PDA

Zobacz pełną wersję : Podciecie komina!!!



przemekk74
04-04-2006, 16:58
Witam
No moze nie podciecie ale odchudzenie:)
sciana silikatowa (nie silka) 25 a w niej komin 4 kanalowy.. i te kanaly komina sa grubsze o jakies 5cm od tej scianki i odstaja to w lazience!!!
Komin odstaje w lazience i w garazu
Nie jest to problem natury estetycznej ale w lazience bedzie stal kociol ktory chcialbm aby mi jak najmniej miejsc zajmowal (kociol stojacy ok. 170cm wysokosci)
Kociol ma zamknieta komore spalania wiec dolu komina nie wykorzystuje (rownie dobrze moglbym go nawet betonem zalac (ale to koszt to jakis wiec czy to potrzebne?).. wymyslilem sobie zeby zbic ten komin w lazience do wysokoci kotla.. na to plyta G/k.. kafle i dosunac kociol
mozna wiec przyjac ze polowa szerokosci komina zostalaby odchudzona u podstawy (z jakis 30cm do jakis 25)- nie chcialbym jednak aby pojawialy mi sie jakies pekniecia itp..
Czy komin ktory jest z jakis silikatow jak byl budowany to i tak byl wiazany do sciany takze z silikatow czy sie tego nie robi (szereg od developera... kupilem gdy juz stal)?
Komin nagrzewac sie ningdy nie bedzie z racji tego ze splainy ida rurka 80tka
A moze zbisc odstajaca scianke komina, nawalis gruzow i betonu aby to wzmoscnic?
Przemek

przemekk74
04-04-2006, 17:47
Moze konkretniej zapytam...
'Bloczek silikatowego komina to kwadrat z wycietym w kolko srodkiem... wywalenie jednego boku oslabia konstrukcje bo z 'O' robi sie 'C' nad ktorym stoi caly rzad bloczkow 'O'
Czy takie 'C' jest narazowne na zgniecienie czy raczej odstajacy bok bloczkow 'O' na sciecie
Przemek

siwy z gosławic
04-04-2006, 18:57
Miałem taki sam problem i mój kierownik absolutnie się na to nie zgodził.
Powiedział że komin mogę przerobić ale tylko tak "rozebrać i postawić nowy"