PDA

Zobacz pełną wersję : Projekt zastępczy - ile to kosztuje?



Adamari
04-04-2006, 08:49
Sytuacja jest taka, ze PINB wymaga ode mnie wykonania projektu zastepczego przy podnoszeniu sciany kolankowej o 2 cegly, powołujac sie Prawo Budowlane i znaczące odstępstwo od projektu.
Miły facet z tegoz urzedu powiedzial mi, ze projekt taki moze zrobic ktokolwiek, kto posiada uprawnienia projektowe. I tu moje pytanie nr1: czyli kto na przyklad?
Pytanie2: czy ktos z forumowiczow zlecal taki projekt? Jak to wyglada w praktyce? Ile kosztuje? Dodam, że jestem z Warszawy, buduje 18 km od niej, wiec pewnie stad bede brac tego kogos z uprawnieniami.
Bardzo prosze o pomoc, bo juz wystartowałam z budową, ściana kolankowa wyskoczyła niejako przy okazji i termin załatwienia tej sprawy jest tak pilny, że bardziej pilny byc nie moze :|

robert skitek
04-04-2006, 20:12
osoba z uprawnieniami projektowymi to najczesciej architekt. kiedys takie (architektura) uprawnienia dostawali tez inzynierowie a jeszcze wcześniej technicy budowlani.

Danielek
26-05-2006, 06:47
ja tez mam podobny problem ;) jesli bym chcial poodniesc sciane kolankowa o 2 pustaki bede musial wykonac taki projekt. Projektant powiedzial ze bedzie to mnie kosztowalo 800 zl ;) czyli polowa ceny projektu.

bingo-ada
26-05-2006, 09:08
Ja za projekt zastępczy, który obejmował sporo drobnych zmian typu przesuwanie ścianek działowych, likwidacja lukarny, zmiana wielkości okien, powiększenie jednego pomieszczenia, dołożenie 1 warstwy pustaka - zapłaciłam 1200zł. Drogo, ale nie miałam wyjścia.