PDA

Zobacz pełną wersję : Pomocy przy zakupie kotla



max2
06-04-2006, 18:03
Witam
Konczy sie powoli sezon i mam pytanie do was co sadzicie o kotle Seko II z nadmuchem i sterowaniem kocioł o mocy 24/28 , jakich wymiarow powinien byc konin.Jaka jest stalopalnosc tego kotla.Prosze bardzo o opinie.Pozdrawiam

max2
08-04-2006, 08:29
Witam!
tak naprawde myslalem ze mi pomozecie , a wy tylko o jednym kotle ze super FEX Plus , fex eko,czy placa wam za reklame ,czy poprostu jestescie na etatach PALACZY!!.Czytajac posty mozna stwierdzic ze kociol jest oK.
ale potem sie zaczyna : zamaly przekroj komina, zaniski komin.na drzewie pali sie 4-godziny wegiel max 12 godzin.Koledzy o co tu chodzi.
Czy naprawde chcecie latac do kotlowni co pare godzin.
powiekszyc komin w srodku domu jak,ja mam komin zapel okragly 20 cm
pwierdzicie ze to malo.!!!
Ostatnio czytalem facet ma " ekocenter" mialowca pali w nim weglem orzechem , stalopalnosc ponad 36 godzin i po weglu ma malo popiolu.
Wiec oswieccie mnie czego nie kapuje z tym FEX Plus . chyba te 36 godzin jest oK.
Poedrawiam.

Heniek
08-04-2006, 09:52
tak naprawde myslalem ze mi pomozecie , a wy tylko o jednym kotle ze super FEX Plus , fex eko,czy placa wam za reklame ,czy poprostu jestescie na etatach PALACZY!!.
Czekaj, bo ja czegoś nie pojmuję. Dlaczego się złościsz na posiadaczy (kotłów, nie firmy) FEX, że ci nie doradzają w sprawie innego kotła? Dlaczego próbujesz nas obrazić?
Jak koniecznie chcesz, to mogę ci podoradzać w sprawie Seko II (widziałem go na zdjęciu :D ).
Przemyśl zanim napiszesz następny post.

Janussz
08-04-2006, 10:30
Kolego Maxie2
Jest prosty sposób na zwiększenie sprzedaży każdego kotła.
1) Gwarancja 10 lat na spawy
2) Obniżenie wymagań dotyczących komina(kocioł 100kW pójdzie na kominie 14x14, tylko z jakim efektem?)
3) Podniesienie czasu palenia jednego wkładu opału(a małymi literkami, przy 20% obciążeniu kotła).
4) Opowiadanie klientowi o kotle tego, co klient pragnie usłyszeć.
5) Podawanie w reklamie sprawności spalania (np.94%), a nie sprawności kotła. To taka mała pomyłka wg producenta.
6) Pisanie w reklamie określeń typu: zagazowanie, holzgas, podwójne spalanie, moderowanie itp. określeń, których klient nie rozumie.

Janussz
08-04-2006, 10:39
Taka mała uwaga.
Kotły mają podobne sprawności. Kilogram węgla przy takiej samej, lub podobnej sprawności i mocy kotła będzie się tak samo długo palił w kotle X jak i kotle Y czy Z. Długość spalania wkładu opału zależy więc od pojemności komory zasypowej.
Jeżeli natomiast pojemność komory zasypowej jest jednakowa, a czas spalania przy porównywalnej mocy tego samego opału różni się, to jeden z kotłów ma sfałszowane papiery dotyczące sprawności.
Oczywiście obsługa kotła jest prawidłowa i kotły są tego samego systemu spalania, tj.górnego lub dolnego spalania.

max2
08-04-2006, 11:16
witam
i przepraszam ,nie chce nikogo obrazic,chce wiedziec co dobrego jest w tym kotle . FEX-30
czy pociagnie na moim kominie - zapel okragly 20 cm ,7m wysokosci bez hybrydy,czesto mamy przerwy w dostawie pradu. podstawowy opal to wegiel
i niechce chodzic do zadymionej kotlowni co 4-6 gozin. Chodzi mi czy moge go kupic czy nie bedzie klopotow, obecnie mam kielar eko zeliwny pale weglem ,jeden zaladunek ok 8-10 godzin.w kominie zug ok. nie mam problemu z kominem , Piec jest stary 8 lat i szukam po prostu cos dobrego. potrzebuje pomocy.
Pozdrawiam

Heniek
08-04-2006, 11:39
chce wiedziec co dobrego jest w tym kotle . FEX-30
Moim zdaniem jest super. Tak w wielkim, wielkim skrócie:
duża komora ładowana od góry
spala wszystkie rodzaje paliwa stałego (oprócz koksu)
utrzymuje ustawioną temperaturę
jest tani
Ja rozpaliłem w październiku i nie wiem kiedy wygaszę. Mam nadzieję, że niedługo.
Ja mam duży komin. Twój jest mniejszy niż wymagania (minimum 400cm kw). Z hybrydą pewnie pójdzie, ale o szczegóły zwróć się do Janusza[/quote]

max2
08-04-2006, 11:46
Janusz witam i te same pytynia, prosze o wiecej szczegolow

Janussz
08-04-2006, 12:01
Sprostowanie Heniu,
koks też można spalać, tylko zależy o jakiej granulacji. Tej drobniejszej to jak najbardziej.

Teraz do Maksa
Zaczeliśmu wszyscy poprawiać naturę. Mam na myśli nadmuchy, wyciągi.
Jeżeli mamy lub podejrzewamy problem z kominem, elektrycznością, to dajmy popracować naturze. Czyli najprostrzy kocioł. Bez żadnych nadmuchów. Wyciąg dobra sprawa, bo mamy ciąg niezależnie od pogody, ale ten ciąg możemy wzbudzić też sami przez wyczystkę komina.
Jeżeli jeszcze coś, to później, bo muszę wyjechać.

max2
08-04-2006, 12:27
Janusz dzieki ,nie jestem fachowcem co z ta wyczystkę komina cytat: (ale ten ciąg możemy wzbudzić też sami przez wyczystkę komina.) mam wyczystke zabudowana na dole komina

Janussz
08-04-2006, 15:14
Są sytuacje, że w kominie brak ciągu. Np. pierwsze palenie w sezonie grzewczym, jakaś przyducha, latem,itp. Wtedy może nie być ciągu kominowego. Jednym słowem bździ się nam w kotle, zamiast palić. Kocioł dymi jak to się mówi.
Wtedy przez tę wyczystkę na dole wkładamy garść najlepiej słomy(gazeta też może być, bo kto teraz ma słomę) i podpalamy. Tworzymy w ten sposób ciąg kominowy. Zamykamy wyczystkę i palimy w kotle. Najlepiej to robić jednocześnie. Tzn. zapalamy pod kotłem i w wyczystce jednocześnie.
Hybryda robi to za nas..

jaropow4
08-04-2006, 18:50
A co myslicie o kotlena miał SAS 17 Kw, na domek 120 m2, moze ktoś uzytkuje taki lub podobny kocioł, czy to prawad ze ładuje sie go raz na 24h?

simon1234
08-04-2006, 19:07
tak jak Janusz mowił wszystko zależy od wielkości komory załadowczej,przy innych identycznych parametrach. Moj ojciec ma Żubra z Hajnówki,fajny górny piecyk,ale 1/3 komory to rury i za dużo nie wsypiesz,w fexie komora jest równa i duża,teraz tak tylko tląc na grzejniki i ciepląwodę na jednym zaladunku dobrym węglem pociąglęm prawie 40 godzin

Janussz
08-04-2006, 19:32
Rekord to siedemdziesiąt kilka godzin, ale nie na feksie, tylko FE.
Czytając Wasze posty dotyczące tak długiego palenia na jednym załadunku, mam pytanie: jak się to Wam udaje? Jesteście w tym mistrzami :lol: .

Janussz
08-04-2006, 19:34
A co myslicie o kotlena miał SAS 17 Kw, na domek 120 m2, moze ktoś uzytkuje taki lub podobny kocioł, czy to prawad ze ładuje sie go raz na 24h?
Miałowiec, to inna para kaloszy.
Całkiem możliwe to palenie 24 godzinne.

simon1234
08-04-2006, 19:50
przy takiej temperaturze na zewnątrz to nic rewelacyjnego, przy -10 i +21 w środku uzyskiwałem 24 h,nie chwale fexa bo dal mi tez trochę w d.., ale szacunek mu sie należy