PDA

Zobacz pełną wersję : Czy to duzo za instalacje C.O



bialy63
05-04-2006, 22:55
Witam
Jestem na etapie zakładania instalacji C.O w nowo wybudowanym domu, właśnie otrzymalem wycene i ciekaw jestem zdania innych uczestników forum. Instalacja na eko-groszek, piec z podajnikiem: Oto wycena przedstawiona przez instalatora, którą wykonał po wczesniejszym pomierzeniu stanu faktycznego pomieszczeń:
Piec - 7100
Grzejniki (13 szt) - 9000
Głowice termiczne do grzejników (13szt) - 500
zawór termiczny grzejnikowy(2 szt) - 150
zawór zwrotny grzejnikowy(2szt) - 50
moduły grzejnikowe (13 szt) - 500
szafka + belka x8 (2 szt) - 600
Aluplex 1/2 (400 mb) - 2000
Rura 28 (30 mb) - 600
pompa 60 - 350
pompa 40 - 300
materialy inne - 4000 (nie powiedział o co chodzi)
Razem z 7% VAT około 26000 PLN

Prosze o komantarze do tej wyceny

hurtowniczka
06-04-2006, 00:00
26 tyś ? to lepiej dołożyć parę zł i montować pomę ciepła, zero kłopotu z opałem, cena moim zdaniem katastrofalna

luuzak
06-04-2006, 18:18
ja otrzymalem podobna wycene 16500 bez kotla, jaki kupiles kociolek?

bialy63
06-04-2006, 20:21
Instalator zaproponował piec firmy HEF o mocy 25 kW. Piec ma dodatkowe palenisko i można w nim spalac takze inne palne materialy.

sebo8877
07-04-2006, 10:55
Biały a może bys się tak zastanowił nad kotlem Ferrum Fex z suwałk ???

Sebo8877

bialy63
07-04-2006, 15:48
Seebo jeśli chodzi o piece na tak zwany holzgas to odpada poniewaz zbyt czesto nalezy uzupełniać paliwo co przy moim trybie pracy jest niewykonalne.Ponadto planuje wykorzystać kocioł do ogrzewania wody. Ale słyszlem że te piece sa naprawde dobre.

edi_grzes
08-04-2006, 15:51
powinno byc grzejniki stalowe np purmo,radel 13x500zł alupex 400x3,30 zł rura Cu 28 30x19zł itd itp jezeli interesuje cie cos wiecej napisz

bialy63
08-04-2006, 23:59
widze edi ze orientujesz sie w temacie. Jesli masz jakies uwagi czy tez doswiadzenia z wyborem ogrzewania to chetnie przeczytam, ja osobiscie mam teraz niezly metlik i im wiecej mysle o tym tym mniej wiem.
:o

edi_grzes
03-05-2006, 12:25
jezeli nie masz gazu i chcesz sie oprzec na piecu na paliwa stałe staraj sie wyeliminowac plastik z instalacji zrób instalacje miedziana bedziesz miał pewnosc ze po zagotowaniu wody instalacja bedzie cała pamietaj pex wytrzymuje max 95st.C awaryjnie 100 -110 przez krótki czas mozesz zarzyczyc sobie inst.z układem rozdzielaczowym w miedzi miekkiej w tej cenie ktora podales instalator zmiesci sie napewno

mariusz07
07-05-2006, 07:40
26 tyś ? to lepiej dołożyć parę zł i montować pomę ciepła, zero kłopotu z opałem, cena moim zdaniem katastrofalna

Witam,

Pompa ciepla to jeden z elementów instalacji. Te parę zlotych to moim zdaniem drugie tyle przy pompie.

Swoją drogą cena za taką instalację (13 grzejników) - 26 000 jest dużo za wysoka, nawet biorąc pod uwagę kociol Hefa z podajnikiem ( sam hcialem go kupić, ale na rzaie mnie na niego nie stać).

Ja zalączam swoj kosztorys dla porównania.

I. Wycena wykonania instalacji grzewczej i kotłowni

1. Instalacja grzewcza - 4.950 zł netto + podatek VAT

1.1. Montaż rur w systemie REHAU RAUPINK
Zakres robót:
Montaż rur Pe-Xa Raupink łączonych metodą zaciskową złączkami z mosiądzu.
Rury rozprowadzone w podłodze w izolacji ciepłochronnej z wyjściem oddolnym ze ścian
z kotłowni do 21 pkt. grzejnych. Na górną kondygnację w ścianie.
W montażu uwzględnia się wykucie bruzd i otworów bez ich zaprawiania.
Materiały:
- rury Rehau Raupink od 16 do 25 mm o łącznej długości - ok. 220mb
- złaczki: trójniki, kolana, łuki - 50 szt.
- złaczka przejściowa 25 x ¾” - 4 szt
- tuleje zaciskowe 16 do 25 - 136 szt
- izolacja ciepłochronna - ok. 220mb
- bloki termoizolacyjne styropianowe - 19 szt.
- haki, uchwyty, taśma izolacyjna - wg potrzeb

1.2. Montaż 21 grzejników - 8.605 zł + VAT
Zakres robót:
Montaż 18 grzejników VKU KORADO oraz 3 grzejników łazienkowych
wraz z głowicami termostatycznymi SCHLOSSER oraz armatura przyłączeniową kątową
i zaworami termostatycznymi. Montaż grzejników 5 zł za sztukę.
Materiały:
- grzejniki Uniwersalne VKU KORADO (cennik fabr.) - 18 szt. – 6.980 zł netto
- grzejniki łazienkowe drabinkowe - 3 szt. – 1.280,- „
razem: 8.260 zł netto
promocja: minus 1.110 zł netto
do zapłaty: 7.150 zł netto
montaż: 105 zł netto
- armatura przyłączeniowa kątowa - 18 szt.
- adaptery 16x2 - 36 szt
- nyple redukcyjne ½ x ¾” z mos. - 36 szt.
- zawór termostatyczny kątowy - 3 szt
- zawór powrotny odc. kątowy - 3 szt
- głowice termostatyczne - 21 szt.
razem: 1.450 zł netto
promocja 100 zł netto
do zapłaty: 1.350 zł netto

ogółem: 7150 zł + 105 zł + 1350 zł = 8.605zł netto + VAT
Wydajność cieplną grzejników dobrano dla parametrów 75/60*C / zewn. –20*C.
1.3. Kotłownia na opał stały. 5.150 zł + VATZakres robót:
- montaż kotła na opał stały typu Logano SIII-25MAX
- montaż zasobnika na ciepła wodę poziomego wiszącego o poj.120 l
- montaż naczynia wyrównawczego otwartego wraz z podłączeniem
- montaż rur stalowych lub miedź. c.o. zaworów i armatury odcinającej w kotłowni
- montaż rur i armatury wody zimnej, ciepłej do kotła i instalacji wew.
- montaż pompy c.o.
- montaż pompy c.c.w. cyrkulac.
- montaż drzwiczek dymnych (wyczystki)

Materiały:
- kocioł stalowy Logano S III – 25MAX - 1 szt.
- naczynie wyrównawcze otwarte - 1 szt
- zasobnik na ciepłą wodę 120 l (dwupłaszczowy z grz.) - 1 szt
- pompa obiegow dla c.o. - 1 szt
- pompa cyrkulacyjna dla c.c.w. - 1 szt.
- armatura ( filtry, zawory odcinające różnicowe - 1 kpl
i zwrotne, złaczki, uchwyty itp.)
- rury stalowe - 1 kpl



Ogółem koszt wykonania centralnego ogrzewania i kotłowni wynosi:

1. 18.705 zł netto plus podatek VAT 7% = 20.014,35 zł brutto


Ekipa bardzo solidna, pelen tzw.profesjonalizm. Rurki już polożyli. Jest to najlepsza ekipa jaka mialem na swojej budowie.
Wszystkie prace prowadzą niezwykle starannie i dokladnie.

Dotrzymuja terminów :o . Jak szef ekipy mówi, że robią jeden dzień przerwy i będą nastepnego dnia lub że będą po poludniu to są :o . Wszystko to oczywiście nie powoduje kolizji z terminem ich zakonczenia prac - skończyli instalacje rurek dzień wcześniej.

Po wielu innych doświadczeniach rozczrowalem sie na plus :D .

mariusz07
07-05-2006, 07:40
26 tyś ? to lepiej dołożyć parę zł i montować pomę ciepła, zero kłopotu z opałem, cena moim zdaniem katastrofalna

Witam,

Pompa ciepla to jeden z elementów instalacji. Te parę zlotych to moim zdaniem drugie tyle przy pompie.

Swoją drogą cena za taką instalację (13 grzejników) - 26 000 jest dużo za wysoka, nawet biorąc pod uwagę kociol Hefa z podajnikiem ( sam hcialem go kupić, ale na rzaie mnie na niego nie stać).

Ja zalączam swoj kosztorys dla porównania.

I. Wycena wykonania instalacji grzewczej i kotłowni

1. Instalacja grzewcza - 4.950 zł netto + podatek VAT

1.1. Montaż rur w systemie REHAU RAUPINK
Zakres robót:
Montaż rur Pe-Xa Raupink łączonych metodą zaciskową złączkami z mosiądzu.
Rury rozprowadzone w podłodze w izolacji ciepłochronnej z wyjściem oddolnym ze ścian
z kotłowni do 21 pkt. grzejnych. Na górną kondygnację w ścianie.
W montażu uwzględnia się wykucie bruzd i otworów bez ich zaprawiania.
Materiały:
- rury Rehau Raupink od 16 do 25 mm o łącznej długości - ok. 220mb
- złaczki: trójniki, kolana, łuki - 50 szt.
- złaczka przejściowa 25 x ¾” - 4 szt
- tuleje zaciskowe 16 do 25 - 136 szt
- izolacja ciepłochronna - ok. 220mb
- bloki termoizolacyjne styropianowe - 19 szt.
- haki, uchwyty, taśma izolacyjna - wg potrzeb

1.2. Montaż 21 grzejników - 8.605 zł + VAT
Zakres robót:
Montaż 18 grzejników VKU KORADO oraz 3 grzejników łazienkowych
wraz z głowicami termostatycznymi SCHLOSSER oraz armatura przyłączeniową kątową
i zaworami termostatycznymi. Montaż grzejników 5 zł za sztukę.
Materiały:
- grzejniki Uniwersalne VKU KORADO (cennik fabr.) - 18 szt. – 6.980 zł netto
- grzejniki łazienkowe drabinkowe - 3 szt. – 1.280,- „
razem: 8.260 zł netto
promocja: minus 1.110 zł netto
do zapłaty: 7.150 zł netto
montaż: 105 zł netto
- armatura przyłączeniowa kątowa - 18 szt.
- adaptery 16x2 - 36 szt
- nyple redukcyjne ½ x ¾” z mos. - 36 szt.
- zawór termostatyczny kątowy - 3 szt
- zawór powrotny odc. kątowy - 3 szt
- głowice termostatyczne - 21 szt.
razem: 1.450 zł netto
promocja 100 zł netto
do zapłaty: 1.350 zł netto

ogółem: 7150 zł + 105 zł + 1350 zł = 8.605zł netto + VAT
Wydajność cieplną grzejników dobrano dla parametrów 75/60*C / zewn. –20*C.
1.3. Kotłownia na opał stały. 5.150 zł + VATZakres robót:
- montaż kotła na opał stały typu Logano SIII-25MAX
- montaż zasobnika na ciepła wodę poziomego wiszącego o poj.120 l
- montaż naczynia wyrównawczego otwartego wraz z podłączeniem
- montaż rur stalowych lub miedź. c.o. zaworów i armatury odcinającej w kotłowni
- montaż rur i armatury wody zimnej, ciepłej do kotła i instalacji wew.
- montaż pompy c.o.
- montaż pompy c.c.w. cyrkulac.
- montaż drzwiczek dymnych (wyczystki)

Materiały:
- kocioł stalowy Logano S III – 25MAX - 1 szt.
- naczynie wyrównawcze otwarte - 1 szt
- zasobnik na ciepłą wodę 120 l (dwupłaszczowy z grz.) - 1 szt
- pompa obiegow dla c.o. - 1 szt
- pompa cyrkulacyjna dla c.c.w. - 1 szt.
- armatura ( filtry, zawory odcinające różnicowe - 1 kpl
i zwrotne, złaczki, uchwyty itp.)
- rury stalowe - 1 kpl



Ogółem koszt wykonania centralnego ogrzewania i kotłowni wynosi:

1. 18.705 zł netto plus podatek VAT 7% = 20.014,35 zł brutto


Ekipa bardzo solidna, pelen tzw.profesjonalizm. Rurki już polożyli. Jest to najlepsza ekipa jaka mialem na swojej budowie.
Wszystkie prace prowadzą niezwykle starannie i dokladnie.

Dotrzymuja terminów :o . Jak szef ekipy mówi, że robią jeden dzień przerwy i będą nastepnego dnia lub że będą po poludniu to są :o . Wszystko to oczywiście nie powoduje kolizji z terminem ich zakonczenia rac - skończyli instalacje rurek dzień wcześniej.

Po wielu innych doświadczeniach rozczrowalem sie na plus :D .

piejar
07-05-2006, 08:44
Wycena grzejników powala. Ja kupiłem 11 grzejników DeLonghi za 3400 PLN z 40% rabatem w jak najbardziej detalicznym sklepie (Rybnik). Nie wiem jak duże grzejniki dobrał Ci instalator (podejrzewam że duże). Ja zrobiłem własne obliczenia i ich się trzymam - życie pokaże kto miał rację. Mnie materiały na całą instalację wyjdą ok 21000 PLN z 22%VAT. Robocizna będzie najprawdopodobniej własna. Liczę na zwrot VAT i rekompensatę z urzędu miasta za ekologiczny kocioł więc będzie dobrze poniżej 20000 (dom jest duży, pow ogrzewana 340m2).

areq
07-05-2006, 09:56
26 tyś ? to lepiej dołożyć parę zł i montować pomę ciepła, zero kłopotu z opałem, cena moim zdaniem katastrofalna

Koszt pompy ciepła a całość instalacji PC to nie jest "dołożyć pare złotych".Poza tym jak będziesz tak u siebie "dokładać pare złotych" do każdego z elementów to może się okazać,że zamiast 200tys wydasz 400tys.Mam znajomych - ich domek parter 125m2 -kosztorys na 210tys-z zakładem na "nieco droższe wykończenie" 250tys.Wydali 430tys,no ale w domu wszelkie nowinki...Właśnie wybierali na zasadzie: te drzwi zewnętrzne kosztują 4,5tys,ale już te ładniejsze tylko 800zł więcej,misiu popatrz :) a te cudne to już tylko o 1000zł droższe od tych poprzednich...teraz w pozaoficjalnych rozmowach pan domu żałuje,ze się dał namówić babie:):) na kosztowne fanaberie.

Dla porównania:
To tak jak z dylematami przy zakupie nowego auta:
Fiat 28tys...ale co to--dołoży się 5tys i jest już Fabia.. ale jeszcze z 4tys i już można się załapać na VW Polo...i tak można dojść do kwoty 50tys startując z 28...
Kto wybierał na pewno zna ten "ból":):):):)

piejar
08-05-2006, 05:17
26 tyś ? to lepiej dołożyć parę zł i montować pomę ciepła, zero kłopotu z opałem, cena moim zdaniem katastrofalna
Na forum jest jakiś wątek o tanich pompach ciepła (tanie przy zakupie).
Pamiętaj, że pompa ciepła to tylko źródło (coś jakby kocioł :) ) instalację, taką czy inną , do rozprowadzenia tego ciepła po domu i tak musisz zrobić.

golewo
08-05-2006, 07:51
Hmmm......jestem dokładnie przed podobnymi dylematami bo czekam na kosztorys od instalatora i bardzo pomocne tu są wyceny któe podają ci z doświadczeniem, ale nie rozumiem jak tu niektórzy mogą wygłaszać opinie typu "cena za grzejniki kosmiczna w porównaniu z moimi....." bo praktycznie nikt tu nie podaje takich podstawowych danych jak wielkość (lub choćby moc) grzejnika, albo moc całej instalacji aby móc cokolwiek porównywać, albo powierzchnię ogrzewania podłogowego itp. :)
w każdym razie jak tylko będę miał wycenę od mojego instalatora to wkleję tu.....chociaż trochę się obawiam ceny podłogówki bo on robi na Rehau a to ponoć najdroższe rury
Cenę za podłączenie grzejnika ma z tego co wiem 150zł
Punkt wodny za 50zł

piejar
08-05-2006, 08:26
U mnie, jak pisałem, grzejniki DeLonghi, najdłuższy 1,2 mb. Najkrótszy 40 cm ale tylko 1 szt. Reszta 60, 80 i 1 m.

golewo
08-05-2006, 08:40
U mnie, jak pisałem, grzejniki DeLonghi, najdłuższy 1,2 mb. Najkrótszy 40 cm ale tylko 1 szt. Reszta 60, 80 i 1 m.

a wolno zapytać gdzie takowe grzejniki w takowej cenie zakupiłeś?:)

piejar
08-05-2006, 15:00
www.swiatmiedzi.pl
.. a szczegóły poszły na priv

cd
08-05-2006, 20:08
Witam.
Mam pytanie do Panmi hurtowniczki. Pare złotych dołożyć do pompy ciepla wg Pani to ile? Dobra pompe ciepła mozna liczyc w granicach od 40 tys w góre. Oczywiscie mozna byłoby kupic cos tanszego, ale nie polecałbym gdyż mozna naprawde pózniej tego gorzko załować. Proponowałbym zainwestować w dobry kominek wodny, który bedzie współpracował z instalacja C.o Podobna sytuacja jest z kolektoprami słonecznymi. Mozna kupic kolektory juz nawet od 2-3 tys zł ale co to za kolektory. Znam takich inwestorów, którzy mieli powazne problemy z tanią instalacją. Polak mądry po szkodzie........... Podobna sytuacja jest w kazdej branzy i z kazdym materiałem. Co do Pana wyceny to sytuacja wyglada tak:
Co do grzejników to wszystko uzaleznione jest od tego jakie wykonawca przyjął grzejniki chodzi mi o firme rozbieznośc cenowa jest bardzo duza co wiaze sie z jakoscia.
Taka sama sytuacja dotyczy kotła jaki to kocioł jedno funkcyjny z zasobnikiem czy dwufunkcyjny jakiej firmy. Ceny sa baerdzo rózne.
Pozostałem elementy to oruropwanie instalacji Alupex mało co mówi gdyż moze Pam kupic 1 mb tuty Pex Al pex za 3 zł badz na 8 zł. Z kolektorami sytuacja wyglada podobnie czy bedzie to koletor do ogrzewania podłogowego czy bez podłogówki. Wszystkp zalezy od tego ile inwestor chce przeznaczyc na instalacje. Druga sprawa to robocizna ile za punkt wodny i kanalizacyjny, ile za punkt C.o oraz za 1mb podłogówki.

Jezeli bedzie miał Pan jakies pytania prosze pisać na meila [email protected]
Pozdrawiam Tomasz Sulej