PDA

Zobacz pełną wersję : Ile za ogrodzenie?



mika31
05-04-2006, 19:58
Podmurówka, siatka, słupki.
Jakie są ceny.
Dostaję różne oferty z materiałami i bez, dlatego też interesują mnie oba warianty.
Jak na razie ceny kosmiczne jak dla mnie.
Od 30-60 za robociznę.
Ostatnio dostałam ofertę no 90zł, ale materiały wliczone w cenę.
Zastanawiam się czy przed budową opłaca mi sie to robić?

zuczek
06-04-2006, 08:43
Odpowiadając na ostatnie pytanie: w świetle prawa - tak, działka powinna być ogrodzona. W praktyce wygląda to najczęscie tak, że ogrodzenie robi się po ukończeniu stanu surowego.

ex67
21-04-2006, 23:50
Odpowiadając na ostatnie pytanie: w świetle prawa - tak, działka powinna być ogrodzona. W praktyce wygląda to najczęscie tak, że ogrodzenie robi się po ukończeniu stanu surowego.

Nie ogrodzona tylko zabezpieczona. Ogromna róznica. Wystarczy oddzielenie sznurem , deskami itp .. i zapis ustawowy zostanie spełniony :-)

janrenovate
22-04-2006, 04:36
Podmurówka, siatka, słupki.
Jakie są ceny.
Dostaję różne oferty z materiałami i bez, dlatego też interesują mnie oba warianty.
Jak na razie ceny kosmiczne jak dla mnie.
Od 30-60 za robociznę.
Ostatnio dostałam ofertę no 90zł, ale materiały wliczone w cenę.
Zastanawiam się czy przed budową opłaca mi sie to robić?
30zł/mb - robocizna

Darek Rz
23-04-2006, 07:20
Witam

Ja płaciłem pod Lublinem rok temu 8zł /metr (robocizna)ale bez podmurówki .Robota wykonana bardzo dobrze . 30-60 zł to szczyt ździerstwa niestety . Co ciekawe wtedy jeszcze nie miałem prądu na działce i beton chłopcy mieszali w spalinowej betoniarce :o

pozdro D.RZ

janrenovate
23-04-2006, 07:52
heheh
pewno panowie budowlańcy zza wschodniej granicy tyrali?? :P

Darek Rz
23-04-2006, 10:03
heheh
pewno panowie budowlańcy zza wschodniej granicy tyrali?? :P

Witam

I tu się mylisz .Robiła to filma z podlubelskiej wsi .Firma produkuje słupki ,siatke i wszystko co do ogrodzenia siatką jest potrzebne .Gość ma swoich ludzi którzy robią ogrodzenia . Dodam że ja materiały kupiłem i innej firmie więc nie była to robota promocyjna za zakup materiałów u niego .

pozdro D.RZ

kaka73
30-04-2006, 15:43
My do ogrodzenia budowy kupilismy siatke leśną i paliki drewniane - mąż sam ogrodzenie postawił, a teraz rok po wprowadzeniu rozglądamy się za płotem. Nasza działka to 2200m2, siatka leśna to koszt ok. 700zł.
Ogrodzenie, które chcemy zrobić teraz to Pantanet Family Betafence - koszt za 1mb kompletnego ogrodzenia o wys. 150 cm to około 30zł plus robocizna około 27zł (my nie robimy z podmurówką).
Wybieraj ale myslę, że rozwiązanie z siatką leśną było super, a my ją teraz akurat rozbieramy i oddajemy następnym osobom budującym dom, ponieważ jest nie zniszczona
Karina

mario_pa
02-05-2006, 12:26
Robiliśmy z sąsiadem na spółkę 30 m ogrodzenia. Właściwie to on wszystko zrobił, ja nie tknąłem palcem. Mój znajomy geodeta tylko sprawdził czy dobrze wytyczone.

Wszystko kosztowało to 4000 złotych na dwóch. Czyli 2000 PLN na głowę.
Być może zawyżył, ale miałem wtedy inne problemy niż ogrodzenie.
- Fundament pod ogrodzenie - na głębokości ok. 60-70 cm w ziemię,
- podmurówka +25cm, szerokość chyba ze 30 cm,
- słupki - profile prostokątne przystosowane do tego aby w przyszłości zrobić ładny płotek, były dość drogie
- siatka ogrodzeniowa,
- robocizna 50 PLN/mb. - 1500

anula_lub`
04-05-2006, 15:25
Witam.

Jestem z Lublina, a ponieważ zamierzam ogrodzić działkę, mam pytanie odnośnie firmy która wykonywała u Ciebie ogrodzenie. Interesuje mnie w szczególności zakup siatki i słupków. Czy mogę prosić o namiary na tą firmę na maila ??

Czekam na info.
Pozdrawiam
Anula

Gradowski
05-05-2006, 19:55
40-50zł/mb ogrodzenia/robocizna

rafalg
05-05-2006, 21:23
Ja mam podmurówkę i słupki zrobione. Nawet miałem podmurówkę otynkowaną przez fachowców takich... że o zimie tynk całkowicie odpadł.

Ile powinienem liczyć porządne otynkowanie ( tak aby trzymało się lata...) oraz za stachety do płotu oraz słupy drewniane osadzane na metalowych słupkach

areq
07-05-2006, 10:19
34mb ogrodzenia -wykop,fundament zazbrojony i lany z betoniarki na budowie,pomurówka szalowana wysokości 35cm,szer. 15cm z dylatacją co 10m,osadzenie słupków 13szt wys. 180cm.Całość 1500zł robocizna.
Rozciągniecie siatki "moja brocha" :)Namęcze się ale naciągne...czasem trzeba coś sobie ponaciągać:):):):):):)

Materiały: Słupki malowane proszkowo ,siatka wysokosci 155cm o oczkach 55*55mm powlekana PCV grubość drutu 3,1mm razem z otuliną,druty,naciągi ,kapturki i inne puperele
całość 960zł kupione w www.siatki.com.pl wydaje mi się ,że dobre ceny i duży wybór materiałów...
Cement.piasek,zbrojenie ,styropian na dylatacje-zostały po budowie szacuje ,ze poszło tego za 300zł

Całość ca. 2,8tys za 34mb czyli można założyć ,że 80-90zł za solidnie wykonane ogrodzenie z siatki na podmurówce tyle kosztuje.Po rozmowach z innymi "budujacymi" taka kwota średnia krąży w Poznaniu i okolicach

jag_24
07-05-2006, 17:37
w Poznaniu robocizna z podmurówką 30zł-bez 15zł. Jeśli chodzi o słupki to ceny sa różne-moze warto poszukać na złomowiskach? czasem można znależć masę słupków-w dobrym stanie za niewielką cenę.

jag_24
07-05-2006, 17:41
Ja mam podmurówkę i słupki zrobione. Nawet miałem podmurówkę otynkowaną przez fachowców takich... że o zimie tynk całkowicie odpadł.

Ile powinienem liczyć porządne otynkowanie ( tak aby trzymało się lata...) oraz za stachety do płotu oraz słupy drewniane osadzane na metalowych słupkach

Ceny sztachet bywają różne, w zalezności od tego czy mają być impregnowane, szlifowane, zaokraglone itp cena to ok.2zł za te najzwyklejsze (czasem nawet nieoszlifowane :o )
,zaimpregnowane np to koszt już 6 zł za sztachetę.
ceny Poznań i okolice

rafalg
07-05-2006, 23:31
Dzięki za info. Chyba pójde do lasu po te "sztachety" :-?

tomek_2
07-05-2006, 23:45
rafalg - a czy mozesz wypowiedziec sie na temat podanych przeze mnie w poscie ponizej cen wykonania fundamentu pod brame?

janrenovate
08-05-2006, 04:01
Ja mam podmurówkę i słupki zrobione. Nawet miałem podmurówkę otynkowaną przez fachowców takich... że o zimie tynk całkowicie odpadł.

Ile powinienem liczyć porządne otynkowanie ( tak aby trzymało się lata...) oraz za stachety do płotu oraz słupy drewniane osadzane na metalowych słupkach

Ceny sztachet bywają różne, w zalezności od tego czy mają być impregnowane, szlifowane, zaokraglone itp cena to ok.2zł za te najzwyklejsze (czasem nawet nieoszlifowane :o )
,zaimpregnowane np to koszt już 6 zł za sztachetę.
ceny Poznań i okolice
Fundamentu(cokolik) ogrodzenia sie nie tynkuje,trzeba przytrezeć świerzy beton zaraz po rozszalowaniu i wówczas jest równiutki.

rafalg
09-05-2006, 18:36
Ja mam podmurówkę i słupki zrobione. Nawet miałem podmurówkę otynkowaną przez fachowców takich... że o zimie tynk całkowicie odpadł.

Ile powinienem liczyć porządne otynkowanie ( tak aby trzymało się lata...) oraz za stachety do płotu oraz słupy drewniane osadzane na metalowych słupkach

Ceny sztachet bywają różne, w zalezności od tego czy mają być impregnowane, szlifowane, zaokraglone itp cena to ok.2zł za te najzwyklejsze (czasem nawet nieoszlifowane :o )
,zaimpregnowane np to koszt już 6 zł za sztachetę.
ceny Poznań i okolice
Fundamentu(cokolik) ogrodzenia sie nie tynkuje,trzeba przytrezeć świerzy beton zaraz po rozszalowaniu i wówczas jest równiutki.

Fundament mam lany 9to co w ziemi) natomiast podmurówka (30-50cm ponad powierzchnię) jest z bloczków betonowych i mówiłem o tynkowaniu tych bloczków.

rafalg
09-05-2006, 18:38
rafalg - a czy mozesz wypowiedziec sie na temat podanych przeze mnie w poscie ponizej cen wykonania fundamentu pod brame?

Trudno mi się wypowiadać, bo mnie brama jest na razie niezagospodarowana a fundamenty i podmurówkę ogrodzenia robiłem za z góry ustaloną kwotę bez przeliczania na metry.

szczepek
10-05-2006, 07:52
Pod Krakowem:

Robocizna 30 zł/mb

za ogrodzenie około 175 mb materiały wyszły mnie około 7 tys, robocizna 5 tysięcy. razem 12 kpln. W tym brama dwuskrzydłowa - taka zwykła z profili 50x30 i 30x 30 - jeszcze nie docelowa. Po przeliczeniu na gotowo z materiałami i robocizną wychodzi to jakieś 68 zł za metr bieżący

technologia:
słupki metalowe rura 2", + rura 5/4 " na zastrzały podmurówka gotowa - betonowa, siatka ocynk 1,5 m. teren do ogrodzenia wyjątkowo wredny + oczywiście beton pod słupki, + kapturki pcv na słupki + farba chlorokauczukowa+ podkładowa.
Właśnie się robi ogrodzenie.

tintin
10-05-2006, 12:57
Może potraficie polecic firme - pod Warszawa Piaseczno która zrobi ogrodzenie z siatki bez podmurówki ok 100 metrow. Pytałem się w dwoch firmach - zrobili kosztorys na 10 tys czyli 100 zł za mb.
Nie rozumiem skąd ta róznica - zwłaszcza że to ogrodzenie bez podmurówki?

Hubik_1975
16-05-2006, 10:52
Okolice Wawy - płaciliśmy 26zł/mb. robocizna (podmurówka 30cm, montaż słupków i siatki, 3 naciągi, co drugi słupek wspawany drut na całej długości trzymający siatkę). Do tego oczywiście koszt materiałów - łącznie na 90mb wyszło coś koło 5 500zł.
H.

tom soyer
14-06-2006, 09:49
chciałbym was prosić o opinię:

Ramy ogrodzenia mają być w całości z profili o przekroju 80mmx40mm, w całości ocynkowane. Za bramę dwuskrzydłową, dwie furtki i około 15m płotu z robocizną mam zapłacić 4000 (w tym cynkowanie 1000). wydaje mi sie drogo ...

A co wy sądzicie?

jag_24
15-06-2006, 12:56
Rafalg i jak Twój płot? kupiłeś sztachety?
A ja muszę sie pochwalić- płot ukończony :) :)

rafalg
19-06-2006, 18:27
jag_24 - Płot jest super !!!. Ja jeszcze trochę z płotem muzę poczekać - mam inne ważniejsze wydatki budowlane. Generalnie będę miał podobnie. Na metalowe słupki będę miał nasadzone drewniane słupy - także cały płot będzie drewniany :D

jag_24
20-06-2006, 11:37
no dziekuję bardzo :oops: :oops: :) zrobiliśmy wszystko zeby wreszcie postawić ten płot, opłacało się mimo kosztów...i jesteśmy hmm bardzo zadowoleni :)

rafalg
21-06-2006, 06:21
A możesz podać kilka szczegółów: Jakiej wysokości masz sztachety, jakiej długości jest płot, po ile kupowaliście sztachety i ile Was w sumie wyniosło za ogrodzenie?

jag_24
21-06-2006, 12:22
Zastanawialiśmy sie nad klinkierem , ale koszty są ogromne.
Na samym początku ekipa precyzyjnie wykopała rowek na krawężniki (głęboki na 10 cm) oraz co dwa metry rowki na słupki stalowe(głębokie na 50 cm)
Krawężniki betonowe wysokość 20 cm, szerokie na 2 cm i długie na chyba 60 cm. Cena jednego 11 pln brutto.
Słupki stalowe, w przekroju kwadrat o boku 8 cm, wysokie na 2,2 m koszt 24 szt 2 metrowych około 1500pln.
Do tego musisz doliczyć 30 worków cementu (po 25 kg) w cenie 10,50 pln brutto za worek oraz 1,5 tony piasku (piasek drobny, koszt - 150 pln).
Po wkopaniu i zalaniu słupków betonem, przyszedł czas na obfite podlewanie wodą i tak przez dwa tygodnie.
Następnie trzeba było dospawać do każdego słupka uchwyty do których można przykręcić belki poprzeczne (koszt spawania - 300 pln dla spawacza który nawiał z kasą i 200 pln dla drugiego który zrobił to super - cena wraz z materiałem)
Pomalowanie słupków podkładem i warstwą wierzchnią wyceniam na ok. 100-150 pln (podkład do chlorokauczuku, chlorokauczuk, pędzle, rozcieńczalnik)
Malowaliśmy sami :P
Teraz największy koszt - drewno - jest strasznie drogie i są dość duże zmiany cen tego surowca..
Na płot o długości 67 metrów zamówiliśmy 540 sztachet o szerokości 5,5cm grubości 2,5 cm i długości 180cm.
Do tego musisz przyjąć dwie belki poprzeczne na jedno przęsło grube na 8cm, szerokie na 5 i długie na 2 metry. Co ważne po drugiej stronie od zamontowanych sztachet belka musi być ścięta tak aby woda z belki mogła bez problemu spływać.
Całe drewno zostało zaimpregnowane ciśnieniowo, sztachety są obustronnie ryflowane. Cena jednej sztachety wyszła 6 pln brutto,
w przypadku belek nie można podać dokładnego kosztu bo wszystko przeliczane jest na m3.
Za całe drewno zapłaciliśmy ok. 6000 pln wraz z dowozem (ok40 km)
Następny etap to montaż sztachet, belek.
Musieliśmy kupić ok.2500 szt wkrętów do sztachet (4cm) -4 wkręty na sztachetę, koszt ok 200 pln plus odpowiednie śruby do połączenie belek ze słupkiem.
Robocizna 4300 pln, Panowie płot robili w sumie ok 2 tygodni - podziwiam za precyzje i staranność.


Całkowity koszt wynosi 12200 pln czyli ok 180 pln za metr,

Pozdrawiam

Gdybyś chciał prześle Tobie zdjęcie sztachety z bliska, fotkę belki itd.
Zostało trochę belek i sztachet i mój wspaniały mąż zrobił super kompostawnik i donice do kwiatów tak więc zostało nam tylko kilka belek -będą na altanę :D

volter
29-06-2006, 14:46
Gdybyś chciał prześle Tobie zdjęcie sztachety z bliska, fotkę belki itd.


Ogrodzenie bardzo fajne. Możesz zamieścić na forum dokładniejsze zdjęcia tych elementów ?
Czy 50 cm głębokości posadowienia słupków to nie za mało ? Jeżeli grunt przemarznie mogą się chyba wykrzywiać ?

Pozdrawiam
Sławas

jag_24
30-06-2006, 08:21
Zdjęcia zamieszcze po południu, jak wrócę do domku teraz w pracy nie mam jak :oops:

Aieksandra
07-08-2006, 19:43
Podciagnę wątek.
Piszcie, ile placicie za robociznę.
Co w tej robociźnie jest?: tylko podmurówka czy plus naciągnięcie siatki, czy osadzenie bramki?

popi
08-08-2006, 08:00
Ja zapłaciłem 20zł/mb siatki. Materiał dałem swój (siatka, drut, słupki, betony, krawężniki). Czyli tak w cenie miałem, zabetonowanie słupków, ułożenie krawężników, pomalowanie słupków, naciągnięcie drutu, nałożenie i naciągnięcie siatki, przymocowanie siatki. Nie malowałem siatki bo jest ona z drutu kopalnianego więc się jej nie maluje

DeeF
13-08-2006, 09:23
W ub. roku za wykomanie podmurówki i montaż moich, pomalowanych słupków płaciłem po 28 zł/mb.

arcadiusz
21-09-2007, 10:56
Ja kupiłem
-słupki na 2,3m betonowe 8x8cm -20zł
-podmurówka 7zł/mb czyli za 2,5m-17,50zł - grubość 5cm
-siatka 1,25 wysoka, powlekana ocynkowana po 4,80/mb
Płot będzie miał wysokość 1,5m, zastanawiam sie jeszcze jak zamocować podmurówkę do słupka, myślałem o profilu c na 20cm i skręceniu go po obu do obydwóch stron słupka i następnie wsadzeniu podmurówki o góry i zabezpieczeniu tak żeby nie można było tego wyciągnąć. Może ktoś ma inny pomysł.
Cena wychodzi 19,8zł za mb.
To będzie ogrodzenie już na gotowo, a do ogrodzenia w sumie mam 240m bez przodu około 35m. Jeszcze myślę o tymczasowym ogrodzeniu z przodu bo później będę chciał zrobić coś z cegły w kolorze domu.
Wczoraj ktoś mi odradził, żebym nie stawiał teraz takiego ogrodzenia tylko dopiero po wybudowaniu domu, ponieważ może ktoś mi to wszystko ukraść pomyślałem totalna bzdura, ale zacząłem się zastanawiać. No ale przecież muszę mieć jakoś już odgrodzone przecież trzeba gdzieś postawić garaż blaszany na narzędzia i materiały budowlane.

buki75
21-09-2007, 16:12
Myśmy ogrodzili przed budową (pół roku temu). 3 strony - siatka, słupki. Od frontu ogrodzenie tymczasowe robiliśmy sami z siatki "leśnej" i stepmli, gdyż front jest od drogi gminnej i nie można bez zgłoszenia robić....
Cenę za grodzenie wraz z materiałem: 55 zł/mb brutto. Solidna firma, robili 2 dni (100m).

angelb
24-09-2007, 18:21
WŁaśnie niedawno kupiłam działkę i chciałabym najpierw ją ogrodzić(siatka na fundamenciku).Czy muszę mieć jakieś pozwolenie na stawianie ogrodzenia?

arcadiusz
23-10-2007, 14:52
Nie musisz mieć pozwolenia na ogrodzenie własnej działki, chyba że wysokość przekracza 2m, dokładnie nie pamiętam ale chyba 2m!!

angelb
23-10-2007, 17:06
to świetnie,że nie potrzebuje pozwolenia do ogrodzenia działeczki...jesteś pewien?

patka
24-10-2007, 08:22
pozwolenie wogole nie trzeba, jednak gdy grodzisz sie od strony drogi to musisz miec zgloszenie. czasami w planach zagospodarowania jest konkretny zapis jakie powinno byc ogrodzenie od strony ulicy. oczywiscie ogrodzenie musi spelniac warunki np.<2m i zdaje sie musi byc azurowe i nie moze byc ostro zakonczone jakos tak. dowiedz sie w gminie. od sasiada nikogo to nie interesuje

jurg
26-10-2007, 13:17
...... już nie musi być ażurowe. Przepisy się zmieniły parę lat temu.

skrzetuski
04-11-2007, 19:44
Witam,

jestem "świeżo ogrodzony", więc podaję w miarę aktualne ceny (śr. Polska) dla siatki:

- montaż ogrodzenia z podmurówką: min. 30zł/m
- montaż bez podmurówki (same słupki met w betonie): 15zł/m
- wariant pośredni: obrzeża chodnikowe obsypane piaskiem z cementem + słupki w betonie: 18zł/m
- słupek metalowy: od 23zł za niepomalowaną rurę 2,3m

jeszcze jedna uwaga dot. siatek: moja siatka powlekana (i to niezła: betafence "resistor") po naciągnięciu skurczyłą się w pionie o ok 3 cm (!).

ulson
15-01-2008, 11:05
"jestem "świeżo ogrodzony", więc podaję w miarę aktualne ceny (śr. Polska) dla siatki:

- montaż ogrodzenia z podmurówką: min. 30zł/m"

Poproszę o namiar? Skąd ta firma?
Pilnie szukam z okolic Warszawy!

Pozdrawiam
serdecznie

Lunetka
16-01-2008, 14:39
a jaki jest średni koszt mb ogrodzenia klinkier + sztachety?

pawlaczynski
21-01-2008, 13:25
Ja mam płacić za ogrodzenie: 70 zł za mb podmórówki (beton z gruchy, wysokość 70cm, szerokość 25cm. Do tego obsadzenie słupków stalowych i naciągnięcie siatki. Oczywiście to sama robocizna. Drogo to?

quincy
09-02-2008, 23:31
Podciągam temat. Ile za montaż siatki bez podmurówki w dolnośląskim? Czy 23 zł to dużo? Materiał daję swój.

Zotka
10-02-2008, 02:19
A może ktoś robi ogrodzenie z siatki PCV w okolicy Krakowa i zna ceny?

kasiakan
11-02-2008, 11:56
W tym roku równiez planujemy ogrodzić działke, czy ktos mmoże polecic ekipę- okolice piaseczna, góry Galwarii- solidną i niedrogą ;-))

arktyk
12-02-2008, 08:09
U nas za 22 metry ogrodzenia (jedna brama, 2 furtki) 3 poziomy cegieł z klinkieru, przęsła kute stalowe. Firma wyceniła na 22.000 zł z robocizną. Niestety ale chyba nas nie stać na takie ogrodzenie. Koszt ogrodzenia jest aktualnie bardzo wysoki i niestety nadal rośnie.

Pozdr,

robinek
25-02-2008, 13:59
aktualnie za tydzień stawiam ogrodzenie z paneli drut 5mm ocynk + lakier 2160 wysokie koszt 110m + furtka (do sąsiadów). wartość materiału około 13.700 + koszt robocizny 25 zł/mb bez żadnych podmurówek.

beratun
02-03-2008, 20:42
Ja za podmorowke, slupki i siatke ocynkowana grubosci 3,5 mm placilem na gotowo 90 zl mb.+brama z profili z montazem 1500zl (cena okolice Warszawy), musialem tylko dac prad i wode.

Kapibara
08-03-2008, 18:07
heheh
pewno panowie budowlańcy zza wschodniej granicy tyrali?? :P

Witam

I tu się mylisz .Robiła to filma z podlubelskiej wsi .Firma produkuje słupki ,siatke i wszystko co do ogrodzenia siatką jest potrzebne .Gość ma swoich ludzi którzy robią ogrodzenia . Dodam że ja materiały kupiłem i innej firmie więc nie była to robota promocyjna za zakup materiałów u niego .

pozdro D.RZ

Witam

masz może namiary na tę firmę? Szukam wykonawców, którzy mnie nie zrujnują :)

pozdrawiam

jagodas1
11-03-2008, 11:48
Cześć

Jestem w trakcie zmiany przodu ogrodzenia, mam do zbycia bramę z furtką metalową. U mnie na czas budowy się naprawdę sprawdziła. Cena do uzgodnienia.

Pozdrawiam
Jagodas1