PDA

Zobacz pełną wersję : Dotyczy prowadnic telesk. w piekarniku



Edka
05-04-2006, 12:19
Warto zapłacić 500 zł. więcej za piekarnik z prowadnicami 3-częściowymi, czy odpuścić i wybrać tańszy z 1 częściową?
Pozdrwaim Edyta

malgosimi
05-04-2006, 14:00
oczywiście, że warto, z 1 częściową (jelsi masz na mysli jeden wózek z trzema prowadnicami tak zainstalowany, ze się całość wysuwa) jest strasznie neiwygodnie. Musisz otworzyc bardoz dużo ,,szeroko" piekarnik, zeby cos wsadzic-wyjąć. no i jesli ograniczasz sie do pieczenia zapiekanek, to no big deal, ale jeśli ktoś tak jak ja piecze chleby i inne wrażliwce- temperaturowe (suflety, ptysie, biszkopty) to strasznie duzo ciepla ucieka - i wypiek moze zostać zniszczony.

ja biorę pod uwage tylko 3 -częsciowe prowadnice 9aczkolwiek tu trzeba pamietac, ze jesli piekarnik jest z pyroliza, trzeba je odkręcać.

Inezka
05-04-2006, 14:06
ja biorę pod uwage tylko 3 -częsciowe prowadnice aczkolwiek tu trzeba pamietac, ze jesli piekarnik jest z pyroliza, trzeba je odkręcać. serio??????????????? :o czyli trzeba zakladac tylko dopieczenia???? Chyba nie bardzo lapie... :-?

Falki
05-04-2006, 14:09
Przydałoby się jakieś wyjaśnienie... Czy te prowadnice 3-częściowe działają tak, że drzwiczki piekarnika otwierają się standardowo, a w zależności od tego jak daleko wysuwa się blacha kolejne części prowadnicy wysuwają się na zewnątrz? Czy chodzi o jeszcze inny patent?

Jeżeli jest tak jak myślę, to mogę tylko służyć radą dot. prowadnic jednoczęściowych - gdzie zamiast wsuwać blachę w poziome rowki w ściankach piekarnika wyjeżdża ona na takich rolkach :-) sprawdza się to doskonale i nie widzę powodu dopłacania nawet złotówki do jakichś 3-częściowych patentów.

Inezka
05-04-2006, 14:13
3-czesciowe prowadnice sa takie same jak 1-czesciowe tylko x 3 :) Nie mylic z wozkiem 8)

malgosimi
05-04-2006, 14:40
hm... no to mamy niescislosci nazwenicze

dla mnei 3 częsciowe - to 3 szyny wysuwane kazda oddzielnie - najlepsze rozwiązanie

1 szyna - to dla mnie prowadnica pojedyncza

a 1-częściowe - to dla mnie taki jakby wózek, gdzie 3 szyny wysuwają sie razem (i nie mówię tu o wózku Bosha/Siemensa!!!)


i oczywiście tak - w większosci piekarników (może jakieś gaggenau czy cos, robi inaczej ;) ) nalezy na czas piekarnika wyjac i kratki i prowadnice - wszystko stalowe zasadniczo. No ale to powinno byc w instrukcji - lub w przypadku DOKUPYWANYCH teleskopek - trzeba sie dowiedziec u producenta. Pyrolizowanie z prowadnicami lub kratka moze zniszczyc i kratki i piekarnik. Tak słyszałam i czytałam.