PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z pokryciem dachowym...



kuleszag
04-04-2006, 11:27
Witam

1,5 roku temu pokryłem dach blachodachówką Gasell (ceglasty, mat). Po ok. 2-3 miesiącach blacha zmieniła on swój odcień w dziwny sposób. Na dachu pojawiły się regularne jane i ciemne pasy. Wygląda to tak jakby niektóre arkusze blachy regularnie ściemniały. Oglądając dach możną by rzec, że niektóre arkusze uległy większemy zabrudzeniu kurzem, sadzą... Co może być tego przyczyną??? Czy ktoś spotkał się z taką sytuacją??? I czy problem jest podstawą do reklamacji blachy??? Początkowo bagatelizowałem problem ale wiem od znajomego, iż jego sąsiad miał wręcz identyczną sytuację i jego reklamację uwzględniono... czyżby bład technologiczny, niewłaściwy transport czy przechowywanie...

Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedź :)

sebo8877
04-04-2006, 11:57
Oczywiście że jest to powód do reklamacji może się okazac że coponiektóre arkusze sa pomalowane zla jakościa farba lub co gorsza źle zacynkowan

Sebo8877

Andrzej Wilhelmi
04-04-2006, 18:21
Łaciaty dach to nic przyjemnego ale tu chodzi o coœ więcej niż estetyka. Radzę jak najszybciej złożyć reklamację. Pozdrawiam.

kuleszag
05-04-2006, 07:35
Sprawę już wyjaśniłem. Oczywiście złożyłem reklamację. Problem nie jest poważny, po prostu niektóre arkusze blachy są pkryte grubszą warstwą pewnego smaru silikonowego zabezpieczającego blachę, stąd niektóre arkusze bardziej "brudzą" się od innych. Gasell Polska zobowiązał się do "umycia" dachu pewnym specyfikiem w celu wyrównania warstw w/w smaru. Jaki będzie efekt końcowy? Zobaczymy, Gasell twierdzi że wszystko będzie w porządku. Jak zakończyła się całą sprawa? Dam znać po wszystkim :)

Dzięki za pomoc.
Pozdrawiam

Andrzej Wilhelmi
05-04-2006, 18:23
Powodzenia i oby było tylko to. Pozdrawiam.