PDA

Zobacz pełną wersję : Gdzie się skrapla kondensat?



Renatka&Petronek
05-04-2006, 14:36
Mam pytanie na temat komina do pieca kondensacyjnego. Jeżeli komin jest typu rura w rurze i wylot spalin biegnie tą wewętrzną rurą a zewnętrzną jest zasysane zimne powietrze z zewnątrz to gdzie wykrapla się kondensat: wewnątrz rury spalinowej(wewnętrznej) czy na jej zewnętrznej ściance?
Pytam bo sprzedawcy pieców kondensacyjnych oferują mi taką rzecz: w zykły przewód wentylacyjny wkłada się specjalną rurę z przejściówkami kupioną z piecem, w której to rurze (fi 80mm) jest wylot spalin a zasysanie powietrza do pieca odbywa się przez pustkę pomiędzy rurą spalinową a ściankami przewodu wentylacyjnego.
I teraz jeżeli skropliny wytwarzają się na zewnętrznej ściance rury spalinowej to może mi to kapać i zamoczyć ścianę przewodu wentylacyjnego, w którym biegnie rura ze spalinami. Jeżeli się mylę to mnie oświećcie. Dodam, że koszt wyżej opisanego zestawu jest conajmniej połowę tańszy od najtańszego systemu kominowego do kondensata.

1950
05-04-2006, 20:58
to też jest system odprowadzania spalin z zasysaniem powietrza szachtem kominowym,
kondensat idze wewnętrzną rurą fi 80, przez kocioł do kanalizacji

Acent
06-04-2006, 09:54
Przepraszam ,że podpinam sie do watku.Mam pytanie:Czy wszystkie kotly kondensacyjne mają wlasne odprowadzenie skroplin?Czy jest sens kupować SPS z wlasnym odprowadzeniem skroplin.(myślę głównie o vaillancie)

1950
06-04-2006, 09:57
Przepraszam ,że podpinam sie do watku.Mam pytanie:Czy wszystkie kotly kondensacyjne mają wlasne odprowadzenie skroplin?Czy jest sens kupować SPS z wlasnym odprowadzeniem skroplin.(myślę głównie o vaillancie)
jeżeli masz kocioł turbo, to ten element jest obowiazkowy,
wiem drogi, ale musi być

KAS01
07-07-2006, 21:47
Witam
A co w takim przypadku?
Mam kocioł Vaillanta turbo. Odprowadzanie spalin i pobór powietrza następuje poprzez rozdzielacz (system 80/80). Spaliny idą bardzo krótką (max 0,5m) rurą (Vaillantowską) do komina systemowego (Zapel), a dalej w samym kominie rurą ceramiczną (ocieploną na całej długosci). Komin ten posiada własny odpływ kondensatu. Powietrze jest pobierane z wolnego kanału wentylacyjnego.
Instalator zamontował mi zaraz za rozdzielaczem, systemowy odpływ kondensatu (Vaillantowski - nr. kat 303091). Po co?
pozdrawiam
Konrad

1950
08-07-2006, 08:17
bo jest wymagany przez producenta,
gdyby go nie było straciłbyś gwarancję,
nie chciał Cię naciągnąć

KAS01
08-07-2006, 14:47
To samo mi dzisiaj powiedział (wczoraj to montował). Ale na logike, to nie jest on tam potrzebny :-?
pozdrawiam
Konrad