PDA

Zobacz pełną wersję : Wieźba gotowa - czy na budowie?



galaktyka
06-04-2006, 12:16
Mam zagrychę z wieźbą,

mamy prosty dach dwuspadowy, w projekcie wiązary kratowe typ attyka.
Cały czas myslałam, że 12szt. identycznych wiązarów będzie tańsze jeśli zamówie gotowe z montażem. - jednak cena mnie rowaliła - 10.500 netto.
Widziałam wycenę na forum na ten sam dom - MAły D06 - dodatkowo z łatami i było 7500 netto.

Może mi coś doradzicie? Jakie są ceny postawienia wieźby razem z materiałem?
Wykonawca zapropował wiązary bez murłaty, co wy na to?
Oraz bez wiązara zewnętrznego - wykończeniowego, mówi że wyciagniemy to łatami.

Licze na wasze opinie, pozdro:

Beaty
06-04-2006, 19:13
Galaktyko, chyba czytałaś " Jak pozbyć się kierownika budowy?"- to moje, w tym temacie poruszyłam min. sprawę konstrukcji dachu , na której wykonawca się rozłożył.
Jak chodziłam po tartakach i pokazywałam projekt dachu małego to wszyscy długo w niego patrzeli i pytali - a po co mi taka więźba? Ja byłam uparta i mam taką więźbę jak w projekcie- na dachu pokrytym dachówką ceramiczną leżało czasami po 50 cm śniegu i nic się nie stało, dach się nie uginał. Mały ma bardzo trudną i pracochłonną konstrukcję dachu.
Uważam, że cena 7500+ 7% vat zł za drzewo na więźbę i łaty i wszystko poskręcane to dobra cena.
Ja zapłaciłam: drzewo na więźbę-5750 zł, transport- 300 zł, żuraw samochodowy ( bo wiązary saą bardzo ciężkie) -425 zł,śruby, łączniki i podkładki ( do poskręcania wiązarów)- 546 zł, impregnacja- 600 zł, robocizna ( konstrukcja dachu- skręcanie wiązarów)-4000 zł, łaty-1059 zł i jeszcze gwoździe... Poza tym jeśli zależy Ci na czasie, to lepiej gotowe- moim budowlańcom zajęło to prawie miesiąc.

Beaty
06-04-2006, 19:17
I jeszcze jeśli mogę- nie buduj go z Ytonga. Materiał ten nie tłumi odpowiednio dźwięków- byłam w domku z tego materiału, domek jest blisko ulicy i ....

PRO
06-04-2006, 19:55
Mam wiązary prefabrykowane i na razie jestem zadowolony, też mi proponowali bez murłaty ale ja zamówilem ją bo bez niej to jakaś dziwna sprawa dla mnie, końcowego wiązara nie mam. Jest taki wyciągnięty oparty na szczytach, tak przewiduje system Mitek.
Koszt wiązara uzalezniony jest od przekrojów belek, a to od tego co będziesz kładł na dach.

Andrzej Wilhelmi
09-04-2006, 23:36
Zdecydowanie radzę wišzary dachowe produkowane fabrycznie, oczywiœcie murłaty może nie być. Wišzar jest mocowany do wieńca i jest od niego izolowany foliš lub papš. Łaty mogš wystawać za œcianę szczytowš maksymalnie 40cm (łata 5x5 cm). Skontaktuj się z firmš Inwest-Bud (tel. 0426748611; e-mail: [email protected]) produkujš wišzary w dobrej cenie, dowożš i montujš. Pozdrawiam.