PDA

Zobacz pełną wersję : szambo - betonowe czy z tworzywa?



jolka009
06-04-2006, 12:24
Co wybraliście i co radzicie?

Jakie są koszty montażu jednego i drugiego?

BORG
06-04-2006, 19:46
sam się chętnie dowiem.....

ave!
06-04-2006, 20:15
sam się chętnie dowiem.....


szambo non olet :lol: (OBY!!!!!)
więc podnoszę temat

Geno
06-04-2006, 21:39
Co wybraliście i co radzicie?

Jakie są koszty montażu jednego i drugiego?

Pisałaś wcześniej o wysokiej wodzie - szambo z tworzywa może Ci wypłynąć.

BORG
06-04-2006, 21:54
Co wybraliście i co radzicie?

Jakie są koszty montażu jednego i drugiego?

Pisałaś wcześniej o wysokiej wodzie - szambo z tworzywa może Ci wypłynąć.
nie - jeżeli będzie zamocowane na płycie betonowej i będzie zakotwione

Geno
06-04-2006, 21:57
Co wybraliście i co radzicie?

Jakie są koszty montażu jednego i drugiego?

Pisałaś wcześniej o wysokiej wodzie - szambo z tworzywa może Ci wypłynąć.
nie - jeżeli będzie zamocowane na płycie betonowej i będzie zakotwione

Proponuje przeczytać jeszcze raz :wink: z akcentem na może. Czasami potrafi wypłynąć mimo zamocowania- fakt jest taki ,że trzeba mieć świadomośc i tylko o to mi chodziło.

iwo_72
07-04-2006, 06:42
Ja w projekcie mam betonowe ale mysle o plastiku. Nie moge sie jeszce zdecydowac co do pojemności...czyli same niewiadome. Jest nadzieja (DUZA) ze w ciagu 1,5 roku doprowadza mi kanalize wiec to tez musze brac pod uwage.

Moze ktos przy okazji poradzi jaka pojemnosc przy 4 osobowej rodzinie (2 kotow nie licze)....Planuje 10m3.

Tomik_B
07-04-2006, 07:54
Ja w projekcie mam betonowe ale mysle o plastiku. Nie moge sie jeszce zdecydowac co do pojemności...czyli same niewiadome. Jest nadzieja (DUZA) ze w ciagu 1,5 roku doprowadza mi kanalize wiec to tez musze brac pod uwage.

Moze ktos przy okazji poradzi jaka pojemnosc przy 4 osobowej rodzinie (2 kotow nie licze)....Planuje 10m3.

Mam szambo stalowe o pojemności 10-11 m3. Przy trzech dorosłych osobach i dwuletnim dziecku opróżniam je, co 24 - 26 dni.

sebakor
07-04-2006, 08:01
ja bym dał min 12m3
a co do tego czy betonowe czy plastikowe to sam sie zastanawiam

maciek.tor
07-04-2006, 08:15
Czy betonowe?
Czy plastikowe?
To zależy od chłonności gruntu. Jeśli grunt jest gliniasty i w związku z tym jest wysoki poziom wód bruntowych to jak pisze Geno - plastkowe odpada.
Nawet jeśli zakotwi się je w betonie. A tak swoją drogą. Jeśli i tak trzeba lać beton, kupować pasy z polimerów to już taniej i pewniej jest wkopać szambo betonowe.

Jak głęboko ma być usadowione to szambo?
Jesli ukształtowanie terenu i poziom rury doprowadzającej ścieki do szamba wymaga głębokiego usadowienia to istnieje obawa zgniecenia plastikowego szamba po jego opróżnieniu.

Często szamba usadawia się przy tuż bramie wjazdowej a nawet pod ciągiem komunikacyjnym. Do takiej lokalizacji plastikowe się nie nadaje.

Innymi słowy -jeśli zachodza ww warunki to polecam betonowe.

Jarzeb
07-04-2006, 13:28
osobiscie wybralem stalowe
i wydaje sie to byc najsensowniejsze

bylo najtansze i (jak zrobia kanalize) mozna odsprzedac
Platkikowe sa najdrozsze i dochodzi problem z wysadzaniem, oraz najazdem samochodu
betonowe za to moga miec problemy ze szczelnoscia i transport byl koszmarnie drogi
Ale wszystko zależy do rejonu

Co do pojemnosci to sprawdz jakie wozy tam operuję - u mnie np. tylko 8m3
wiec po co wieksze?

jolka009
07-04-2006, 14:07
osobiscie wybralem stalowe
i wydaje sie to byc najsensowniejsze



Ile płaciłeœ i jaki to producent jeœli można wiedzieć?

maciek.tor
07-04-2006, 14:08
....
Co do pojemnosci to sprawdz jakie wozy tam operuję - u mnie np. tylko 8m3
wiec po co wieksze?

Po to by codziennie nie sprawdzać czy to już.
Po to by zostawić przestrzeń na nieprzewidziana zwłokę w dojeździe szambiarki.
Po to by rura kanalizacyjna doprowadzająca ścieki była pusta a nie wypełniona w czasie gdy Ty czekasz na szambiarkę.
Po to by szambelan gdy zakupi większy samochód nie musiał odjeżdżać spod Twojego domu z powietrzem w swoim zbiorniku.

Moim zdaniem powinno się zachować margines conajmniej 2 m3 powyżej maksymalnej ładowności szambiarki w twoim rejonie.