PDA

Zobacz pełną wersję : Siatka: 9,50zl/mb-13,50zl/mb , którą wybrać?



Goni_Mnie_Peleton
05-04-2006, 20:59
Mam do ogrodzenia ok 320 mb , zdecydowałem się na siatkę.
Być może będzie to ogrodzenie tylko na lat 5 -10 ( być może na dłużej ) , tak czy siak chciałbym , żeby było w miarę solidne.

Jaką siatkę wybrać?

1/ siatka pleciona ocynkowana wys. 150 cm , oczko 5cm x 5 cm
a) średnica drutu 2,5mm : cena 10,50zl/mb
b) średnica drutu 2,8mm : cena 13,30zl/mb
2/ siatka pleciona ocynkowana powleczona PCV wys. 150 cm , oczko 5cm x 5cm
a) średnica drutu 2,8mm : cena 9,50zl/mb
b) średnica drutu 3,1mm : cena 12zl/mb
c) średnica drutu 3,4mm : cena 13,50zl/mb

Czy wysokość 150cm jest wystarczająca? (Na dole ma być podmurówka prefabrykowana)
Czy siatka powleczona PCV jest rzeczywiście dobra? Dają na ten typ siatki 10 lat gwarancji przeciw korozji , ale moje wątpliwości dotyczą bardziej tego czy ten plastik nie zacznie się łuszczyć po jakimś czasie.
Czy te siatki o mniejszej średnicy drutu są o wiele mniej trwałe niz te z większą średnicą?

Więcej o siatkach i ogrodzeniach : http://www.pajeczyna.krakow.pl

NOTO
05-04-2006, 22:26
Brałbym siatkę z PCV i nie zrażał się grubością drutu. Powinna te 10 lat wytrzymać. Z przodu jednak zastosowałbym inne rozwiązanie (wizualizacja) :)

rrmi
05-04-2006, 23:11
Jezeli ta siatka ma sluzyc przez czas okreslony to ja kupilabym najtansza .
Powiedzmy , ze 10 lat i tak wytrzyma , jaka by nie byla , a po tym czasie zaczniesz sie przymierzac do ogrodzenia jakie chcesz miec .
Pamietaj , ze prowizorki sa najtrwalsze :D :wink:

ryby
05-04-2006, 23:22
Wybrałbym ocynk jak najgrubszy zamiast cieńszej powlekanej. Powlekany cienki drut niestety bardzo łatwo się odkształca np. przy próbach sforsowania ogrodzenia. Ja wybrałem cieńszy powlekany i niestety było kilka wejść przez siatkę, co jest widoczne. Im grubszy drut tym sztywniejsza siatka.pzdr.

Piotrek77
06-04-2006, 09:42
Chciałbym się dowiedzieć jaki może być przybliżony koszt ogrodzenia z siatki mb jaką podmurówkę wybrać z prefabrykatów czy lany beton.
Mam do ogrodzenia 600mb.
Jaka szerokość podmurówki? Co ile metrów słupki?
Proszę o radę.
Pozdrawiam.

acca5
06-04-2006, 13:39
poczytaj wątek najpierw siatka potem podmurówka i wiele innych. Szukaj, szukaj a znajdziesz ja mam do ogrodzenia 330mb bez przodu.

rafałek
06-04-2006, 13:56
Chciałbym się dowiedzieć jaki może być przybliżony koszt ogrodzenia z siatki mb jaką podmurówkę wybrać z prefabrykatów czy lany beton.

W prefabrykatach są duże rozbieżności cenowe w zależności od użytego materiału. Co do porównań w lanuy murków przy wycenie trzeba koniecznie domagać się wymiarów. Często jest tak, że przy wyliczeniu zakłada się wysokość 30 cm (łącznie nad i podziemnej) co jest sporym minimalizmem).
Z prefabrykatów najtaniej wychodzą obrzeża chodnikowe pod warunkiem, że są tylko wkopywane. Jeśli je zastabilizujesz betonem to dolicz koszt tego betonu. Ciekawym rozwiązaniem są płyty na długość całego przęsła. U mnie najgrożej wyszły krawężniki drogowe.

acca5
06-04-2006, 14:11
Rafałek to co wybrales w koncu i jaki koszt jest poszczegolnych elementów?

Goni_Mnie_Peleton
06-04-2006, 18:51
acca5 nie jestes konsekwentny. W pierwszym poscie odsylasz do funkcji szukaj a w drugim sam zadajesz pytanie :wink:

Piotrek77 ja mam umowiona ekipe do ogrodzenia za 10zl/mb
Cena siatki ...... nie zdecydowalem jeszcze , ale raczej wybiore gruby drut.
Cena podmurowki prefabrykowanej o wymiarach 2m x 30 cm - 12zl/szt (wymiary to oczywiscie dlugosc i wysokosc , "grubosci" nie znam )
Slupki mam juz od dawna wiec nie pamietam ceny , ale slyszalem ze kosztuja ok 20zl /sztuke.
Do tego jeszcze nalezy doliczyc cene fundamentow pod slupkami oraz drutu na ktorym bedzie rozciagnieta siatka , niestety nie potrafie oszacowac kosztow , ale nie sadze zeby byla to jakas duza suma.

I oczywiscie brama i furtka. Znalazlem fajna rozsuwana brame za 1499 i furtki po 300zl . Byc moze osadze je na wymurowanych slupkach z cegly klinkierowej , ale jeszcze nie mam gotowej koncepcji :D
Nie planuje tego ogrodzenia na wieki , ale jak napisala rrmi prowizorki sa najtrwalsze , wiec chcialbym aby na wszelki wypadek byla to w miare solidna "prowizorka"

A z tym PCV to przyszlo mi do glowy , ze w razie jakiegos pozaru trawy to straszny klopot z taka powlekana siatka. Pamietam tez ze gdzies ,kiedys na forum czytalem ze strasznie luszczy sie po pewnym czasie taka siatka.[/list]

Mirek_Lewandowski
06-04-2006, 19:05
10 lat temu grodziłem ocynkiem, sąsiad powlekaną. Mój ocynk trochę zszarzał i stoi, u sąsiada plastik już dawno zleciał, został zardzewiały drut tak cienki i miękki, że pięciolatek by to pogiął. Sprawa się wyjaśniła, jak zobaczyłem, jak robią taki drut. Oblewany jest już zardzewiały !!!! Profesjonalna siatka jest z drutu najpierw cynkowanego, potem oblewanego, ale to kosztuje, i to sporo.

acca5
06-04-2006, 19:36
przepraszam Pana Od Goni mnie...
Z panem Rafałem wcześniej dyskutowałam na podobny temat i zadałam pytanie na ktore My oboje Pan Rafał i Ja wiemy o co chodzi, powinnam zadać je na priv.

Goni_Mnie_Peleton
06-04-2006, 19:43
Dlaczego na priv? Kazdy pewnie chetnie przeczyta ile co kosztuje :D
Pozdrawiam.

rafałek
06-04-2006, 21:00
Po pierwsze nie Pan... 8)
A co wybrałem... jesteśmy prawie na 99% zdecydowani by podmurówkę zrobić z płyt prefabrykowanych wkopanych w ziemię. Rozwiązanie wydaje się kompromisem jakości do ceny, a w razie czego łątwo jest poprawić lub wymienić pojedyńczą płytę. Siatka będzie grubsza ale tylko ocynk. Za ile ostatecznie jeszcze nie wiem, bo chcę się jeszcze potargować. Jak zakończę negocjacje to na pewno opiszę to w dzienniku. Obecnie mam do pocięcia drewno które stoi w granicy więc płotu i tak nie ruszę, planuję gdzieś w maju.

Pozdrawiam

remx
06-04-2006, 21:18
1/ siatka pleciona ocynkowana wys. 150 cm , oczko 5cm x 5 cm
a) średnica drutu 2,5mm : cena 10,50zl/mb
b) średnica drutu 2,8mm : cena 13,30zl/mb
2/ siatka pleciona ocynkowana powleczona PCV wys. 150 cm , oczko 5cm x 5cm
a) średnica drutu 2,8mm : cena 9,50zl/mb
b) średnica drutu 3,1mm : cena 12zl/mb
c) średnica drutu 3,4mm : cena 13,50zl/mb

Czy wysokość 150cm jest wystarczająca? (Na dole ma być podmurówka prefabrykowana)


Wybrałem 2 lata temu wariant 1b i jest OK. Mam 150 cm wysokości i jest OK. mam podumurówkę prefabrykowaną i jest OK.
Od frontu można zrobić trochę wyższą

Goni_Mnie_Peleton
06-04-2006, 21:37
Przeszukujac zasoby forum znalazlem ciekawy watek : " Wyzszosc siatki powlekanej PCV nad ocynkowana?" http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=55335&highlight=podmurowke+siatka

Chyba raczej zdecyduje sie na grubsza siatke ocynkowana i niepowlekana.

rafałek dlaczego chcesz wkopywac podmurowke prefabrykowana w ziemie? Jestes pewien , ze to dobre rozwiazanie?

rafałek
07-04-2006, 06:29
rafałek dlaczego chcesz wkopywac podmurowke prefabrykowana w ziemie? Jestes pewien , ze to dobre rozwiazanie?

A czemu nie - przecież ma to pełnić rolę podmurówki a nie czegoś wrzuconego pod siatkę.

Piotrek77
07-04-2006, 07:08
Ja chyba będe zmuszony do wylewania podmurówki z betonu. Moje siedlisko graniczy z polami uprawnymi a właściciele tych pól o każdy skarawek ziemi walczą i jeśli się uda kawałek miedzy uszczknąc to poprawia to ich samopoczucie:-) Dlatego obawiam się że plot na gotowej podmurówce szybko znalazłby sie u któregoś z nich w polu.
Mam jeszcze pytanie o przybliżony cennik usług geodezyjnych bo musze na nowo wyznaczyć granice tej mojej działki bo miedza była wielokrotnie rozorywana i przed grodzeniem musze znów ją wytyczyć.
Pozdrawiam.

rafałek
07-04-2006, 07:40
Ja chyba będe zmuszony do wylewania podmurówki z betonu. Moje siedlisko graniczy z polami uprawnymi a właściciele tych pól o każdy skarawek ziemi walczą i jeśli się uda kawałek miedzy uszczknąc to poprawia to ich samopoczucie:-) Dlatego obawiam się że plot na gotowej podmurówce szybko znalazłby sie u któregoś z nich w polu.
Mam jeszcze pytanie o przybliżony cennik usług geodezyjnych bo musze na nowo wyznaczyć granice tej mojej działki bo miedza była wielokrotnie rozorywana i przed grodzeniem musze znów ją wytyczyć.
Pozdrawiam.


1. Skąd wiesz że orając nie uszkodzą lanej podmurówki (tym bardziej prawdopodobne jesli nie zrobisz jej solidnie (głęboko i najlepiej przezbrojonej). Jeśli nawet kilka razy lekko zaczepi to może pękać. Prefabrykowaną zawsze łatwiej naprawić (poprawić).
2. Jesli worali się w Twoją działkę niszcząc znaki graniczne to wznowienie granic powinieneś wykonać na ICH koszt. Znaki graniczne są pod ochroną i nie wolno ich niszczyć lub przesuwać.


Do ryby - czy można prosić o zmniejszenie tego twojego "domku". Strasznie się "rozpycha" na forum...

Piotrek77
07-04-2006, 10:21
Jaki beton na podmurówke b10 czy b15?

willdseahorse.
07-04-2006, 12:23
ryby !!!!
zliiituj sie! pol ekranu to twoj avatarek!
nie da sie czytac watków z twoim udzialem! :(

ryby
07-04-2006, 22:39
:oops:
Teraz powinno być dobrze. :)

marcin_budowniczy
08-04-2006, 14:46
moze to nie odp. na pytanie, ale ja kupiłem jeszcze inną tzn. siatkę zgrzewaną (widziałem w Castoramie podobną, ale bardzo lichutką).

Za siatkę dałem 7,60 (mb/150cm h.)
Słupki przelotowe 15 zł (grubościenne -fi 40 mm/210 cmh)
Słupki narożnikowe 22 zł (fi 70mm).
Brama 5mb (kątownik zimnogięty + Słupki) 890 mb.
Wszystko malowane podkładówką.

Do tego drut wiązałkowy, napinający itp.

szczepek
09-04-2006, 14:54
moze to nie odp. na pytanie, ale ja kupiłem jeszcze inną tzn. siatkę zgrzewaną (widziałem w Castoramie podobną, ale bardzo lichutką).

Za siatkę dałem 7,60 (mb/150cm h.)
Słupki przelotowe 15 zł (grubościenne -fi 40 mm/210 cmh)
Słupki narożnikowe 22 zł (fi 70mm).
Brama 5mb (kątownik zimnogięty + Słupki) 890 mb.
Wszystko malowane podkładówką.

Do tego drut wiązałkowy, napinający itp.

Własnie probuje znależć w okolicy krakowa podobne ceny ale nijak mi się nie udaje :-(

Za słupek to chcą od 30 zł wzwyz
a za siatke 1,75h nie taniej niż 13 zł za mb.
CHyba źle szukam, ale moze ktoś słyszał ?

W miare rozsądną ceneę dostałna podmurowke prefabrykowaną - za 16 złociszy 2,5 m - h=25cm