PDA

Zobacz pełną wersję : Kostki betonowe na podjazd - jakie polecacie, a jakie nie???



Oldswan
06-04-2006, 10:06
Przymierzam sie własnie do wyboru kostki betonowej na podajazd i ściezki wokół domu. Przejrzałem to co jest na forum i nie ma tego za wiele.

Jakie są wasze doświadczenia? Które firmy/producentów polecacie wy lub wasi znajomi użytkownicy a które sa do bani? (tu na forum było trochę skarg na Jadar - czy to nadal aktualne?):-?

Jakie wyroby mają najlepszy stosunek ceny do jakości i zadowolenia użytkownika? 8)

Info o cenach kostki i układania tez mile widziane ;)

P.S. Za głosy typu "ja wolę kostkę granitową" dziękuje. Tu zastanawiamy się nad najlepszym wyborem wśrod kostek betonowych :wink: :D

AWIk
06-04-2006, 10:53
Przyłšczam się do pytania.
Podobno Semmerlock szykuje całkiem niezłš promocję. Ale jak z jakoœciš? Nie wiem.

rafallogi
07-04-2006, 14:31
Skarpol ze Skaryszewa. Jadar mniej polecam.
Za kostkę (nie wchodząc w szczegóły co do typu, grubości- ot taka co by i bus mógł wjechać) trzeba zapłacić u układającego ją jakieś 26zł + jego robota. Musisz doliczyć piasek, cement oraz pospółkę na sam spód jeśli teren/gleba jest nieciekawa. Krawężniki i obrzeża liczy się inaczej,.

Zbigniew Rudnicki
07-04-2006, 21:23
Semmerlock lepszy od Jadara. Ostrożnie z kolorami - płowieją.
Najlepszy kolor naturalny ("betonowy") wzbogacony barwnym szlaczkiem.

PRO
07-04-2006, 21:38
Ostatnio analizowałem ceny kostki POZBRUK (40-50zł/m2) w tej cenie jest kostka granitowa z transportem , myślę że lepsza od tej betonowej.
Co Wy na to?

Rezi
08-04-2006, 19:30
granitowa jest 2 x droższa w ułożeniu ( robociźnie)

PRO
08-04-2006, 20:39
Rezi, a dlaczego jest droższa w robociżnie inaczej się ją układa inne podłoże czy co?

A co do Paulbudu położyli posadzki w czwartek i pojechali,
jutro jade zobaczyć jak wyschła będę mógł wejść i ocenić efekt końcowy, ale zauważyłem że o 1cm za wysoko mi zrobili i próg przy drzwich wejściowych mi coś nie pasował, ale jakoś sobie poradzę natomiast musze dokładnie zobaczyć jak zrobili wejście na taras pod oknem.
Ale ogólnie mysle ok.

Rezi
08-04-2006, 21:17
kostkę granitową trzeba dobierać jak puzle a to zajmuje więcej czasu, dodatkowa często jest mniejsza więc i ilosc ich na 1 m2 jest wieksza

co Paulbud ... posprawdzaj poziomy max odchylenieu mnie wyszło na 0,5 cm - ale ja mam 20 mb w jednej linni, jak zrobili więcej to niech szlifują

Oldswan
10-04-2006, 11:59
Ostatnio analizowałem ceny kostki POZBRUK (40-50zł/m2) w tej cenie jest kostka granitowa z transportem , myślę że lepsza od tej betonowej.
Co Wy na to?
No masz!!!
:evil: :evil: :evil:
A o czym pisałem i o co prosiłem ???

Za głosy typu "ja wolę kostkę granitową" dziękuje. Tu zastanawiamy się nad najlepszym wyborem wśrod kostek betonowych

I tego sie trzymajmy. please :roll:

aqep
11-04-2006, 21:26
www.ibf.pl

inwestor
11-04-2006, 21:36
Mam kostkę BAUMA 2 rok teraz jakoś to chyba się inaczej nazywa. Polecam. Nie ma wykwitów, brak problemów wymiarowych przy układaniu, kolor trwały powtarzalny (brałem z 2 hurtowni) i nie blaknie. Cena była praktycznie taka jak z Jadaru. Bauma miała tylko drogie obrzeża więc same obrzeża brałem z Jadaru w niższej cenie.
Pozdrawiam

Goni_Mnie_Peleton
11-04-2006, 21:44
www.libet.pl
Podobno niezla kostka ..... ale droga :(
Robocizna , plus cala reszta oprocz kostki (zwir , piasek itp ) 60zl/m2 , rowniez drogo :( W tej cenie wolalbym bruk z kamienia ( mozliwe , prawda?)
Szukam dalej ladnej , dobrej i taniej kostki betonowej.