PDA

Zobacz pełną wersję : Sposoby na podjazd



Janek123
04-04-2006, 10:36
Witam,
Jesteśmy na etapie poszukiwania sposobu na wykończenie podjazdu do domu, garażu, fragmentu ogrodu. Pow ok. 120m2. Materiały typu kostka betonowa, granitowa raczej "odpuszczamy" po prostu z uwagi na cenę. (Małopolska koszt za metr kw 95 do 100zł). Płyty żaluzjowe są tańsze, ale mniej estetyczne oraz z uwagi na rosnące w granicy działki drzewa liściaste trudne w utrzymaniu(trawa lub wypełnienie płyt, bardzo źle się czyści z opadłych liści) Podobnie jak podłoża wykonane z drobnego żwiru, kamienia itp. Może ktoś z forumowiczów ma własne doświadczenia i zna receptę na dobre rozwiazanie ? Będę wdzięczny za każdą podpowiedź
:-?

kofi
04-04-2006, 11:26
Również będę wdzięczna, zastanawiam się nad tym samym.

zygmor
05-04-2006, 22:37
Myśleliśmy o kostce betonowej, ale w dwóch pasach bezpośrednio pod koła a pomiędzy tą ążurową kratę, może to by było taniej, ale chyba niezbyt...

Pozdro

Anna K.
06-04-2006, 08:31
Ja mam podjazd ułożony z kostki betonowej - 2 pasy kostki pod koła, po środku trawa. Bardzo ładnie to wygląda zwłaszcza latem, kiedy zieleń trawy odcina się od koloru kostki(czerwony i grafit).

katerhasser
10-04-2006, 00:02
Planujemy zrobić podjazd i ścieżki z łamańca czyli łamanego piaskowca.
na razie teoria i plan - taniej niz granit duzo ładniej niz beton.
Efekt będzie trochę naturalistyczny, nie pod linijkę ale porządnie.
Łamaniec musi być czerwony - najmocnieszy. na podjazd grubszy (8-10 cm), na ścieżki cieńszy (4-5 cm).

Piotrek1
10-04-2006, 10:23
Ja tez cos takiego planuję ale nie z piaskowca tylko granitu, lub porfiru (resztki z zakładów kamieniarskich)

ozzie
10-04-2006, 10:50
A u nas podjazdy wylozone beda takimi kamyczkami (otoczaki bodajze), bedzie to na wzor angielkich podjazdow (shingle driveway). Wszystko bedzie komponowac sie z zielenia. Jak zrobimy w czerwcu, to zamieszcze zdjecia.

maciek.tor
10-04-2006, 11:09
Łamańce, otoczaki, żwir .......
Mnie się też to podoba ale przed podjęciem decyzji powstrzymuje mnie kwestia utrzymania takiej śceżki.
Jak to czyścić z liści, resztek skoszonej obok trawy, naniesionej ziemi i błota.
Czy co roku przesiewać całość żwiru przez sita z jednoczesnym spłukiwaniem? :x :o

Jak odśnieżać zima taką ścieżkę/drogę. przecież szuflując ten śnieg rozsypujemy dookoła żwir. Nie wyobrażam sobie zastosowania w tym przypadku odśnieżarki.
Jak latem chodzi sie po czymś takim. Co na to panie w szpilkach. Czy żwirek nie kaleczy butów?

Nie mam doświadczenia w użytkowaniu takich chodników.
Jeśli ktoś ma to chętnie wysłucham jego doświadczeń.

Pozdrawiam

hanka55
14-04-2006, 20:27
W swoim dłuuugim żywocie mieliśmy :
- podjazd betownowy - paskudny ale bardzo praktyczny
- kostkę granitową - cudną ale śliską w zimie jak...
- dwa pasy na koła samochodu - zatopione w trawie kratki PCV, na 50-cio centymetrowej podbudowie ze żwiru i piasku, na gruncie ilasto-gliniastym - zapadały się pięknie po dwóch latach użytkowania
- podjazd w całości wysypany średniziarnistym tłuczniem granitowym
I ten ostatni sposób polecam, choć obok rosną 3 stare modrzewie, które namiętnie, zimą sypią igiełkami.
Miotło-grabie załatwiają oczyszczenie podjazdu po zimowych zanieczyszczeniach w połgodziny.
Zimą nie ma problemów ze śliskością podjazdu, latem na roślinki , które niechcąco zasiały się wśród żwiru - jest Randup.A stalowa biel żwiru pięknie komponuje się z zielenią roślin :-)))
P.S.
Pod żwirem jest klasyczna 60-cio centymetrowa podbudowa!

Mis Uszatek
15-04-2006, 16:15
No wreszcie odezwal sie ktos, kto juz zrobil, a nie tylko planuje.

- podjazd w całości wysypany średniziarnistym tłuczniem granitowym
I ten ostatni sposób polecam, choć obok rosną 3 stare modrzewie, które namiętnie, zimą sypią igiełkami.
Miotło-grabie załatwiają oczyszczenie podjazdu po zimowych zanieczyszczeniach w połgodziny.
Zimą nie ma problemów ze śliskością podjazdu, latem na roślinki , które niechcąco zasiały się wśród żwiru - jest Randup.A stalowa biel żwiru pięknie komponuje się z zielenią roślin :-)))
P.S.
Pod żwirem jest klasyczna 60-cio centymetrowa podbudowa!

Mam trzy pytania:
* Jaka jest frakcja tego tlucznia?
* Jaki jest sens robienia podbudowy, kiedy tluczen jest sam w sobie materialem na podbudowe, i to bardziej wytrzymalym niz piasek? I dlaczego tak grubo?
* A czy snieg daje sie usunac?

hanka55
15-04-2006, 18:15
No wreszcie odezwal sie ktos, kto juz zrobil, a nie tylko planuje.

Mam trzy pytania:
* Jaka jest frakcja tego tlucznia?
* Jaki jest sens robienia podbudowy, kiedy tluczen jest sam w sobie materialem na podbudowe, i to bardziej wytrzymalym niz piasek? I dlaczego tak grubo?
* A czy snieg daje sie usunac?

- ok.2cm
- w miejscu rekonstrukcji domu, było koryto rzeki, więc glina i ił, pomieszany z otoczkami. O tym, że iły i gliny " puchną" gdy jest deszcz, nie muszę wspominać :-), więc furtka i bramką muszą mieć jakiś stały poziom do otwierania się. Słupki murowane, też nie powinny się wypiętrzać na "pracującym " gruncie. Stąd dokładne przygotowanie podłoża.
- śnieg świeży zrzucamy łopatami, a zlodowaciały - rozpuszczamy granulatem chlorkiem wapnia - " ANTYLÓD", który działa do -35C.
Najwspanialsze jest to, że przemrożona ziemia, zatrzymuje chlorek i jest on skuteczny aż do całkowitej rozmarzliny. Gdy jeszcze śnieg i lód na trawnikach - podjazd już jest w osobnych kamyczkach :-)))
Od razu uprzedzam - chlorek rozkłada się do postaci przyjaznej rosnącym 2 metry dalej kosodrzewinom, modrzewiom i świerkom.
Teraz zrobiłabym inaczej - dałabym kable grzewcze na całej powierzchni podjazdu, choć nie wiem czy instalacja wytrzymałaby podhalańskie - 35C :-)))

cisza1
15-04-2006, 19:32
instalacja jak instalacja ale portfel?? ;)

hanka55
15-04-2006, 20:26
a właściwie remont poniemieckiego, feudalnego podwórka.
Podjazd do pomieszczeń gospodarczych ( chlewni, obór) był zrobiony z kamienia rzecznego. Przez wieki i późniejsze użytkowanie powojenne, gospodarz spowodował odkształcenia poziomu nawierzchni. Chcąc zlikwidować podeszczowe bajora, powstające w zagłebieniach kamiennej wykładziny, zerwaliśmy kamień i położyliśmy od nowa.
Podłożem był piach ( ok. 40cm ale na gruncie gliniastym). Ostatnie 10 cm przed położeniem wyjętego kamienia to mieszanka piachu z cementem w stosunku 1:3. Powstała zaprawa samoutwardzalna była o tyle konieczna, że kamień jest nieregularny, a koła samochodu potrafią luźno osadzone w piasku kamienie, poprostu - powyrywać. Po wstępnym dobiciu kamieni w " łatanych dziurach" zwilżyliśmy wszystko natryskiem z węża ( mgła wodną) aby ładnie osiadło. Młotek gumowy i wielkie młot 10kg były niezbędne do mocnego osadzenia głazów . Oczywiście przy układaniu kamieni korzystaliśmy z 2 metrowej łaty, by te nowe, faktycznie pasowały poziomem i kątem nachylenia podjazdu, do łatanej reszty.
Podjazd wrócił do świetności błyskając kolorami żółci, czerwieni, pomarańczu i grafitu, a kałuże przestały być dolegliwe, bo lekkie nachylenie nawierzchni wykonane przed 100 laty, pięknie odprowadzało deszczówkę :-)))

hanka55
17-04-2006, 16:36
http://www.allegro.pl/item96701917_kamien_lupany.html
To jest fajne!
Duże kawałki i szybka robota, a później piękny efekt różnych kolorów :-)


A tu SUPEER OKAZJA
http://www.allegro.pl/item96967228_nieregularna_kostka_granitowa_najtani ej_za_25_ton.html

hanka55
17-04-2006, 16:43
Oferujemy kostkę granitową u nas kupisz kostkę granitową już od 24 zł/m2 Cena dotyczy jednego metra kwadratowego kostki granitowej ! Świadczymy usługi brukarskie i montażowe na terenie całego kraju !!! Dowozimy towar do klienta ! Nic nie ryzykujesz- płacisz gotówką u kierowcy w dniu odbioru towaru ! Załadunki: 24 h Kontakt: tel./ fax 074 8555870, kom. 0601 28 16 61, e-mail: [email protected] STRZEGOM
http://www.allegro.pl/item97840524_kostka_granitowa.html[/b]

Sonika
17-04-2006, 18:42
Pytanie do Hanki 55:
- ile kosztuje położenie 1m2 - z wszystkim, na gotowo?
- ile za transport do Krakowa?

Metrów u mnie nie jest dużo, myślę że może z 50 - 60 m2.

hanka55
17-04-2006, 19:10
Pytanie do Hanki 55:
- ile kosztuje położenie 1m2 - z wszystkim, na gotowo?
- ile za transport do Krakowa?

Metrów u mnie nie jest dużo, myślę że może z 50 - 60 m2.
- nie wiem, ja układałam sama, po konsultacji z konserwatorem zabytków :-) Zabawa przednia, efekt oceniony na -5, odchylenia od poziomu na 3 metrach długości , rzędu 5mm :-)))
- na allegro Panowie oferują swoje usługi od 45zł/m2
- to trzeba ustalić z firmą przewozową; najtaniej wychodzi dogadanie się z firmą produkcyjną, która ma pusty przewóz po dostarczeniu towaru.
Biorą wtedy takse o połowę mniejszą niż profesjonalne firmy transportowe ( nie mają pustego powrotu, a mogą Wam przywieźć towar)
Ja tylko skopiowałam Wam post z allegro!!!
Służe swoim doświadczeniem z 3 domów - tylko i aż tym :-)

Sonika
17-04-2006, 19:27
Ups :oops: , a ja myślałam że to Ty sprzedajesz kostkę - ale plama :wink: .

Jak to sama układałaś :o , jakoś wydaje mi się, że to ciężka praca jak dla dziewczyny. Jestem pełna podziwu.

To jak Ty masz takie doświadczenie - i tutaj znowu podziw dla Ciebie :wink: :) , napisz proszę jak to się robi.
Docinałaś też sama :o ?

hanka55
17-04-2006, 19:38
Kochanie, z tym docinaniem, to już przesada :-)
KOstka, którą kupiłam była mnie więcej sześcienna.
Narzędzia :- łata 4m, łata 2m, młotek gumowy do wbijania w piasek, młot 10kg do dobijania z góry ( stukasz nim pionowo, jak tłuczkiem do kartofli :-), więc uderza drzewiec, a nie metalowy młot.

Wybraliśmy na Dolnym Śląsku, 50cm gruntu na podjeździe, zasypaliśmy piachem, który przez parę dni był polewany wodą, żeby się sam utwardził i zagęścił.
Jak już był spoisty, chłopcy przywozili mi taczką na " odcinek budowy" kostkę, a ja dopasowywałam+/- jedną do drugiej. Poziom mierzyłam krótką łatą, by pasował do tych już ułożonych, a skos ( nachylenie na jedną stronę, by woda odpływała) - drugą, długą łatą.
Powtem tylko dobić gumowym młotkiem położone kostki, zasypać szczeliny piachem, przyłożyć łaty i te wystające potraktować z wyczuciem po głowie - ciężkim młotem. Jak wszystko gra i nic bezczelnie nie wystaje, rzucasz parę łopat drobnego piachu, rozprowadzasz miotłą po kostce i zraszasz wodą, by piasek dobrze wypełnił szczeliny.
Troszkę zabawy z tym jest, ale radość okruuuuuuutna :-)
Zwłaszcza gdy przejeżdżał szambowóz i traktory z drewnem do kominka i ...ani śladu zagłebienia w kostce.
Czyli poprawna robota :-))
A z doskoku, możesz sama zrobić po pracy 4m2/ popołudniem :-)))

hanka55
17-04-2006, 19:49
A jak chcesz robić wzory np. z czerwonego granitu lub bazaltu, to najpierw sznurkiem na patyku, niczym cyrklem rysujesz łuki, zawijasy , robisz podsypkę wyższą , bo najczęściej kolorowe kostki mają mniejsze wymiary niż granit tła i zaczynasz układać od wzoru. Dopiero potem układasz duże kostki.
Zabawa jak w przedszkolu. Najcięższą pracą jest wybranie gruntu, bo to i kilof i sztychówka i kupa ziemi, z którą nie bardzo wiadomo co zrobić..
A jeśli chcesz, to np. w punkcie centralnym możesz " zatopić" mosiężny/ żeliwny element ozdobny.
Podobnie jak "wiszące żeliwne wycieraczki. Gotowe "pudło" betonowe kupuje się w składzie budowlanym, zakopuje nieco niżej niż kostka ( musisz poziomować , by krata idealnie pasowała do poziomu bruku).
Aaaaa i jeszcze coś..w "pudle" warto zrobić dziurkę i wężyk od strony zewnętrznej domu. Wtedy będzie działał jak sączek i woda opadowa nie będzie się gromadziła pod kratką:-)

Sonika
17-04-2006, 19:50
Dzięki serdeczne :D .
Napisz jeszcze proszę o tej 60 cm podbudowie pod żwir.
Rozumiem, że sposób postępowania jest podobny jak dla kostki, tzn. wybrać 0,5 m ziemi, nasypać piach, polewać, a potem to zasypać tłuczniem - tak?

Na kładzenie kostki chyba jednak się nie porwę, ale może z tłuczniem dałabym sobie radę.

Sorry, że tak Cię męczę :oops: .

Sonika
17-04-2006, 19:53
Wiesz co Hanka, Ty już lepiej nic nie pisz :wink: , bo mnie załamujesz.
Skąd Ty to wszystko wiesz Dziewczyno :o ?
Normalnie opad szczeny :wink: .

hanka55
17-04-2006, 19:56
Głębokośc podbudowy ( dziury w ziemi) zależy od strafy przemarzania, od tego co będzie stało i jeździło po podjeździe.
My braliśmy pod uwagę ciężkie pojazdy, bo szambonurek pełny to ok.13 ton !!! A traktor z przyczepą i drewnem z lasu, to ok.20ton.
Stąd tak głęboka dziura.
Jesli grunt nie jest plastyczny, tylko twardy ( np. piaszczysty) to możesz spokojnie robić na 40cm, o ile wjazd będzie tylko dla aut osobowych.
A jeśli okładziną zewnętrzną nie będzie granit, to polecam zagęszczenie piachu jednak nie polewaniem, tylko zagęszczarką ( wibrator do piachu:-)
Można wypożyczyć pana z maszyną z Zarządu Dróg lub kupić samo wibro na allegro.

hanka55
17-04-2006, 19:57
Głębokośc podbudowy ( dziury w ziemi) zależy od strafy przemarzania, od tego co będzie stało i jeździło po podjeździe.
My braliśmy pod uwagę ciężkie pojazdy, bo szambonurek pełny to ok.13 ton !!! A traktor z przyczepą i drewnem z lasu, to ok.20ton.
Stąd tak głęboka dziura.
Jesli grunt nie jest plastyczny, tylko twardy ( np. piaszczysty) to możesz spokojnie robić na 40cm, o ile wjazd będzie tylko dla aut osobowych.
A jeśli okładziną zewnętrzną nie będzie granit, to polecam zagęszczenie piachu jednak nie polewaniem, tylko zagęszczarką ( wibrator do piachu:-)
Można wypożyczyć pana z maszyną z Zarządu Dróg lub kupić samo wibro na allegro.
Tylko pamiętaj !
Kruszywo - to śmierć dla obcasów!!!

hanka55
17-04-2006, 20:03
Nooooooooo, piękne dzięki !
W pracy miałam do czynienia z biegłymi z zakresu budowlanki i konserwatorami zabytków. Niemal 200-letnią rezydencję odtwarzaliśmy z pietyzmem. A, że jestem gadułą, dociekliwą zresztą, to i prosiłam o nauke, wskazówki, a potem.. próbowałam. Część rzeczy się udała, część ...tu zmilczę taktycznie :-)
Większość się udała suuuper!
Dałam ciała z olejowaniem marmuru - to średniowieczny sposób impregnacji kamienia, by lśnił i nie łapał ( to piaskowiec!) brudu.

Sonika
17-04-2006, 20:09
O obcasach nie pomyślałam, a już się tak zapaliłam do tego pomysłu - szkoda :( .

hanka55
17-04-2006, 20:21
Witam,
Jesteśmy na etapie poszukiwania sposobu na wykończenie podjazdu do domu, garażu, fragmentu ogrodu. Pow ok. 120m2. Materiały typu kostka betonowa, granitowa raczej "odpuszczamy" po prostu z uwagi na cenę. (Małopolska koszt za metr kw 95 do 100zł). Płyty żaluzjowe są tańsze, ale mniej estetyczne oraz z uwagi na rosnące w granicy działki drzewa liściaste trudne w utrzymaniu(trawa lub wypełnienie płyt, bardzo źle się czyści z opadłych liści) Podobnie jak podłoża wykonane z drobnego żwiru, kamienia itp. Może ktoś z forumowiczów ma własne doświadczenia i zna receptę na dobre rozwiazanie ? Będę wdzięczny za każdą podpowiedź
:-?
Znalzłam telefon do Jordanowa - 071/316 11 24 - tam mają serpentynity, marmury i podobne. Płytki i łomki. 3 lata temu łomki zielone ( serpentynit) mieli po 16zł/m2. Podłoże trzeba przygotowac jak do tarakoty i kleić albo na zaprawę elastycza, albo na beton. I świetne wzorki można robic z marmuru łaczonego z serpentynitem:-)

hanka55
21-01-2008, 11:27
Dla E. Podciągam :D

duduś
21-01-2008, 20:10
Hanko a może służysz zdjęciami??????/

hanka55
21-01-2008, 23:12
http://images2.fotosik.pl/104/7e522dedecef058fm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=7e522dedecef058f)
pod psem jest podłoga z własnoręcznie kładzionego serpentynitu :D

Evita
21-01-2008, 23:35
Haniu, dziękuję :D
Dopiero teraz tu dotarłam. Już czytam.

banditrider
13-02-2008, 09:52
Witam,

co do pytań o kostke granitową, to właśnie się sam informuję na ten temat i znalazlem firmę handlujaca granitem, która ma sklad pod Myślenicami i ceny od 45zl /m2. Mają spory wybór i można brać dowolne ilości - - nawet nie wiedziałem że granit jest w tylu kolorach ;)
Teraz przeliczam wszystkie za i przeciw na gotówkę i jak już ułożę to pochwale sie zdjeciami.

Pozdrawiam

bandi.

Paulka
22-02-2008, 09:42
Podciągam stary wątek - może ktos jeszcze podzieli sie wrażeniami, doświadczeniami a najlepiej zdjęciami?
Chodzi mi o TANI podjazd i ścieżkę. Mysle od paru dni o kruszywie...
na razie zbieram informacje

Paulka
22-02-2008, 09:44
acha, zapomniałam o waznym pytaniu
Czy ktos oprócz hanki55 bawił sie w to sam? Czy mozna samodzielnie ułożyc
- czy wysypac - taką drogę?
Bo z tego co sie orientowałam koszt mnateriałów jest względny ale koszt robocizny :roll: :x

joaz
22-02-2008, 09:47
Witam
Ja mam podjazd i ścieżki zrobione z polnego kamienia. Jestem zadowolona i wygląda to super zwłaszcza w otoczeniu wiejskim- tak jak u nas. Jedyny problem to ciężka zabawa w układanie tego. Kamienie są różne i należy je jakoś dopasować. Ale teraz to na tym podłożu nawet gramy w kosza ( podjazd)
Pozdrawiam.

Paulka
22-02-2008, 09:50
dzieki z dpowiedź!
A możesz mi napisac jeszcze? jak to zrobiliście?
Tj jak przygotowaliście powierzchnie i zasypywaliście potem czyms? Piaskiem ?

JacekS
23-02-2008, 16:41
Ja poczyniłem coś takiego z piaskowca łupanego
http://foto.onet.pl/4lwp3,070jc6kgscw4,u.html
Praca mozolna i ciężka ale jest satysfakcja nie ma takiego czegoś w okolicy ale trzeba się nadziwigać przyobróbce kamienia i układaniu takiej mozajki
dla zainteresowanych pracą samodzielną służę radami

Paulka
25-02-2008, 08:19
Ja poczyniłem coś takiego z piaskowca łupanego
http://foto.onet.pl/4lwp3,070jc6kgscw4,u.html
Praca mozolna i ciężka ale jest satysfakcja nie ma takiego czegoś w okolicy ale trzeba się nadziwigać przyobróbce kamienia i układaniu takiej mozajki
dla zainteresowanych pracą samodzielną służę radami

Zdjęcie mi sie nie pokazuje(może spróbujesz jeszcze raz?), ale chętnie poczytam jak to zrobiłeś!

Jacek1204
25-02-2008, 09:26
Też szukamy rozwiązania na dory podjazd. Z tego co czytam wczesniej, nalezy "wykorytkować" , czyli wybrać ok. 60 cm ziemi ( u nas glina). Na dno koryta nasypać troche piasku, potem planujemy wysypać ok. 30 cm kruszywa bazaltowego ( bardzo dobrze klinuje się ) , na to piaseck, ubic i ew. kostka brukowa, kamienie (piaskowiec ), A co z krawężnikami ?
Czy powyzsza koncepcja jest dobra ?

JacekS
25-02-2008, 19:07
Teraz powinny się zdjęcia pojawiać

Odnośnie układania piaskowca to przywieźli mi piaskowiec w gubych płytach ok 15 -20 cm z 12 ton można z tego ułożyc ok 50- 60 m kw podjazdu .
Ja pokusiłem się o porozbijanie płyt na cieńsze kawałki i ułożyłem z tego ok 100 m kw i zostało mi jeszcze na na jakieś 20 m kw ale to zużyję na architekturę w ogrodzie.Pzrzy rozbijaniu kamienia na cieńszy zostało mi sporo odpadu z którego też mońa się pobawić według inwencji

Zasada układania

wybrałem ok 30 cm ziemi z podjazdu i wysypałałem tzw kliniec jest to kruszywo ne sortowane z gliną najtańsze z kruszyw zagęściłem to wibratorem i
układałem na mokrej zaprawie betonowej jak to można tak nazwać w proporcji 40 łopat na worek cementu :) grubośc ok 5-10 cm dobijane dużym młotkiem gumowym.kamień idealnie się wykładał w mokrej zaprawie.
Próbowałem na suchym cemencie niestety pękał przy dobijaniu
Jest z tym troszkę zabawy przy przenoszeniu i wyszukiwaniu odpowiedniego kawałka do układania puzli trzeba przerzcucić sporo ton w tej zabawie
Piaskowiec po ułożeniu zaimpregnowałem coby nie chłonął wodyw zimie i nie rozwawrstwiał się

Piątka
26-02-2008, 08:34
:D
Dzięki Hanka, Jesteś Wielka !

janusz_21
26-02-2008, 13:23
Witam! To i ja sie dołączę z pytaniem - czym fugowałeś tą ładną mozaikę?, z czego zrobić obrzeża, zwykły betonowy krawężnik jakoś mi nie pasuje? Jaki impregnat zastosowałeś? Piaskowiec już mamy tylko trochę odstraszają mnie pomysły fachowców odnośnie cen robocizny. Jak tak czytam Wasze posty, to chciałoby się samemu. Pozdrawiam!

Paulka
26-02-2008, 20:09
Dziekuje jacekS

Podaj jeszcze koszty takiej przyjemności :roll:
:wink:

JacekS
27-02-2008, 08:52
Janusz
Fugowałem znaczy zacząłem po mi mrozy nie pozwoliły zaprawą cementową.
Obrzeża wyszły jak wyszły docelowo jak kładłem obrzeża miała być kostaka,ale będą pomalowane w kolorze kamienia.
Impregnowałałem ipregnatem silikonowym SARSILŽ H-14/R
Pomysły fachowców odnośnie ceny za robociznę

Nie dziwię się ja nie podjąłbym się układania takiej mozajki klienta
Jest pracochłonna i trzeba się pobawić z tym żeby to wyglądało

Najlepszym rozwiązaniem jest własna inwencja twórcza :lol:


Paulka
Koszt czerwonego piaskowca to 250 zł tona plus transport
tona cementu na samo układanie bez obrzeży
środek impregnujący ok 400 zł
Robocizna Bezcenna bo sam układałem

janusz_21
27-02-2008, 11:20
Witam i dzięki za odpowiedź. mój piaskowiec jest w kolorze rdzawo-brązowo-żółto-szarym, niebrzydki. Pytam choć to trochę bez sensu(z racji na koszty transportu) z jakich okolic pochodzi Twój piaskowiec, przydałby mi się również w takich kolorach jak Twój. Chałupę mamy w oklicach Suchej Beskidzkiej. Jeszcze jedno naiwne pytanie wynikające ze skąpstwo własnego-czy ułożenie piaskowca na podbudowie z piasku a nie na zaprawie ma sens?

JacekS
27-02-2008, 13:20
Janusz
Podejrzewam że twój piaskowiec nie będzię się tak dobrze łupał na cieńsze warstwy jak typowo czerwony piaskowiec. Z płyty czerwonego o gruności 15 cm rozwarstwiałem go na 5 cm płaty zyskałem na ilości metrów do ułożenia z jednej tony ale był zbyt cienk,i żeby go układać na sam piasek.
Moża układaćna piasek ale grubość min 10 cm.
Podejrzewam że twój jest trwardszy od mojego kamienia wszystko wyjdzie przy układaniu jak będziesz próbowł dobijać młotkiem :lol:

Piaskowiec przywoziłem z okolic Kielc.
Problem z transportem bo do tej dziury nie wjedzie zestaw większy jak star a na stara wchodzi 6 ton. Transport wychodzi drogo bo 800 zł za 100 km w porównaniu z ceną za tonę

janusz_21
28-02-2008, 12:16
Witam! Dzięki, moje płyty mają grubość 10-20cm, ale muszę uwzględnić to o czym wspominałeś, czyli ewentualny wjazd na działkę jakiemuś ciężkiemu sprzętowi czy samochodowi, stąd moje skąpsto może mi "bokiem" wyjść i chyba nie ma wyjścia jak kłaść na zaprawę cementową! Razem z niesamowitą Hanią 55 podbudowaliscie mnie swoimim"wyczynami" brukarskimi tym bardziej, że ostatni fachowiec krzyknął za wykonastwo 60, może 80zł, a może 100zł, co jest dla mnie przegięciem totalnym. Szacują swoją pracę od tego przy jakiej chałupie działają. W mojej okolicy są grupy "fachurów", którzy nie wiedzą ile brać za swoje niejednokrotnie pseudofachowe usługi. Ktoś z miejscowych(bo ja miastowy) określił degeneracją braci miejscowego "elementu" podobno fachowego. A mówią, że jest bezrobocie! I to by było na tyle!

magdziak19
15-03-2008, 12:58
Witam! Ja również zastanawiam się z czego zrobic podjazd. Firma z Rzeszowa przedstwaiła mi ofertę: 160zł za m2 kostki graniyowej z materiałami i robocizną. Czy to jest dobra cena? No i nie wiem czy warto pakować tyle kasy w granit;/
C\zy ktoś zna tańszy materiał na dobry podjazd??

hanka55
15-03-2008, 13:11
http://forum.muratordom.pl/poradniki-muratora-male-ogrody-wydanie-specjalne,t125936.htm
w wydaniu specjalnym Muratora - "Mój Ogród", jest rozpracowanych 28 rodzajów nawierzchni.
Od podbudowy począwszy, po warstwy wierzchnie,w tym okładzinowe. Ceny każdego elementu, robocizny, określenie trwałości.
Polecam, bo naprawdę warto miec taki całościowy przegląd cen i materiałów ( i +/- robocizny).

A najtańszym materiałem niezniszczalnym, na podjazd - jest kliniec granitowy, ale...zapomnij wtedy o szpilkach. Zniszczysz wszystkie obcasy.
A kostka granitowa, materiał szlachetny i twardy, jest droga, bo i sposób jej pozyskiwania wymaga uciążliwej obróbki.
Ale to materiał na pokolenia i normalnie mówią trwały i elegancki.

Naprawdę , uważam, że można oszczędzić na robociźnie, ale nigdy na tym co ma służyć latami ( wiekami:D
Panowie- gratuluję własnego wykonawstwa.
Ech, to wspaniale, że TACY UTALENTOWANI mężczyźni jeszcze gdzieś są.... :D

seba_x
15-03-2008, 16:47
A kostka granitowa, materiał szlachetny i twardy, jest droga, bo i sposób jej pozyskiwania wymaga uciążliwej obróbki.
Ale to materiał na pokolenia i normalnie mówią trwały i elegancki.



nie jest tak strasznie drogo , średnio 30zł/1m2 , byłem ostatnio na targach budowlanych we wrocławiu i jedna z firm sprzedawała kostkę betonową w cenie 80 do 100 zł za 1m2 :o

hanka55
15-03-2008, 17:04
No, coś Ty ?
Beton za 80zł/ m2 :o :o :o

Seba, Ty jesteś ARTYSTĄ ! :P
http://picasaweb.google.pl/seba.j75/ZdjCiaPrzykAdyUkAdaniaKostkiIInne

nnatasza
17-03-2008, 22:20
Kiedyś założyłam wątek o podjeździe z tłucznia granitowego - odpadu z produkcji kostki granitowej, polecam:
http://forum.muratordom.pl/pomysl-na-niedrogi-a-ladny-podjazd-taras-sciezke-do-domu,t31476-60.htm?highlight=strzego

Piątka
19-03-2008, 06:51
:lol: dzięki wszystkim

Darex
19-03-2008, 12:08
A kostka granitowa, materiał szlachetny i twardy, jest droga, bo i sposób jej pozyskiwania wymaga uciążliwej obróbki.
Ale to materiał na pokolenia i normalnie mówią trwały i elegancki.



nie jest tak strasznie drogo , średnio 30zł/1m2 , byłem ostatnio na targach budowlanych we wrocławiu i jedna z firm sprzedawała kostkę betonową w cenie 80 do 100 zł za 1m2 :o
Zdecydowałem się na kostke granitową "szaro-rudą" 4/6 plus obrzeża z szarej 8/11. Cena materiału 325-330zł/t plus 200 zł transport. Robocizna 60 zł/m kw. (w tym piasek). Po mojej stronie jest cement. Wyjdzie ok. 120-130 zł za m kw. Kolega zamówił kostkę betonową - z robocizną 125 zł za m kw. Wydaje mi się, że kostka granitowa wcale nie wychodzi drożej od betonowej.

janusz_21
16-04-2008, 09:48
Witam! Jeszcze jedno pytanie do Was - czy robiąc podjazd z piaskowca powinienem zastosować siatkę stalową dla wzmocnienia podkładu betonowego? jakoś nie doczytałem się czy to stosowaliście? najprawdopodobniej wezmę sie za to sam + dwóch pomocników.

JacekS
16-04-2008, 13:29
Ja siatki nie dawłem wystarczyło podkład z tłucznia i chudy beton coby wtopić nierówny piaskowiec od spodu to jest ważniejsze żeby nie pękała potem jak płyta nie wtopiona cała w beton wjeżżąm samochodem dostawczym ok 3 ton i jest super

janusz_21
16-04-2008, 13:42
Witam! Dzięki za szybką odpowiedź! to do roboty. Tak na marginesie-jak mnie się nie chce.

agnieszkakusi
12-05-2008, 09:49
jak dobrze, że Was znalazłam :D nam też się marzy podjazd z kamienia. W tej chwili jest ułożona kostka, którą mamy zamiar przenieść w inne miejsce, a podjazd pod samochód i ścieżka ma być wyłożona drobnym kamieniem. pod kostką mamy juz przygotowany grunnt tzn. zagęszcony i dobrze ubity. Zastanawia mnie tylko jedno. Zjazd pod samochody jest zrobiony pod kątem. Czy ten kamień utrzyma sie w miejscu? Nie skula się? Czy po położeniu dodatkowo go ubić czy coś do tego dodać?

Tomciooo
14-05-2008, 21:23
Czy piszesz o kamieniu polnym? Czy o "kamiennej" kostce?

agnieszkakusi
15-05-2008, 08:55
kamień typu otoczak, mały...taki jak widać na filmach np. przed rezydencjami w Anglii. Podobno jest to często stosowane w Danii.

Emer
15-05-2008, 22:37
Na ostatnich targach budowlanych widziałem chyba coś, co może Ci pomóc: http://nidagravel.pl/
Nawierzchnia faktycznie jest bardzo stabilna, buty ani koła się nie zapadają i nie przesuwają kamieni. Ceny niestety nie pamiętam.

asiawronka
16-05-2008, 10:34
Witam.
Tak czytam o ładnych sposobach na podjazd.
Wszystkie są ciekawe(serpentynit - który mi by odpowiadał),tłuczen granitowy.Ale czy można je kleić na beton,który mam na podjeżdzie(np. jak zwykłe kafelki).Wszedzie jest napisane o podbudowie kilkudz.cm z piasku.A zeby dobrze z garazu wyjechac to material musi miec wysokosc 8cm.
Czy ktos mi doradzi

ooliwka
16-05-2008, 20:04
Na ostatnich targach budowlanych widziałem chyba coś, co może Ci pomóc: http://nidagravel.pl/
Nawierzchnia faktycznie jest bardzo stabilna, buty ani koła się nie zapadają i nie przesuwają kamieni. Ceny niestety nie pamiętam.

super :D
tylko że ja mam jeden problem mój wjazd przez piersze 10m ma szerokośc 3,5m :roll:

i teraz nie wiem jak to rozwiązac bo na tak malej szerokości musi sie zmiescic scieszka dla pieszych i auta.....

Annja
19-05-2008, 08:18
My też skłaniamy się ku kamiennemu podjazdowi i chodniczkom, aczkolwiek wybór na konkretny materiał jeszcze nie padł. W związku z powyższym mam dwa pytania do sznownych kolegów i koleżanek:
- ile metrów kwadratowych powierzchni można ułożyć z jednej tony łupanego piaskowca i tłucznia granitowego?
- i drugie pytanie do agnieszkikusi choć nie tylko - gdzie i za ile kupuje się te drobne otoczaki?

agnieszkakusi
19-05-2008, 08:34
Emer, dzięki :D
Annja, ja mam upatrzony kamień granitowy tłuczony (mówię na niego dalmatyńczyk- biały w czarne kropki) w przedsiębiorstwie robót drogowych w Toruniu. Firma zajmuje się drogami i mają mnóstwo różnych kamieni. Na metr sześcienny wchodzi 1,6 tony.

Annja
19-05-2008, 09:10
A po ile te "dalmatyńczyki"? I ile można metrów kwadratowych ułożyć z tony?

agnieszkakusi
19-05-2008, 09:38
dalmatyńczyk 120+ vat+ swój transport. Nie chcą go za bardzo sprzedawać, bo ściągają gdzieś ze Śląska i nie mają go zbyt wiele, ale firma mojej mamy z nimi współpracuje więc spróbuję obejść zakaz :D
Ja przeliczałam w ten sposób: metry kwadratowe podjazdu x 0,1 (10 cm warstwa kamienia)

Annja
19-05-2008, 10:05
Dziękuję bardzo za wszystkie informacje. A mogłabyś kochana ustaliś skąd konkretnie ten kamień, bo ja właśnie ze Śląska jestem i może łatwiej byłoby mi go tu dostać :D

agnieszkakusi
19-05-2008, 10:18
spróbuję coś ustalić :wink:

ANNNJA
21-05-2008, 08:14
My bedziemy sciągać piaskowca od Pana z Łodzi,
ale otoczaki inne kamienie też mają,
Facet b. konkretny i potrafi doradzić,.....
ma swoja strone internetowa, ale wizytówke mam w domu, teraz moge podać tylko tel komorkowy,....

jeśli ktoś chce to piszcie na priv,....

dorkaS
26-05-2008, 08:29
My bedziemy sciągać piaskowca od Pana z Łodzi,
ale otoczaki inne kamienie też mają,
Facet b. konkretny i potrafi doradzić,.....
ma swoja strone internetowa, ale wizytówke mam w domu, teraz moge podać tylko tel komorkowy,....

jeśli ktoś chce to piszcie na priv,....

A mozesz napisac jaki piaskowiec bedziesz sciagac?

duduś
26-05-2008, 21:21
Czy ja mogę namiar na tego pana z Łodzi/ na priv dziękuję

banditrider
28-05-2008, 09:38
Emer, dzięki :D
Annja, ja mam upatrzony kamień granitowy tłuczony (mówię na niego dalmatyńczyk- biały w czarne kropki) w przedsiębiorstwie robót drogowych w Toruniu. Firma zajmuje się drogami i mają mnóstwo różnych kamieni. Na metr sześcienny wchodzi 1,6 tony.

Witaj, ja też plaunję polożyć granit i ciekawi mnie ten dalmatyńczyk o którym wpominalas. Ja znalazlem coś takiego http://www.granitag.eu/images/oferta_3.jpg
co nawet mi się podoba ale może ten twój jest ładniejszy. Możesz przesłac jakąś fotke tego dalmatyńczyka i namiary na sprzedawcę?

Pozdrawiam

Bandi

agnieszkakusi
28-05-2008, 09:54
ale to jest kostka granitowa, a ja chcę drobny kamyczek.

frykow
10-06-2008, 12:47
Zastanawia mnie tylko jedno. Zjazd pod samochody jest zrobiony pod kątem. Czy ten kamień utrzyma sie w miejscu? Nie skula się? Czy po położeniu dodatkowo go ubić czy coś do tego dodać?

Dołączam się do pytania, może ktoś coś poradzi?

seba_x
10-06-2008, 13:22
Ja znalazlem coś takiego http://www.granitag.eu/images/oferta_3.jpg
Bandi

to jest sjenit nazywa się "kośmin" , jedyny kamieniołom z tym kamieniem jest na dolnymśląsku .

a ceny z tego linka to mają kosmiczne :o

seba_x
10-06-2008, 13:24
Zastanawia mnie tylko jedno. Zjazd pod samochody jest zrobiony pod kątem. Czy ten kamień utrzyma sie w miejscu? Nie skula się? Czy po położeniu dodatkowo go ubić czy coś do tego dodać?

Dołączam się do pytania, może ktoś coś poradzi?



frykow> sturlać się nie sturla , tylko jest mało stabilny i grząski, (napewno nie da się zawibrować) chodzi się po tym średnio dobrze , a z samochodem musisz mieć dobre wyczucie żeby nie zamieszać kołami i tym samym nie wykopać sobie dołka :lol: . jeśli chcesz to mogęci podesłać namiary bezpośrednio do kamieniołomu który robi takie kruszywa .

WiHuRa
16-06-2008, 09:00
Na ostatnich targach budowlanych widziałem chyba coś, co może Ci pomóc: http://nidagravel.pl/
Nawierzchnia faktycznie jest bardzo stabilna, buty ani koła się nie zapadają i nie przesuwają kamieni. Ceny niestety nie pamiętam.

Bardzo ciekawa sprawa, - zwir wyglada w tych plastrach naprawde elegancko.

http://www.smlw.pl/~ikmagus/zwir.JPG

Cena za 1m2 takiego plastra to 49 zl brutto - czyli za 1 arkusz (2,88 m2) wychodzi 137,20 zl brutto - te informacje od przedstawiciela. Ciekawe alternatywa na pozjazd/sciezki - wychodzi mi z przeliczeń znacznie taniej (u mnie kostka z ulozeniem to 120-130 zl /m2), zwłaszcze ze owe plastry i zwir mozna ulozyc sobie samemu (mając juz gotowa podbudowe).

Aha przedstawiciel podał mi również informacje ze oreintacyjna cena żwiru jaka miescie sie w plastrach w 1m2 to ~5 zł (juz z transportem). Ceny z południa polski.

Zreszta w 1 platster wchodzi okolo 150kg zwiru - wedle danych producenta (FRANCJA) także nawet by sie to zgadzało w przeliczeniu na cene 1 tony zwiru. A nośność 100T/1m2 po wypełnieniu żwirem :o

alfa36
11-05-2010, 13:32
Up. A może ktoś pokaże swój podjazd zrobiony z kostki granitowej lub innego, równie ładnie wyglądającego materiału.

una
24-07-2011, 22:25
czy ma ktoś kostkę betonową z posypką żwirową?

Interesuje mnie czy ta posypka jest trwała (czy się nie ściera) oraz czy bardzo zachodzi brudem - i jak to czyścić.
Czy jest jakiś sposób na wywabienie z kostki betonowej tłustych plam - np. oleju?
Zastanawiam się nad tą kostką betonową z posypką bo wygląda lepiej niż betonowa bez dodatków http://www.blechert-kostka-betonowa.pl/images/IMGP0615A.jpg
, a jest równiejsza od granitowej (po granitowej bardzo niewygodnie chodzi się w butach na obcasie z powodu nierównej powierzchni).

Basiaw
26-07-2011, 06:43
czy ma ktoś kostkę betonową z posypką żwirową?

Interesuje mnie czy ta posypka jest trwała (czy się nie ściera) oraz czy bardzo zachodzi brudem - i jak to czyścić.

Nie wiem jak szybko kostka z posypką brudzi się przy domach, ale układana w miejscach publicznych juz po kilku miesiącach wygląda paskudnie, zwłaszcza, gdy pierwotnie była jasna. W miejscach zacienionych znacznie szybciej zachodzi mchem.

duduś
29-07-2011, 19:58
"""Na ostatnich targach budowlanych widziałem chyba coś, co może Ci pomóc: http://nidagravel.pl/
Nawierzchnia faktycznie jest bardzo stabilna, buty ani koła się nie zapadają """
szukam na allegro coś podobnego ale w niższej cenie - pomożecie znależć ??? nie wiem za bardzo jaki artykuł wpisać w wyszukiwarce

duduś
31-07-2011, 16:22
zastanawiam się też co zamiast żwiru można w takie plastry miodu wsypać ( może coś ładniejszego - białego ) i czy zamiast tych mat ( trochę drogich ) można użyć np. takich czarnych siatek plastikowych do umacniania skarp ? jak myślicie ?