PDA

Zobacz pełną wersję : plyty gipsowe w starym budownictwie



poczatkująca
06-04-2006, 16:20
Czesc,
Fachowcy mojej kolezanki podczas oględzin mieszkania przed remontem powiedzieli tak :
- na sciany położymy płyty gipsowe, na dole oparte będą one o podłogę z desek
- potem na podłodze ułożymy panele i będzie git

Moja kolezanka obawia się jednego . podłoga jest star i trochę się deski ruszają jak chodzi - czy to dobry podkład pod panele ?
No i jak to ma się do tych płyt gipsowych. czy jak deski będą się ruszać to nie będą podnosiły tych płyt gipsowych ? A moze powinni przykleić je 1-2 cm nad podłogą tak aby nie dotykały podłogi ? Ale czy beda się trzymać ?

Co Wy o tym myslicicie ?

siwy z gosławic
06-04-2006, 19:20
Na worku kleju do płyt przeczytasz że płyta powinna być 1 cm od podłogi.
Panele na ruszającej się drewnianej podłodze będą ładnie wyglądać tylko pół roku a potem porażka.

piotrul
07-04-2006, 07:58
Płyty będą trzymać, nie miej obaw tylko warunek jest taki żeby je przykleili a nie oparli o ścianę :wink:
Na taką podłogę trzeba by dać najpierw jakąś płytę najlepiej dużego formatu żeby zniwelować ruszanie sie desek.

invx
07-04-2006, 11:02
podziekuj im puki jeszce nic nie zbabrali.

bezwzglednie szczelina od podlogi. to jest jedna rzecz.

teraz druga, jesli stara podloga jest zniszczona, niestabilna deski na niej klawiszuja, to bezposrednie kladzenie paeli na niej do pomyslow godnych plecenia nie nalezy. Dobrzy by bylo ulozyc warstwe plyt OSB, i dopiero na niej ukladamy panele.

Jesli zdecydowala bys sie na OSB, to w tedy od tego trzeba zaczac. Ulozyc warstwe, przykrecic do podlogi. Teraz dopiero ply GK na sciane i panele.

a moze by tak zastanowic sie i przy oakzji wyciaszyc ta podlegoe ? (jesli jest to strop miedzy kondygnacjami)

slawomir potecki
08-04-2006, 23:32
podziekuj im puki jeszce nic nie zbabrali.


a moze by tak zastanowic sie i przy oakzji wyciaszyc ta podlegoe ? (jesli jest to strop miedzy kondygnacjami)

nic dodac ,
nic ująć
:D

Andrzej Wilhelmi
09-04-2006, 22:15
Ta ekipa nadaje się do przygotowywania mieszkań do sprzedaży. Nie wiem czy nie wskazane byłoby zdjęcie kilku desek i sprawdzenie stanu legarów i ewntualnej ich impregnacji a może i ociepleniu podłogi. Odradzam układanie paneli na niestabilnym podłożu. Pozdrawiam.