PDA

Zobacz pełną wersję : wyblakła kostka brukowa



tomek159
04-04-2006, 21:53
latem zeszłego roku położyłem na podjeździe żółtą kostkę brukową.Wyglądała super. Minęło 3/4 roku no i... juz nie wygląda tak fajnie.jest wypłowiała, poszarzała.Odzyskuje swój blask po opadach dzeszczu lub po moim intensywnym pdlewaniu.Zastanawiam się czy są jakieś środki ( oleje, lakiery etc. ), które można nanieść na kostkę by na stałe miała ten głęboki miodowy kolor.pozdr

tomek_2
05-04-2006, 06:33
Ja w sumie przylaczam sie do pytania - kostki jeszcze nie mam, ale z wymienionych przez przedmowce powodow waham sie, czy kupic bruk betonowy (nawet ten najciekawiej wygladajacy 'na mokro' - jesli bedzie zakurzony, zapylony a nawet po prostu suchy to straci wiele na swym walorze estetyzcnym) czy tez zainwestowac w granitowy (ale ten tez ma estetyczne minusy - wyglada dosc monolitycznie i monumentalnie - a na urozmaicenie kolorystyczne mnie nie stac biorac pod uwage cene kostki granitowej innej niz szara lub szaro-zolta, np. czarna).

krzysztofh
05-04-2006, 09:07
Zastanówcie się nad kostką Bauma. U mnie położyli kolory jesieni w ubiegłym roku i jest super. Nawet sucha jest bardzo ładna, powiedziałbym , że może nawet ładniejsza niż mokra bo mokra jest bardzo intensywnie kolorowa.
Miała być Jadar, ale wykonawca akurat miał Baume i mi ja położył w tej samej cenie. Teraz nie żałuję.

bladyy78
05-04-2006, 10:39
Niedaleko mnie kilka lat temu remontowali chodniki i zastosowali wlasnie kostke brukowa. W miejscach w których byly bramy wjazdowe do dzialek kostka byla koloru czerwoneg ladnie to wygladalo ale po 3 latach po kolorze czerwonym nie zostalo sladu. Kiedys ogldalem te kostki co wlasnie kladli i widzialem ze kostka byla barwiona tylko powierzchownie i po rozbiciu jej w srodku miala kolor szary.

Jarek_75
06-04-2006, 09:30
Jest taki środek do impregnacji kostki brukowej ale jest dosyć drogi, widziałem kostkę brukowa impregnowaną tym środkiem faktycznie kostka cały czas ma intensywny kolor tak jak by była cały czas mokra i nie pije wody. Jest tylko jedno ale nie wiadomo jak ta kostak będzię wygladać za rok , dwa czy nie będzie jej trzeba impregnować jeszcze raz. Ogólnie, wyglada OK po impregnacji tym środkiem. Link na stronę producenta - http://www.silikonypolskie.pl/ps/produkty/pro_w/produkty_bruk.htm

tomek_2
06-04-2006, 11:28
A czy moga wypowiedziec sie osoby, ktore kostke betonowa kladly kilka lat temu (kolorowa) i przeszla juz swoja probe czasu? Jak wyglada w tej chwili - mocno wyblakla, zszarzala? Cenne beda informacje, ktore bruki probe czasu znosza najlepiej, nie scieraja sie mocno, nie traca koloru.
krzysztofh Czy masz namiary www na te kostke Bauma. Adres: www.bauma.pl niestety, nie dziala.

pattaya
06-04-2006, 17:23
Pewnie Jadar?
To badziewie.
Omijajcie z daleka.

tomek_2
07-04-2006, 09:39
Pewnie Jadar?
To badziewie.
Omijajcie z daleka.

A poza krytyka mozemy prosic o wskazanie jakiegos bruku godnego polecenia?

invx
07-04-2006, 11:13
bruk-bet

mam od nich wlasnie kostke zolta. Jest OK.

pattaya
07-04-2006, 11:17
A poza krytyka mozemy prosic o wskazanie jakiegos bruku godnego polecenia?
Nie jest to krytyka czysto złośliwa ,lecz niestety, oparta na doświadczeniach swoich i znajomych.
W mojej okolicy wiele firm robi niezłą kostkę ale obawiam się,że mają zasięg lokalny.
Budowlańcy żartują,że Jadar barwi swoją kostkę sokiem z buraków żeby było taniej.

krzysztofh
07-04-2006, 11:54
A czy moga wypowiedziec sie osoby, ktore kostke betonowa kladly kilka lat temu (kolorowa) i przeszla juz swoja probe czasu? Jak wyglada w tej chwili - mocno wyblakla, zszarzala? Cenne beda informacje, ktore bruki probe czasu znosza najlepiej, nie scieraja sie mocno, nie traca koloru.
krzysztofh Czy masz namiary www na te kostke Bauma. Adres: www.bauma.pl niestety, nie dziala.

Proszę bardzo.
http://www.libet.pl/index2.php
Ja mam nostalit - kolory jesieni.

rafallogi
07-04-2006, 13:00
pattaya- dlaczego tak źle wypowiadasz się o Jadarze, powinieneś promować rodzime firmy :wink: przecież robią dobrą kostkę, mają świetne maszyny i do struktury/przekroju nie można się przyczepić, no może lico kostki nie wychodzi ciągle jednakowe, bo to zależy od surowca/piasku jaki w danej chwili produkcji jest stosowany.
Jeśli chodzi o wybarwienie, to rzeczywiście mogliby się trochę postarać, bo ich kostka jest rzeczywiście jak wyblakła.
Bardziej podoba mi się wybarwienie i lico kostki z konkurencyjnej firmy Skarpol ze Skaryszewa.
Jeśli chodzi o poprawę barwy kostki i jej impregnację to ja u siebie stosowałem środek o nazwie "strażak-bruk" (chyba nie przekręciłem nazwy). Malowałem kostkę w ubiegłe lato i rzeczywiście barwa kostki uległa znacznej poprawie a i teraz po zimie jest super. Nie wiem jak byłoby bez impregnacji, ale u mnie na kostce nie ma żadnych odprysków powierzchniowych i plam olejowych od auta. Nie żałuję że zaimpregnowałem choć "strażak" nie był zbyt tani, ale też cena nie była powalająca.

tomek159
07-04-2006, 19:42
cena nie była powalająca tzn ... ??? Za 45 litrów SARSIL-Bruk proponowanego we wcześnieszym mailu zażyczyli sobie ca.650 PLN + koszt wysyłki ok.50 PLN.To powala tymbardziej,że nie wiem na ile lat taka powłoka wystarczy no i czy wjeżdżąc samochodem do garażu szybko jej nie zetrę? Jeśli możesz sprawdź ile ten strażak kosztuje, a byłoby super gdybyś podał namiar na jakąś stronę internetową.Dzięki

Sp5es
08-04-2006, 20:08
Preparat nie tworzy filmu, tym samym sam się nie ściera. Ściera się natomiast podłoże.

Wskazana jest ponowna jest ponowna impregnacja po jakiś 5 latach, nasiąkliwość wzrośnie tym samym w tym okresie o jakieś ca. 30%.

Drugi zabieg jest tańszy niż pierwszy, gdyż kostka będzie mniej przyjmowac preparatu.

rafallogi
10-04-2006, 07:26
impregnatt kupowałem w miejscowej hurtowni i to jakiś czas temu, więc nie pamiętam ceny a i w necie nie mogę nic znaleźć. Może po opakowaniu coś dojdę-widziałem je ostatnio w garażu. Dam znać.

tomek159
10-04-2006, 17:57
impregnatt kupowałem w miejscowej hurtowni i to jakiś czas temu, więc nie pamiętam ceny a i w necie nie mogę nic znaleźć. Może po opakowaniu coś dojdę-widziałem je ostatnio w garażu. Dam znać.
:D Będę czekał