PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z oknem



gonzo001
06-04-2006, 08:50
Wstałem sobie i pomyslalem ze przewietrze pokoj. Prosze ja was wszystkich przekrecam klameczka na uchylne a tu cale wrota sie otworzyly :( i nie moge teraz zamknac. Prosze o pomoc. Prawdopodobnie za mocno cos przekrecilem :-? Okna teraz nie da sie wogole przymknac do konca i nie mam pojecia co zrobic

rafałek
06-04-2006, 08:56
Znam podobny przypadek z autopsji przy drzwiach na taras. Przy uchylanu gdy klamka była w pozycji na rozwarcie drzwi zaczęły się lekko otwierać a ja w trakcie tego kręciłem klamką dalej na uchylenie. W efekcie wszystko się otworzyło i wyglądało to tak jakby się trzynało tylko w jednym punkcie.

Rozwiązaniem było powtórzenie manerru w odwrotnej kolejności czyli klamka na uchylne, dopchnąć górę, klamka na rozwierne i dopchnąć bok.

gonzo001
06-04-2006, 09:02
A od czego teraz zależy czy sie klamka przekreci? Cos tzreba nacisnac, przesunac? :roll: Boje sie troche gore pchac do oporu.

rafałek
06-04-2006, 09:05
Czy twoje okno trzyma się tylko na dolnym rogu? Od strony zawiasu? Jeśli tak to ustaw klamkę w pochożeniu uchylnym (do góry) i dopchnij górę okna, potem przestaw na bok (rozwieranie) i okno powinno się normalnie otworzyć, Dlej to już proste. Klamka powinna się kręcić bez względu jak to ustawisz. No chyba, że coś się spsuło a nie tylko wyhaczyło.

gonzo001
06-04-2006, 09:08
Nie no jest tak jak bym otworzyl to i to. Moge otworzych okno na cala szerokosci jeszce sobie uchylic dla lepszego wietrzenia :lol: ale jakos nie moge twoim sposobem :(

Majka
06-04-2006, 09:13
klamkę na 3/4 w górę, dłonią przycisnij górę okna od strony zawiasu. Jak się wpasuje dopiero wtedy przekręć klamkę.
Próbuj da się, tylko żeby całe Ci nie wyleciało :wink:

gonzo001
06-04-2006, 09:17
yhhh jak na 3/4? Ja nawet nia ruszyc nie moge :-?


Mam ją non stop do oporu w gore

JackD
06-04-2006, 09:20
ja tak miałem... ale okna juz mają 6 lat... / drewniane/... i na wysokości klamki jest taki języczek, którego trza nacisnąć i dalej postępować jak mówiła wcześniej Majka....
Po prostu przekrecając klamkę już ciągnąłeś za klamkę do wewnątrz....
trzeba najpierw przekęcić. a dopier póżniej otwierać przez pociągnięcie

Majka
06-04-2006, 09:26
sprawdź w którą stronę masz "ruchomośc" ramy okna. Okno otwiera sie w dwóch płaszczyznach, w ktorąś musi drgnąć. :roll:

gonzo001
06-04-2006, 09:27
Dziekuje wam jakos udalo mi sie zamknac :wink: Już wszystko jest jak nalezy. Jeszce raz dziekuje! :P