PDA

Zobacz pełną wersję : ??Postawię kominek na ogrzewaniu podłogowym??



Bodiniusz
06-04-2006, 09:11
Mam takie nietypowe pytanie. Jest sobie domek, w salonie komin do podłączenia kominka. Nic tylko wstawiać.

Ale podłoga cała w kaflach, a pod kaflami ogrzewanie podłogowe. Wiem, że kominek dużo waży. Ale czy na tyle dużo, że istnieje duże ryzyko, że coś w podłodze nie wytrzyma? Czy są lżejsze i cięższe kominki (ten byłby oczywiście bez płaszcza itd., miałby jedynie rurki do grawitacyjnego ogrzewania powietrznego)?

Co Wy byście zrobili na moim miejscu?

roku
06-04-2006, 11:53
nie przejmowal bym się, kominek waży sporo ale jak by wyliczył to nacisk na cm kw przy połmetrowej podstawie będzie mniejszy niż jak solidna teściowa do Ciebie wpadnie z wizytą

06-04-2006, 11:54
kup ozdobną kozę.

Bodiniusz
06-04-2006, 20:02
Kozę traktuję jako żart ;)

Odnoœnie teœciowej - z kim można by to skonsultować. Chciałbym zaprosić jakiegoœ fachowca, żeby obejrzał i powiedział co sšdzi. Tylko jaki to powinien być fachowiec?

zygmor
06-04-2006, 21:33
Bodiniusz,
Jeżeli chodzi o wagę kominka, to musisz brać pod uwagę również ciężar obudowy, razem nawet ok. 1 tony. Sam kominek waży 150-200kg. Jak obudowa g-k to będzie lekko. Pod te ciężkie trzeba wykonać fundament.
A to moje przemyślenia o ogzewaniu kominkiem i DGP.
Zamierzam wkład kominkowy schować w coś takiego murowanego, co by stary piec przypominało. Środkiem leci komin, rura od kominka wysoko wchodzi do komina prawie pod stropem.. Powietrze do spalania doprowadzę ze studni kręgowej 8m głębokości rurą 250 do samej piwniczki, stąd pod kominek. "PIEC" nagrzewałby się zarówno od kominka jak i od komina, czy rury odprowadzającej spaliny, czyli wokół murowanego komina nieco wolnej przestrzeni i ściana zewnętrzna pieca. W górnej części pieca Dystrybutor Gorącego Powietrza i rozprowadzenie po pokojach poddasza. Marzy mi się, że grawitacja wmusi obieg ciepłego powietrza z dołu do góry. Tylko w wyjątkowych wypadkach stosowana będzie wentylator DGP.


Pozdro