PDA

Zobacz pełną wersję : mam bardzo wazne pytanie !



tomson24
06-04-2006, 10:36
Jestem na etapie zakupu dzialki .Ostatnio trafilem jedna wrecz idealna !. Ma niestety jeden- chyba duzy- mankament , nad koncem działki ( a ma ona 75 m długości) przebiega linia wysokiego napiecia :( . Chciałbym sie dowiedziec od was czy to bardzo szkodliwe bo działeczka jest naprawde cool !


pozdro ....Barthez :evil:

myszkaxs
06-04-2006, 10:45
ja bym nie kupiła niestety :( , w końcu to jest promieniowanie elektromagnetyczne, ponadto ten hałas moze nie głośny ale upierdliwy. Pojedz i postój na tej działce, wyobraż sobie na niej postawiony dom i zobacz jak to sie bedzie miało do rzeczywistego umiejscowienia słupa, który jest nie do przestawienia :(
Byłam w podobnej sytuacji i mimo całego uroku działki, wszystkich mediów do dzis stoi nie sprzedana -właśnie z uwagi na ten słup. :(

06-04-2006, 11:50
wysokiego napięcia ? - czyli ile- 15 tys. czy więcej?
Jak trzy druty i niskie słupu to 15 tys. Prawo mówi, że budynek może być oddalony minimumj 5m od linii. i to raczej chodzi o rozchuśtanie przewodów w czasie wichury niż o pole elektromagnetyczne.
Co do uciązliwości, to jest ona żadna. Zdaje sie że maleje z kwadratem odległości.
Zobacz ile bloków jest postawionych przy bardzo wysokich słupach w odległości 35-40 metrów. Znaczy się, że ktoś obliczył, że nie mają wpływu na organizm.

Paulka
06-04-2006, 11:56
ja też tak mam, ale działke kupilismy. Na razie jesteśmy w trakcie załatwiania papierów, więc nie wiem jak to sie sprawdzi w praktyce, ale myslę, ze będzie ok. Twoja działka jest długa. Podejrzewam, że dom możnaby postawić z drugiej strony.

Szczecin HENRYK
06-04-2006, 12:11
Linia wysokiego napięcia ma jedną zaletę - potrafi bardzo silnie obniżyć cenę działki.......

tomson24
06-04-2006, 12:21
Dzieki !

Dzieki wszystkim , ktorzy sie juz wypowiedzieli . Nie mam jednak dalej wyrobionego zdania. HMMMM .. chyba wynika to z walki pomiedzy zdrowym rozsadkiem ,a szczera chcecia posiadania tej dzialki// czekam na dalsze komentaze.


pozdro Barthez
\

JackD
06-04-2006, 12:29
zorientuj się jakie napięcie tamtędy przebiega, czy zasila tylko jakiś obiekt np zakład przemysłowy... zorientuj się czy ten zakład nie idzie do likwidacji./?
może w planach zagospodarowania przestrzennego cos się więcej dowiesz?/
zobacz czy sasiednie działki sa zagospodarowane / czytaj azabudowane/ w jakiej odległości od wysokiego napięcia??
przy napięciu 10-15 KV nie widzę większych problemów, co do obecności w./w słupów

selimm
06-04-2006, 12:38
Linia wysokiego napięcia ma jedną zaletę - potrafi bardzo silnie obniżyć cenę działki.......

ktora przy sprzedazy domu moze okazać sie wadą 8)

Rezi
06-04-2006, 12:55
a jak linia sie zerwie i spadnie na ziemie ??

lonly
06-04-2006, 12:55
Linia wysokiego napięcia ma jedną zaletę - potrafi bardzo silnie obniżyć cenę działki.......
Druga zaleta to prąd za darmo. Trzeba tylko na dachu rozłożyć odpowiednio cewkę i nie dac się złapać przez Rejon en. a tak na poważnie to nie ma udowodnionego bezpośredniego oddziaływania promieniowania elektromagnetycznego z takich linii na organizm ludzki ale to są rzeczy bardzo indywidualne i w przypadku nałożenia się wielu niekorzystnych czynników kto wie?

areq
06-04-2006, 13:06
Pamięteaj,że bodajże 15m od osi przewodów nic nie możesz zbudować,tak więc do zabudowy pozostaje Ci już dużo mniej terenu.Cena takiej działki powinna być naprawde korzystna,inaczej większego sensu zakupu takiego terenu nie będzie.Ja bym nie kupił takiej działki za więcej niż 30zł/m2,w "drogich" okolicach /duże miasta/.
BTW nie ma dowodów na szkodliwośc takiej linii,kumpel mieszka od urodzenia i na palcach jednej ręki może Ci wymienić 10 zalet takiego mieszkania :D:D:D:D

Rezi
06-04-2006, 13:16
więc pozostaje rozbić przyczepe campingowa i pomieszkac jakiś czas :lol:

tomson24
06-04-2006, 13:18
powiem tak .... cena jest b. atrakcyjna 12zł/m 12 km od sporego miasta jakim jest Bydgoszcz. , wiec tak jak wspomnial Henryk faktycznie
sporo zaniza wartosc dzialki. Widze , ze jednak nie ma do konca sprecyzowanej opinii w tej sprawie.....ale jeszcze poczekam

pozdro.....Barthez

Rezi
06-04-2006, 13:25
http://rezulak.pl/gify/zalamka.gifza tę cenę w poznaniu nie kupusz nawet tony ziemi a co dopiero 1m2 i to na własnośc

tomson24
06-04-2006, 14:56
hehe.......
Być moze REZI , ale ja mówię o B-szczy , a nie o Poznaniu..
U nas w extra miejscu dostaniesz po 80zł/m


pozdro ...Barthez

dominikams
06-04-2006, 15:39
Jeśli to jest linia niskiego napięcia, to ja bym kupiła. W końcu to jest bardzo długa działke, więc nawet jak budynek nie będzie zaraz na początku, tylko trochę dalej od ulicy, to i tak nie bedzie blisko tej linii. Zostaje ci kupa miejsca. Weź pod uwagę, że w przypadku bardzo jeszcze popularnych linni napowietrznych biegnących wzdłuż ulicy, odległość od domu jest kilkakrotnie mniejsza niż 'twojej' linni. Podaj może odległość linni od końca działki, wtedy nasze wyobrażenie bedzie lepsze.

areq
06-04-2006, 17:02
powiem tak .... cena jest b. atrakcyjna 12zł/m 12 km od sporego miasta jakim jest Bydgoszcz. , wiec tak jak wspomnial Henryk faktycznie
sporo zaniza wartosc dzialki. Widze , ze jednak nie ma do konca sprecyzowanej opinii w tej sprawie.....ale jeszcze poczekam

pozdro.....Barthez
Jeśli tak jest to na Twoim miejscu kupiłbym nie tak dużą działkę,też w odległości ca. 12km lub bliżej bez linii energetycznej..powiedzmy za 30zł/m2.Wyjdzie na to samo,a dylematów mieć nie będziesz.

ewelina_i_marek
06-04-2006, 17:34
Odpowiedz sobie na putanie czy Ci się sama działka podoba, i czy spełnia twoje oczekiwania. Jeżeli tak to ją kup i postaw taki dom, żeby z jego okien nie było drutów widać. Ale tu musi w znacznej mierze zadziałać intuicja. Czasami to się czuje, czy będzie Ci tu dobrze czy nie.

Szczecin HENRYK
06-04-2006, 17:42
Tak naprawdę jest to jedynie kwestia Twojego przekonania o szkodliwości takiego sąsiedztwa. Moim zdaniem jest znacznie mniej szkodliwa niż ryzyko wypadku w ruchu drogowym a porównywalna ze szkodliwościa zanieczyszczeń atmosfery, dodatkami do żywności, Czarnobylem, urokiem (złym spojrzeniem), czarnym kotem, predyspozycjami genetycznymi i wieloma innymi przyczynami. Dziesiątki tysięcy osób pracuje w elektrowniach i rozdzielniach elektrycznych dużych mocy a jak dotychczas nie słyszałem o chorobach zawodowych tam występujących związanych z promieniowaniem elektromagnetycznym. A zreszta - co jest bardziej szkodliwe - linia wn na drugim końcu działki czy 230V w lampce nocnej przy Twojej głowie w sypialni gdzie śpisz?

mika31
06-04-2006, 18:04
Mój husbend prawie całe życie mieszkał z 2 metry od taki drutów.
Na oko wygląda OK.

Rezi
06-04-2006, 18:21
Mój husbend prawie całe życie mieszkał z 2 metry od taki drutów.
Na oko wygląda OK.
a jest jsEzcze na gwarancji ??? :lol: :lol: :lol:

JackD
06-04-2006, 20:35
Moja małżonka, też się na drutach wychowała.... i nie widzę żadnych uboczbych skutków druta.....
To, ze ma wiele innych.... to inna sprawa, ale to dotyczy w ogóle populacji.. ehehe... Rezi już jest po gwarancji i rękojmia też nie działa.... cóz teraz dopiero ryzykuję.... więcej niżbym na drutach mieszkał....

gosia100
06-04-2006, 21:06
Bylismy w podobnej sytuacji. I nie zdecydowalismy sie mimo super okolicy. Jednak slupy byly naprawde duze i minimalna odleglosc zabudowan to ok 20m. Traktuje dzialke i dom rowniez jako inwestycje. A dobra lokalizacja bez mankamentow jest niestety podstawa. Nawet super dom na dzialce z wada bedzie odstraszal ewentualnych nabywcow. Zdecydowalismy sie wiec dolozyc kase do lepszej dzialki nawet kosztem powierzchni przyszlego domu.
pozdrawiam :)