PDA

Zobacz pełną wersję : głupie pytanie tylko się nie śmiejcie....



tomasz1974
04-04-2006, 10:37
kochani. chodzi mi o wylewanie ławy. chciałem lać w glebę ale mi się to odwidziało przy szalunkach jednak wyjdzie i prościej i równiej. mam teraz tylko pytanie. chcę zmniejszyć koszta (wiadomo jak każdy) . nie chcę kupować na razie desek. mam na strychu masę płyt wiórowych po szafach meblościankach itp. obliczyłem że z ilości którą mam to bym mógł jednocześnie trzy chałupy w ławach obszalunkować. czy płyta 18 mm nada się ? wyszło by mi to za darmo i równiótko... tylko żeby się ludziska kurcze nie śmiali jak mebloscianki zacznę w wykop walić ha ha ha. :lol:
nada się wiórówka czy nie nada.

Wiech
04-04-2006, 10:49
Tomku 1974 myślę że w zupełności nadadzą sie te płyty do ławy.Pamietaj tylko o obsypaniu z boku ziemią żeby sie nie rozjechały.Kawałki na długości możesz sztukować też tą płytą na wkręty.Pozdrawiam Wiech

tomasz1974
04-04-2006, 10:59
to byłoby super. jednak może ten pomysł nie jest taki głupi?

04-04-2006, 11:04
pomysł nie jest głupi ale licz sie z tym ze płyta wiórowa pod wpływem wody wody "spuchnie"
chroń szalunek przed deszczem zanim zabetonujesz ...

pzdr

bladyy78
04-04-2006, 11:09
Ja z plytami wórowymi szalowalem murek pod ogrodzenie i murek wyszedl gladki. Plyty jak porozkrecalem pozniej to juz nie nadawaly sie coprawda do zadnego urzytku ale i tak spelnily swoje zadanie. Wiec i ty mozesz je zastosowac do law i nawet ci powiem ze jak po kilku miesiacach odkopiesz lawy zeby je zaizlowac nie bedziesz mial problemu zeby te plyty usunac bo one same ci sie rozsypia w rekach z powodu wilgoci.

tomasz1974
04-04-2006, 11:11
dzieki za odpowiedzi. jednak mam wzloty 8) :lol: zamierzam od strony górnej płyty pokryć taśmą szarą pakową samoprzylepną. woda nie dojdzie z góry i nie spuchnie 8) . po obu stronach prawie wszystkie też są okleinowane i lakierowane więc przez dwa trzy dni napuchnąć nie powinny. ale numer. co niektórzy się zdziwią he he he he he :wink:

tomasz1974
04-04-2006, 11:14
niech żyją stare szafy i komody. nawet po śmierci użytkowej do czegoś się przydadzą. :lol: