PDA

Zobacz pełną wersję : kupic czy nie kupic??



justynap13
04-04-2006, 21:19
Witam!
Właśnie dostałam prpozycje zakupu domu budowanego według projektu muratora D16 Dyskretny (131,7 m2 uzytkowej). Problem w tym ze jest bez dachu. Pan chce 80 000zł a do tego 20 arów działki (więc całkiem ładnie). Patrzyłam na projekt i widzę, że dach trochę będzie kosztował acha no i trzeba docieplić bo jak narazie suporex tylko.
Co o ty myślicie??
Brać czy nie brać??
A może powinnam się trochę potargować a może to wcale nie dużo pieniędzy.
A oto link z projektem:
http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=68&IdKolekcji=

anpi
04-04-2006, 21:22
A dlaczego sprzedaje? Bo może popełnił jakiś błąd, którego naprawa jest nieopłacalna, a o którym nie wiesz?

justynap13
04-04-2006, 21:27
Jest to szwagier mojego znajomego więc myœlę że nie wpuœciłby mnie on w maliny. Z tego co się orientuję chce on ten dom sprzedać z powodu kłopotów finansowych. Ma zamiar również sprzedać swoje mieszkanie i kupić coœ mniejszego.
Jutro mam z nim spotkanie więc mam nadzieję dowiedzieć się wszystkiego dokładnie.
Pozdrawiam

anpi
04-04-2006, 21:31
To może napisz coś więcej - co jest zrobione?

justynap13
04-04-2006, 21:37
Hm i tu mam problem bo ja się tak srednio znam :oops: a materiały pewnie jutro dokładnie poznam. Wiem tylko ze suporex. Fundamenty docieplone ostanio, wieniec prawdopodobnie też jest. O zapomianiałam...obok wolnostojšcy garaż jednostanowiskowy z pomieszczeniem gospodarczym, z konstrukcjš dachu. Teren wyrównany. Hm i to chyba wszystko co wiem...jutro o 17 spotkanie. Chyba, że coœ można o tej cenie powiedzieć na podstawie tych skromnych danych.
pozdrawiam

justynap13
04-04-2006, 21:39
A no i dachu to dużo do zrobienia 300m2. Trochę mnie to martwi ale co mnie by cieszyło to to, że nie muszę załatwiać wszystkich papierów na budowę.:)

bladyy78
04-04-2006, 22:12
Cena nie jest atrakcyjna ale to nie oznacza ze to jest okazja. Zalezy gdzie znajduje sie ten dom w jakiej okolicy i w jakiej cenie sa w tym miejscu dzialki budowlane bo moze sie okazac ze moze wyjsc taniej jesli kupisz sobie dzialke i postawisz na niej dom jaki Ci bedzie odpowiadal. Ja kilka miesiecy temu tez mialem okazje kupic dom o powierzchni 280m2 za 60 tys na dzialce 10 arowej, ale zrezygnowalem gdyz dom byl o wiele za duzy jak na moje potrzeby no i lokalizacja mi nie odpowiadala.

justynap13
05-04-2006, 06:18
Dom w lubuskim. Działka należy jeszcze do Gorzowa Wlkp. Obok działki sprzedajš bez uzbrojenia za 1600zł/ar. Tutaj jest 20arów czyli teoretycznie 32000 sama działka no i oczywiœcie uzbrojona.