PDA

Zobacz pełną wersję : Mieszkanko...pierwsze moje własne (banku...)



Manna
06-04-2006, 16:05
Witam wszystkich.
Czytam sobie forum od pewnego czasu, w końcu wypada coś wpisać.
:D Okazja zresztą jest poważna bardzo. W przyszłym tygodniu podpisuję cyrograf z bankiem, a 1 lipca wprowadzam się do 50-metrowego mieszkanka w Milanówku. Jest tam jeszcze suterena ponad 20-metrowa, do ktorej chcę się przebić z dużego pokoju.
Mam kilka pomysłów i zamysłów, ale wszystko na razie mało konkretne.
1) jak zrobić schody (duży pokój ma ok. 20 m, ok.3,5X5,5) żeby zajęły jak najmniej miejsca. Mają być jak najlżejsze.
2) kuchnia trochę mnie denerwuje, to zresztą będzie pierwsza rzecz za jaką się zabierzemy. Jest niezbyt ustawna. Ok.2.10 na 3.30, a na dodatek na dłuższych ścianach są drzwi i okno (na ścianie naprzeciwko). Chcę zrobić kuchnię w stylu rustykalnym, raczej jaśniejsze meble drewniane bejcowane jasno i zgniła zieleń, blat chcę zrobić z kafli, ściany ciepły kolor. Duża lodówka.
3) wspaniali jeszcze-właściciele mojego mieszkania wstawili piękne drewniane okna i pomalowali je na biało farbą olejną! co zrobić, żeby to usunąć.
Mieszkanie ma 3 m wysokości, więc można trochę do góry podjechać. Suterena 2,20, więc trochę nisko, ale daje radę - w głowy stukać się nie będziemy...
Wiem, że bardzo lakoniczne te opisy, ale może ktoś ma jakieś rady co do schodów i kuchni. Strasznie to wszystko skomplikowane... :oops:

Manna
07-04-2006, 09:27
Witam ponownie,
ach czekam czekam na jakieś sugestie, ale może to wszystko nie było zbyt jasne.
Czy ktoś może przebijał się do sutereny z niezbyt dużego pomieszczenia(20m), albo planował i zrezygnował. Ile przestrzeni bym straciła? Czy zrobienie sypialni w suterenie ma sens? Mały problem polega na tym, że tam jest scienny piecyk gazowy, ktory ogrzewa cale mieszkanie. Jest też podłączenie do komina i mogłabym tam zainstalować kozę, tylko nie wiem, czy 22 m to nie za małe pomieszczenie na to. Chyba lepiej salonik sobie zrobić na dole. Sama nie wiem.

tripper
07-04-2006, 12:42
fajnie by bylo, gdybys wrzucila jakis orientacyjny szkic mieszkania. to na pewno wiele wyjasni.

Funia28
07-04-2006, 13:33
I w jakich odległościach są okna i drzwi od ścian prostopadłych , ile osób liczy wasza rodzina - kwestia spożywania posiłków. Schody raczej lekkie, najlepiej na planie walca - tylko trochę uciążliwe do chodzenia. Rzuć plan na pulpit. Pozdrawiam

Manna
07-04-2006, 14:00
Dzięki
Niestety jestem w pracy, tylko tutaj mam neta (buu), a tutaj nie mam żadnego programu graficznego. coś wykombinuję w domu przez weekend. A może schody lepiej proste, prostopadle do ściany i jakieś półki pod nimi - wtedy wygodniej i przestrzeń na dole można wykorzystać. Jest nas dwoje (w perspektywie troje) i oczywiście zależy mi na miejscu do siedzenia w kuchni, ale chyba zrobię stół powieszony na ścianie i rozkładany, żeby w czasie przygotowywania posiłków nie zajmował przestrzeni. Niestety zarówno drzwi jak i okno są na dłuższych ścianach, i chyba okno dość nisko, więc nie wiem, czy tam ciąg cały puścić mogę. a chciałabym zlew pod oknem.

Funia28
07-04-2006, 14:15
A w suterenie co planujesz zrobić? Sypialnię? Stół można by zrobić w końcu pomieszczenia stawiając go przy krótszej ścianie. Wtedy będą mogły usiąść przy nim trzy osoby - a w razie większej imprezy możesz go przetransportować do pokoju. Czy drzwi i okno są na środku ściany czy bliżej którejś ściany. Coś wymyślimy

Funia28
07-04-2006, 14:16
A propos małego mieszkanka - ja obecnie mieszkam w 47 metrowym - bez sutereny - więc nie masz tak źle :D

Manna
07-04-2006, 14:37
No absolutnie nie uważam, że mam źle, tudzież będę miała... Do 19 roku życia mieszkałam z siostrą w 9-metrowym pokoju, całe mieszkanie miało 36 m, więc trochę mam wstręt do klitek. Dlatego - ale nie tylko dlatego - wolałam za tą samą kasę kupić 50m + suterena w Milanówku zamiast 30 w wawie.
Okno jest niemal na środku dłuższej ściany, drzwi bliżej jednej ściany, tak że teraz mieści się w kącie np. lodówka(teraz są rozsuwane - fujfuj harmonijka, w ogóle obecni właściciele mają gust z piekła rodem, oprócz tego że wymienili okna na drewniane a nie plastiki, ale błagam - biała olejna na framugach) to meble o rety, ale na szczęście zabierają.
Nie wiem, czy w literę l, tak chyba by bylo lepiej, a na ścianie tam, gdzie drzwi, zwieszany na scianę stół.

tripper
07-04-2006, 15:43
WRZUC RYSUNEK WRZUC RYSUNEK!!!!!

Manna
07-04-2006, 16:08
gdzie najłatwiej go sporządzić? W wordzie, a tylko to tu mam oprócz innych nieprzydatnych akcji, nie mogę zaznaczyć drzwi okien itp. Frustracja

tripper
07-04-2006, 16:17
w paincie albo paintbrushu, zalezy co masz. a wrzucasz najpierw na serwer www.imageshack.us a potem wklejasz tu obrazek

Manna
07-04-2006, 16:28
Dzięki, w poniedziałek na pewno będzie. A może jakieś macie zdjęcia, sugestie tak bardziej na sucho? będę wdzięczna! może się za bardzo ekscytuję, ale no sami rozumiecie...

Funia28
09-04-2006, 07:57
Bez rysunku ani rusz - i wymiary pozaznaczaj. :D