PDA

Zobacz pełną wersję : przyłącz nie przyłącz kanalizacyjny



simon1234
04-04-2006, 18:50
w mojej miejscowości buduje się siec kanal.,zrobiono nam przyłącza( do I studzenki) za friko w ramach jakiegoś dofinansowania,natomiast odcinek od I studzenki do domów wykonują za oplatą narzućając wykonawcę po 130 za mb i straszą że jak się nie skorzysta, to też się nie skorzysta z kanalizacji.? Co o tym sądzicie,czy mają prawo,czy mogę sam sobie ten odcinek wykopać,a co z darmowym przyłączem, będzie moje czy zakładu kanalizacyjnego skoro w swietle ustawy ja mam je zrobic i mieć nad nim pieczę?

qdlaty
05-04-2006, 09:33
A gdzie jest ta I studzienka?
Na Twojej dzialce?

Q.

KaiM
05-04-2006, 09:49
a już sądziłem po tytule że ktoś w końcu zaproponuje mówić jak trzeba po polsku TO PRZYŁĄCZE a nie jakiś dziwny TEN PRZYŁĄCZ..... no comments

rafałek
05-04-2006, 09:58
W mojej okolicy gmina chciała skanalizować pewne osiedle. Sprawa wyglądałą ładnie, rozprowadzili coałość, ale za przyłączenie domów chcieli też jakieś "dziwne" kwoty. W efekcie mieszkańcy się skrzyknęli i wystosowali pismo, że mają kanalizę głeboko w d... Gmina byłą w dziwnej sytuacji bo zrobiłą inwestycję z której nikt nie chce skożystać. W efekcie przyłączyli wszystkie domy bez opłat. Wniosek - jeśli jest Was więcej to w jedności siła.

simon1234
05-04-2006, 16:45
studzienka jest na mojej działce jeśli chodzi o to przyłącze

zygmor
05-04-2006, 18:47
simon1234,
Nie wiem jak to jest z kanalizacją, ale z elektryką jest tak, że możesz zainwestować w cały odcinek(teraz jest inaczej)płacisz sporo pieniędzy i to TWOJE jest tylko przez pierwsze 5lat, później przechodzi na energetykę.

Pozdro

rafałek
06-04-2006, 08:45
studzienka jest na mojej działce jeśli chodzi o to przyłącze

Jeśli studzienka jest na TWOJEJ działce to z jakiej paki narzucają Ci kto na TWOIM terenie podłączy dom do studzienki? A zgodę na tą studzienkę aby mieli? Zawsze można powiedzieć, że wolisz swoje szambo i mają zabrać tą studzienkę i zrekultywować teren.

simon1234
06-04-2006, 19:31
studzienka jest na mojej działce jeśli chodzi o to przyłącze

Jeśli studzienka jest na TWOJEJ działce to z jakiej paki narzucają Ci kto na TWOIM terenie podłączy dom do studzienki? A zgodę na tą studzienkę aby mieli? Zawsze można powiedzieć, że wolisz swoje szambo i mają zabrać tą studzienkę i zrekultywować teren.
Widzisz w kilkutysiecznej miejscowości tylko kilku jak ja przejrzało przepisy,co i jak,reszta siedzi cicho i cieszy się że przyłącze mają za darmo wiec nie należy się wychylać. Jak zacząłem w gminie rozmawiąć z urzędnikiem od kanalizacji ale merytorycznie to szczęka zaczęła mu opadac i zasłanial sie wcześniejszymi ustaleniami których teraz nie da się zmienić

rafałek
07-04-2006, 06:25
Jest prawo i są ustalenia. Ustalenia nie mogą łamać prawa. A urzędasy przepisów najczęściej nie znają - one już są takie tępawe i niedouczone.

Znam pewnego faceta (osobiście go nie lubię), ale ma system, jak ktoś robi mu problemy to żąda pisemnie by podano mu podstawę na jakiej odmawia mu się załatwienia sprawy 99,9% urzędasów wymięka. Sam jestem ostatnio zdegradowany do rangi biurowego urzędasa i boli mnie taka postawa tym bardziej, że sam staram się każdego załątwić jaknajlepiej a nie stosować spychologię.

Roobertt
07-04-2006, 09:03
ale za przyłączenie domów chcieli też jakieś "dziwne" kwoty. W efekcie mieszkańcy się skrzyknęli i wystosowali pismo, że mają kanalizę głeboko w d... Gmina byłą w dziwnej sytuacji bo zrobiłą inwestycję z której nikt nie chce skożystać.
Ja dostałem obowiązek do przyłączenia się do kanalizy w ciągu 2 lat podobno jest takie prawo że do nowo budowanei trzeba sie podłączyć

rafałek
07-04-2006, 09:11
ale za przyłączenie domów chcieli też jakieś "dziwne" kwoty. W efekcie mieszkańcy się skrzyknęli i wystosowali pismo, że mają kanalizę głeboko w d... Gmina byłą w dziwnej sytuacji bo zrobiłą inwestycję z której nikt nie chce skożystać.
Ja dostałem obowiązek do przyłączenia się do kanalizy w ciągu 2 lat podobno jest takie prawo że do nowo budowanei trzeba sie podłączyć
Dobrze, ale to Ty się przyłączasz a nie ktoś "swoją" firmą robi to na siłę po nieziemskich stawkach.

simon1234 napisała gdzieś powyżej, że ma studzienkę na swojej działce więc odcinek przyłącza między domem a tą studzienką powinna zrobić we włąsnym zakresie lub przyjąc firmę od gminy, ale gmina nie powinna narzucać swojej firmy. Może przedstawić wycenę (tańszą) od innego wykonawcy i zapytać w gminie co mają z tego, że przyłącze zrobi ich firma, bo sprawa może być śmierdząca i tyle. Nie chcę dalej nic pisać, ale tu się kłąniają zamówienia pobliczne które wbrew panującym opinią są często droższe niż zakup z wolnej ręki...

Jerzysio
07-04-2006, 09:49
Odcinek od studzienki do domu powinien zostać zrobiony przez wykonawcę z uprawnieniami i nikt nie może narzucać Tobie, kto to ma być !
Chodzi o to by ów kawałek został wykonany zgodnie ze sztuką, oczywiście muszą być zachowane procedury jakie obowiązują w lokalnych wodociągach ( ZUD, projekt, nadzór, etc. - tego wszystkiego dowiesz się u operatora sieci ).
Jeśli w cenie 130pln/mb zawarte są powyższe opłaty i przykanalik niezbyt długi to być może koszty nie są zawyżone ?
J

simon1234
07-04-2006, 19:39
simon1234 to facet gwoli ścisłości,te 130 za mb to całość kosztów, gmina buduje od podstaw kanalize i wszystkie papierki bierze na siebie, a tak na marginesie to gmina nie ma jeszcze regulaminu wodno -ściekowego tak że umowy podpisujemy w ciemno

simon1234
07-04-2006, 19:41
Jest prawo i są ustalenia. Ustalenia nie mogą łamać prawa. A urzędasy przepisów najczęściej nie znają - one już są takie tępawe i niedouczone.

Znam pewnego faceta (osobiście go nie lubię), ale ma system, jak ktoś robi mu problemy to żąda pisemnie by podano mu podstawę na jakiej odmawia mu się załatwienia sprawy 99,9% urzędasów wymięka. Sam jestem ostatnio zdegradowany do rangi biurowego urzędasa i boli mnie taka postawa tym bardziej, że sam staram się każdego załątwić jaknajlepiej a nie stosować spychologię.
chyba zastosuje metodę tego faceta ,niech mi wskażą podstawę prawną swoich działań