że zrobiły sie oczka i farba sie nie trzyma. Co zrobić z tym fantem? Czy można to jakoś zneutralizować, lub pomalować jakąś specjalną farbą np olejna

oli_oli
05-04-2006, 20:07
Może jednak ktoś cos wie.
A czy jak przejadę to antysilikonem to na to mi farba chwyci ?

boorg
06-04-2006, 21:52
Może jednak ktoś cos wie.
A czy jak przejadę to antysilikonem to na to mi farba chwyci ?
A co masz na myśli mówiąc "antysilikon"?

oli_oli
06-04-2006, 22:01
Widziałem w sprzedaży taki środek o nazwie antysylikon, który pomaga usuwać silikon.

W laikernictwie samochodowym jest też taki antysylikon do frab żeby nie oczkowały może coś takiego dodać do fraby to akryl i to akryl. :)

Sp5es
08-04-2006, 20:36
Są różne silikony, również takie, co się dają malować (nie mylić z akrylem).
Jedyna szansa to odtłuścić benzyną i pomalować MATOWĄ farbą rozpuszczalnkową. typu alkidowego lub podobną (tzw "olejną"). Potem próbować tym czym się chce.
Nie musi pomóc, ale szanse są.
Reklamacji nie przyjmuję.

oli_oli
08-04-2006, 21:06
Dzieki Sp5es za dopowiedź.
Prubowałem odtłuścić benzyna i na tym malować. Było troche lepiej, ale i tak kicha.

Dzis pojeżdziłem po sklepach z farbami i wszyscy rozkładali ręcę. W jednym sklepie kupiłem antysilikon silikill czy coś takiego. Pomalowałem pędzelkiem te miejsca i po 20 minutach przetarłem i coś tam zlazło. Pomalowałem i jest ok.