PDA

Zobacz pełną wersję : Wideodomofon



kirek
06-04-2006, 09:01
Planuje zainstalować wideodomofon. Jaki polecacie -kolorowy czy czarno-biały? Na mojej ulicy niema jeszcze oświetlenia i długo pewnie jeszcze nie będzie. Potrzebuje taki zestaw który będzie otwierał furtkę ,bramę garażowa , będzie możliwość sterowania tym z trzech miejsc w domu .
POZD.

robertus
06-04-2006, 09:24
Ja mam czarno biały Commax. Kupowałem w sklepie internetowym. Jeste jak na razie zadowolony. Kamerka nawet w nocy daje bardzo dobry obraz. Mam 3 punkty. Jeden z monitorem i dwa tylko ze słuchawkami. Oczywiście ma funkcję otwierania furtki ale nie widziałem takich coby otwierały tez bramę. ja do bramy poprowadziłem osobne kable a włacznik mam przy domofonie - tylko na razie nie mam jeszcze zainstalowanego napędu w bramie.

Jankes
06-04-2006, 10:48
Ja mam Eriona. Tak jakis firma krzak kupiony w Castoramie. Wlasnie sie przymierzam do zainstalowania. Jest czarnobialy, ale to chyba nie ma znaczenia. Kamera ma szesc diod, ktore oswietlaja tego kto dzwoni do furtki. Poniewaz posiada on mozliwosc podlaczenia drugiej kamery, to rowniez mozna podlaczyc otwieranie drugiej furtki albo wyslanie impulsu do napedu bramy aby sie otworzyla. Poza tym mozna podlaczyc do niego trzy dodatkowe monitory ze sluchawka, albo jeden unicom( bez monitora- tylko sluchawka). Na razie nie polecam, bo jeszcze nie byl uzywany.( tylko sprawdzilem, ze dziala).

Pozdrawiam
Jankes

marcin_u
06-04-2006, 22:09
Planuje zainstalować wideodomofon. Jaki polecacie -kolorowy czy czarno-biały? Na mojej ulicy niema jeszcze oświetlenia i długo pewnie jeszcze nie będzie. Potrzebuje taki zestaw który będzie otwierał furtkę ,bramę garażowa , będzie możliwość sterowania tym z trzech miejsc w domu .
POZD.

polecam domofony commax i hyundai..duzo ich zamontowalem i zadnych problemow.
Koniecznie kup z ruchoma kamera bo mozna w miare dobrze wycelowac..w goscia.
Raczej nie ma sensu kupowac kolorowych zwlaszcza ze patrzymy w ten monitor tylko przez chwile..i wazne jest podswietlenie IR

Roman1591
07-04-2006, 09:33
Koniecznie kamera czarno - biała. Ma dużo większą czułość i dlatego lepiej spełnia funkcje po zmroku.

rlew11
31-05-2006, 14:21
Witam wszystkich i bardzo proszę o pomoc. Na zewnątrz budynku chciałbym zainstalować taką kamerę:
http://www.napad.pl/katalog/index.php?akcja=opis&iKatId=156&iProdId=25

Kamera poprzez modulator i inne potrzebne urządzenia będzie wpięta do systemu TV - będę mógł obserwować co dzieje się na zewnatrz na ekranie telewizora. Problem mam taki że chciałbym aby obraz z tej kamery był również widoczny na ekranie wideodomofonu - nie chcę montować drugiej kamery z zestawu wideodomofonowego - w zamian chciałbym kupić tylko panel z mikrofonem i przyciskiem powiadamiającym. Czy to jest w ogóle możliwe?

pozdrawiam Wszystkich
rlew11