PDA

Zobacz pełną wersję : Wentylacja - pytanie



Beithe
04-04-2006, 12:54
Wykonawca robił mi dodatkowy kanał wentylacyjny w już wybudowanym budynku, z poddasza. Zrobił otwór w suficie, wstawil tam rurę z tworzywa i wyciągnął ją ponad dach uszczelniając otwór jakimś lepikiem. Niepokoi mnie ta plastikowa rura na dachu, tak samo jak otwór w suficie - słusznie? Powinnam kazać mu to zmienić (a jeśli tak to na jakiej podstawie)?

04-04-2006, 13:41
spróbuj z nim pogadac ...
zapytaj go dlaczego Ci to zrobił ...

pzdr

Beithe
04-04-2006, 13:53
To akurat jest proste - zrobił bo jest developerem i chce jak najtaniej :)
Ja chcę wiedzieć, czy mam podstawę, żeby go pogonić, bo jak nie będę miała, to mi powie, że tak jest dobrze :)

04-04-2006, 14:15
żeby miec podstawe - zobacz jak jest w projekcie ...
czy wlot wentylacji zaprojektowano do komina ... czy w dziure w suficie ?
jesli w projekcie nie ma tej dziury ... to mu powiedz ze dziurawego mieszkania nie odbierzesz ...
proste

pzdr

Beithe
04-04-2006, 14:23
W projekcie wentylacja w łazience włączała się do pionu, który na wysokości kolan wychodził przez dach (architektowi nie stało wyobraźni przestrzennej). W związku z tym w umowie zapisaliśmy, że w łazience zostanie wykonany dodatkowy wywiew wentylacji grawitacyjnej - no i został ;)

04-04-2006, 14:54
Dz.U.Nr 75 z dnia 12 kwietnia 2002 roku poz. 690 - "W sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie"
Rozdział 6
Wymagania przeciwpożarowe palenisk i instlacji
par. 267 ust. 1
Przewody wentylacyjne powinny być wykonane z materiałów niepalnych, a palne izolacje cieplne i akustyczne oraz inne palne okładziny przewodów wentylacyjnych mogą być stosowane tylko na zewnętrznej ich powierzchni w sposób zapewniający nierozprzestrzenianie ognia.

Beithe w lecie kiedy na zewnatrz jest ciepło - tak wykonana wentylacja grawitacyjna prawdopodobnie nie będzie działac ...
w zimie moze z niej kapac ...
projektant powinien to przeprojektowac ...

pzdr