PDA

Zobacz pełną wersję : pobudowanie sciany kolankowej



Danielek
06-04-2006, 06:52
Witam
mam projekt domu parterowy z wylewanym stropem. Dahc opiera sie bezposrednio na stropie, teraz przemyslalem przy namowach mojego budowniczego zeby zrobic scianke kolankowa chociaz na 3 pustaki, to podniesie dach i bede mial weieksza powierzchnie do wykorzystania pozniej na gorze.
Co teraz zrobic? robic projekt zastepczy ? czy poprostu budowac ? ;)
Projektant mowi zeby budowac i nic nawet nie mowic kierownikowi a on sie nie skapnie.
Jeden kierownik jak uslyszal ze beda zmiany odrazu mnie wyslal do projektanta po projekt zamienny, inny powiedzial zeby budowac a co pozniej to bedziemy sie martwic, albo projekt zastepczy albo moze przejdzie i bez tego ;o

mkmar
06-04-2006, 07:28
Też podwyższałem ścianę kolankową i nikt nawet się nie pokapował, dopilnuj tylko żeby ci budowniczy wylał wieniec na tej ścianie. Dużo zależy od nadzoru budowlanego przy odbiorze, ale gdyby się połapali to najczęściej wystarczy nanieść zmiany w projekcie przy odbiorze - przynajmniej tak było u mnie przy zmianach do których postanowiłem się przyznać.

qdlaty
06-04-2006, 08:12
Albo ktos sie jednak dopatrzy, dowala Ci taka kare ze wlasnymi zebami bedziesz ta scianke kolankowa rozbieral :)
Na dwoje babka wrozyla...

Q.

mkmar
06-04-2006, 21:39
Jaką karę ? Każdy w każdym budynku robi jakieś zmiany i w większości tego nie wykazuje. Jeśli już to odpowiada kierownik budowy bo to on potwierdza zgodność z projekem, a jeśli dopatrzy się nadzór przy odbiorze to w najgorszym wypadku każe zrobić inwentaryzację i nanieść zmiany w projekcie i to faktycznie trochę kosztuje. Natomiast jeśli przejdzie odbiór to już nikt tego nie zakwestionuje. Radzę zorientować się jak w twojej okolicy do odbiorów budynku podchodzi nadzór budowlany - często jest tak że nawet nie przyjeżdzają bo są zawaleni robotą, a w mojej miejscowości np. do każdego odbioru jedzie osobiście jaśnie kierownik tej instytucji - a i tak jakoś przeszło.

Danielek
06-04-2006, 22:13
do konca roku nie przyjezdzaja wogole, od nowego ma sie to zmienic :| a chcialem na zime zostawic stan surowy i na wiosne 2007 wykanczac.

anpi
06-04-2006, 22:53
Jaką karę ? Każdy w każdym budynku robi jakieś zmiany i w większości tego nie wykazuje. Jeśli już to odpowiada kierownik budowy bo to on potwierdza zgodność z projekem, a jeśli dopatrzy się nadzór przy odbiorze to w najgorszym wypadku każe zrobić inwentaryzację i nanieść zmiany w projekcie i to faktycznie trochę kosztuje. Natomiast jeśli przejdzie odbiór to już nikt tego nie zakwestionuje. Radzę zorientować się jak w twojej okolicy do odbiorów budynku podchodzi nadzór budowlany - często jest tak że nawet nie przyjeżdzają bo są zawaleni robotą, a w mojej miejscowości np. do każdego odbioru jedzie osobiście jaśnie kierownik tej instytucji - a i tak jakoś przeszło.

Zbudowanie domu niezgodnie z projektem (a jest tym podwyższenie domu o kilkadziesiąt cm) to samowola budowlana. W przypadku domu jednorodzinnego legalizacja samowoli kosztuje 50 tys. zł.

Oczywiście pewnie 99% "zmieniających" się udaje. Ale pomyśl, co będzie jeśli znajdziesz się wśród tych, którym się "nie udało". Warto ryzykować?

Szczecin HENRYK
06-04-2006, 23:26
Oprócz spraw odbioru domu zastanów się także nad jego wyglądem. Po takiej modernizacji zasadniczo zmieni sie bryła budynku. To będzie inny dom niż ten który masz na rysunkach w projekcie i który ci się podobał. Poproś projektanta aby Ci przynajmniej narysował zmienione elewacje budynku i wtedy oceń nowy kształt. Trzy pustaki to ok. 80cm i z domu parterowego robi się dom z poddaszem użytkowym.

Danielek
07-04-2006, 06:24
ok, dzieki za udzial w dyskusji :)

odnosnie tej kary 50 tys zl to kto placi ja ? :-? czy kierownik ? :lol:
ja moge sie nie znac na tym zatrudniam firme i mowie
"panie daj mi 3 cegly wiecej bede mial poddasze wyzsze"
on buduje kierownik odbiera i do przodu ?? :roll:

anpi
07-04-2006, 07:43
ok, dzieki za udzial w dyskusji :)

odnosnie tej kary 50 tys zl to kto placi ja ? :-? czy kierownik ? :lol:
ja moge sie nie znac na tym zatrudniam firme i mowie
"panie daj mi 3 cegly wiecej bede mial poddasze wyzsze"
on buduje kierownik odbiera i do przodu ?? :roll:

Ty płacisz. Kierownik swoją drogą ponosi odpowiedzialność. A w ogóle - nie wiesz, że nieznajomość prawa nie upoważnia do jego nieprzestrzegania?

Geno
07-04-2006, 09:07
ok, dzieki za udzial w dyskusji :)

odnosnie tej kary 50 tys zl to kto placi ja ? :-? czy kierownik ? :lol:
ja moge sie nie znac na tym zatrudniam firme i mowie
"panie daj mi 3 cegly wiecej bede mial poddasze wyzsze"
on buduje kierownik odbiera i do przodu ?? :roll:

A co jak kierownik powie -nie ?

Sposób myślenia inwestora z Katowickiej hali :-?

wartownik
07-04-2006, 18:47
Uwazaj na konstukcje wiezby , moze byc nawet rozporowa , ale twoja scianka kolankowa musi byc na to przygotowana .