PDA

Zobacz pełną wersję : Emanuela II w Lusówku



Ghostbuster
06-04-2006, 11:48
Tutaj

Gryz
07-04-2006, 08:17
trzymam kciuki - ponieważ masz do drogi w miarę utwardzonej niedaleko to wierzę że uda Ci się zrealizować plan budowy w terminie. Chociaż jak mówią znawcy tematu - w Polsce żadna budowa nie zakończyłe się w terminie :lol:

Ghostbuster
07-04-2006, 10:38
WIERZE

Ghostbuster
21-05-2006, 00:41
Nalskamp

Ghostbuster
07-06-2006, 10:29
Projekt

Ghostbuster
16-06-2006, 20:12
biec

Ghostbuster
29-07-2006, 23:28
oto

Zdzislaw
30-07-2006, 14:36
My tez zamierzamy budowac Emanuele II w Grzybowie kolo Kolobrzegu. Pani architekt robi nam wlasnie adaptacje. My sami zadnych zmian w projekcie nie przewidujemy. Bardzo nam sie ten projekt podoba i milo jest widziec, ze wasza Emanuela pnie sie do gory. Powodzenia.

Ghostbuster
30-07-2006, 17:11
pozcyr

Zdzislaw
30-07-2006, 17:49
Zamiast BK wzielismy Porotherm i to wszedzie a fundameny maja byc z bloczkow. Obok sasiad wybudowal Libre i polecil mi wykonawce. Probuje sie z nim dogadac na odleglosc. Mieszkam w Kanadzie wiec musze mu zlecic cala budowe "pod klucz". A pozwolenie na budowe zalatwiam poprzez mojego pelnomocnika. Jest to osoba od ktorej kupilem dzialke (1001m2). Zobaczymy jak na tym wyjde.

Ghostbuster
30-07-2006, 21:32
a się

Zdzislaw
31-07-2006, 03:54
Przejrzalem zdjecia bardziej dokladnie i widze, ze tak jak u was mam tez lustrzane odbicie. Domek na dzialce umiescili mi tak, ze garaz jest 4 m od granicy a od strony kuchni bedzie jakies 8-9 m do plotu. Zas z tylu od sciany do plotu powinno byc jakies 15 m. Mam nadzieje, ze wystarczy dla dwojga emerytow.

Mozna wiedziec jakie ogrzewanie planujecie? Myslalem o podlogowym ale w koncu zona postawila na swoim i beda koloryfery. Tu w Kanadzie mamy nadmuchowe i mamy tego dosc. Za bardzo halasuje i roznosi kurz po calym domu.

Gdzie lezy Losowko. Czy jest szansa zeby zobaczyc domek z bliska jak stoi? Zyczymy szybkiego zakonczenia budowy.

Ghostbuster
31-07-2006, 09:56
Udfy

asienkaa
31-07-2006, 22:49
Witam,
My budujemy Emanulele I lustro. Zaczelismy na poczatku czerwca i mamy juz sciany na parterze, strop i scianke kolankowa na poddaszu i czekamy na postawienie więźby (właśnie sie impregnuje). W tym roku jeszcze dach, a wykonczanie wykonczeniówka zostawiamy na przyszły rok (coby sie domek choć troche osiadł :wink: )
Czy robiliscie jakies zmiany w ramach adaptacji? My podnieslismy scianke kolankowa o 1 pustak, zdecydowalismy sie na schody zelbetowe, mamy luksfery w garazu (zeby sie przysunac blizej granicy dzialki), wydzielilismy garderobe i zastanawiam sie nad zlikwidowaniem "przedsionka" w duzej łazience na poddaszu.
pozdrawiam
Asia

Zdzislaw
01-08-2006, 15:40
Kurz osiada rowniutko wszedzie przy ogrzewaniu nadmuchowym poniewaz jest duza wymuszona cyrkulacja powietrza. Przypuszczam, ze w przypadku rekuperatora cyrkulacia jest duzo mniejsza i moze nawet nie bedziesz mial tego problemu. Pomaga czesta wymiana filtra.

Ghostbuster
02-08-2006, 12:23
porty

piomod
10-08-2006, 19:38
Witam
My również budujemy Emanuelę II lustrzane odbicie.
Obecnie jesteśmy na etapie wylewania stropu.
Czy do mocowanie więźby zastosowaliście okucia z projektu?
Pozdrawiam Piomod

Ghostbuster
11-08-2006, 06:46
8Rty

Agnieszka SG
18-08-2006, 14:39
Planujemy zakup projektu Emanuela II. Mamy pomysł na następującą zmianę: chcemy obniżyć strop nad garażem w celu powiększenia powierzchni użytkowej. W ten sposób powstałby dodatkowy pokój z łazienką na półpiętrze. Natomiast wysokość garażu z ponad 3 metrów zminejszyłaby się do ok 2,3m co zdaje nam się być wystarczające.
Czy ktoś z Was robił podobne zmiany? Co sądzicie o takim pomyśle?

Pozdrawiam
Agnieszka

asienkaa
22-08-2006, 13:21
Tomek,
Zgodnie z zyczeniem wrzucilam pare fotek. Na szczescie robota znow wre (i murarze i ciesle na placu :D ). Jak pogoda pozwoli do konca tygodnia bedzie wiezba i wtedy cos jeszcze dorzuce.
Mam jeszcze pytanko odnosnie wiezby - w projekcie okucie katowe krokwi naroznych wystaja poza obrys wienca - czy cos z tym zrobiles? czy zostawiles tak jak jest
dzieki!
A.
http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=51922&q=manuela&k=11

jdb
25-08-2006, 12:47
Emanuela-to bardzo fajny projekt (tez go braliśmy pod uwage)
Chciałabym zapytać o 2 "rzeczy"
1.okna-nam też marzą sie okna drewniane-jak to jest faktycznie z ich wstawianiem-na jakm etapie budowy mozna sie juz tego podejmować?;jak wiadomo drewniane ramy nie lubia wilgoci
2.ścianka kolankowa:jej podwyzszenie o 1 betonik-jak to wplywa na proporcje bryly domu;i jak to sie "ma "pozniej przy odbiorze domu?
serdecznie pozdrawiam,powodzenia
Asia

Ghostbuster
29-08-2006, 08:58
zakup

Ghostbuster
29-08-2006, 09:08
Zgodnbie

Ghostbuster
29-08-2006, 09:32
Ema

Agnieszka SG
08-09-2006, 20:57
Agnieszka, chyba nie rozumiem Twojego pomysłu do końca. "Na półpiętrze" czyli gdzie? Pomiędzy parterem a poddaszem? Trudno mi to sobie wyobrazić. Zmiany wydają mi się rewolucyjne, ale może to ma sens! Napisz, proszę coś więcej.


Tomku, półpiętro powstałoby oczywiście między parterem a poddaszem. W miejsce obecnie istniejącej łazienki z suszarnią powstałby pokój z łazienką (w sumie ponad 20 m2). Chcemy wykorzystać fakt, że obniżenie podłogi w skosach powoduje znaczne powiększenie powierzchni uzytkowej. Schody byłyby dwuczęściowe o zmienionym kształcie. Ich dłuższa, pierwsza część (różnica poziomów ok. 1,90-2m) doprowadzałaby do półpiętra, czyli pomieszczeń nad garażem, zaś druga część (różnica poziomów ok 80 cm ) z półpiętra do właściwego poddasza. Tam byłyby juz 3 pokoje z łazienką.

A teraz pytanie i wielka prośba do Ciebie. W przyszłym tygodniu (od poniedziałku do piątku) będziemy na konferencji pod Poznaniem. Czy nie zgodziłbyś się na pokazanie nam Twojej Emanueli?

Pozdrawiam
Agnieszka