PDA

Zobacz pełną wersję : Niwelator - ustawienie niwelatora na 3 nóżkach - pomocy!!!



obry
04-04-2006, 14:28
Czy ktos zna moze jakis dobry patent na ustawienie niwelatora do poziomowania podlóg na trzech nóżkach??? To jakis koszmar meczę sie z tym dzis pól dnia jak na razie bez skutku :evil:
Przeciez to niemozliwe zeby mialo to zabierac tyle czasu!!!!

Geno
04-04-2006, 14:32
Mi zajmuje 16 s :wink: spróbuj może najpierw ustawić na oko tak aby nie trzeba było potem mocno manewrować - trójnóg musi byc wzglednie poziomo ustawiony aby go potem już dokładnie wypoziomować.

obry
04-04-2006, 14:40
Mi zajmuje 16 s :wink: spróbuj może najpierw ustawić na oko tak aby nie trzeba było potem mocno manewrować - trójnóg musi byc wzglednie poziomo ustawiony aby go potem już dokładnie wypoziomować.


Wlaśnie ustawienie mniej wiecej poziomo to jeszcze pikuś ale najwiekszy problem mam z ustawieniem idealnie poziomo. Zawsze z którąś nóżką coś jest nie tak, i nie mówie tu o ruchach rzędu calego obrotu ale takich doslownie juz minimalnych, 1/10 obrotu itp. Może to nie trzeba wszystkimi nóżkami ruszać? Tylko jakoś dopasować je względem siebie???
M A K A B R A!!!

Geno
04-04-2006, 14:46
Mi zajmuje 16 s :wink: spróbuj może najpierw ustawić na oko tak aby nie trzeba było potem mocno manewrować - trójnóg musi byc wzglednie poziomo ustawiony aby go potem już dokładnie wypoziomować.


Wlaśnie ustawienie mniej wiecej poziomo to jeszcze pikuś ale najwiekszy problem mam z ustawieniem idealnie poziomo. Zawsze z którąś nóżką coś jest nie tak, i nie mówie tu o ruchach rzędu calego obrotu ale takich doslownie juz minimalnych, 1/10 obrotu itp. Może to nie trzeba wszystkimi nóżkami ruszać? Tylko jakoś dopasować je względem siebie???
M A K A B R A!!!

Musisz noga potraktować każdą nózką (po stopce) tak aby byłą stabilna i nie wbijała się dalej , zachowaj symetryczny rozstaw nóżek statywu. Nie wiem co Ci powiedzieć bo nie miałęm nigdy z tym problemu....

obry
04-04-2006, 14:51
Musisz noga potraktować każdą nózką (po stopce) tak aby byłą stabilna i nie wbijała się dalej , zachowaj symetryczny rozstaw nóżek statywu. Nie wiem co Ci powiedzieć bo nie miałęm nigdy z tym problemu....[/quote]



Naprawdę zazdroszczę!!!
Ale dzięki za radę będę próbowal

04-04-2006, 15:02
obry poszukaj pokreteł ...
nogami sie nie reguluje ... libelke ustawia sie pokrętłami ...

pzdr

paweu
04-04-2006, 15:04
Musisz noga potraktować każdą nózką (po stopce) tak aby byłą stabilna i nie wbijała się dalej , zachowaj symetryczny rozstaw nóżek statywu. Nie wiem co Ci powiedzieć bo nie miałęm nigdy z tym problemu....



Naprawdę zazdroszczę!!!
Ale dzięki za radę będę próbowal[/quote]
Przecież oprócz nóżek niwelator dokładnie ustawiasz pokrętłami (śrubami rzymskimi)

Geno
04-04-2006, 15:06
Musisz noga potraktować każdą nózką (po stopce) tak aby byłą stabilna i nie wbijała się dalej , zachowaj symetryczny rozstaw nóżek statywu. Nie wiem co Ci powiedzieć bo nie miałęm nigdy z tym problemu....



Naprawdę zazdroszczę!!!
Ale dzięki za radę będę próbowal

obry poszukaj pokreteł ...
nogami sie nie reguluje ... libelke ustawia sie pokretłami ...

pzdr[/quote]

O Qrcze nie wpadłem na to,że kolega nie ustawiał pokrętłami :) tylko nóżkami :wink:

04-04-2006, 15:08
fakt ...
:lol:

Rezi
04-04-2006, 15:32
http://rezulak.pl/gify/zacieszacz.gif

obry
04-04-2006, 18:12
obry poszukaj pokreteł ...
nogami sie nie reguluje ... libelke ustawia sie pokrętłami ...

pzdr


no ja wlaśnie pokrętlami ustawiam tak bez skutku, że nóżkami to tylko tak dla uproszczenia pisalem. ale może trzeba tylko dwona pokrętlami kręcic???

obry
04-04-2006, 18:13
Naprawdę zazdroszczę!!!
Ale dzięki za radę będę próbowal[/quote]

obry poszukaj pokreteł ...
nogami sie nie reguluje ... libelke ustawia sie pokretłami ...

pzdr[/quote]

O Qrcze nie wpadłem na to,że kolega nie ustawiał pokrętłami :) tylko
nóżkami :wink:[/quote]

no ja wlaśnie pokrętlami ustawiam tak bez skutku, że nóżkami to tylko tak dla uproszczenia pisalem. ale może trzeba tylko dwona pokrętlami kręcic???
pozdrawiam

Yoric
04-04-2006, 19:32
obry,

postepowac nalezy nastepujaco :

1.ustawiasz "zgrubnie" libelke, zeby oko powietrza bylo mniej wiecej w srodku
2. pokrecajac WYLACZNIE dwoma srubami ustawiasz pecherz powietrza idealnie miedzy tymi dwoma pokretlami
3. jak juz masz ustawione miedzy dwoma - pokrecajac trzecia srubka naprowadzasz pecherzyk na miejsce

Uogolniajac - operujesz jednowymiarowo - najpierw ustawiasz rowno na osi "x" ..i jak masz ustawione - operujesz wylacznie po igreku.
Powinno dzialac, chyba ze sprzet zdupcony.

Powodzenia,

(Y)

ps1: nie ustawiasz "nogami" ;-)
ps2: pod zadnym pozorem nie kopiesz w niwelator ze wscieklosci miedzy ustawieniami

aveflorek
04-04-2006, 21:09
Zrob tak:

1. Postaw statyw na podbudowie i stan na kazdej nozce zeby sie nie przestawil potem niechcacy

2. Poreguluj dlugosiami nog statywu tak, aby mniej wiecej bylo w poziomie

3. Pokrec srubami przy niwelatorze do precyzyjnego wypoziomowania uzrzadzenia

P.S Tam gdzie masz pecherzyk powietrza to w ta strone trzeba" niwelator obnizyc" :wink:

obry
04-04-2006, 21:44
A...... dzięki za radę postaram sie ją jutro wykorzystać :)

Na szczęście jeszcze nie zdążylem zacząć w nią kopać chociaz malo nie polądowala za oknem :P

pozdrowienia

obry