PDA

Zobacz pełną wersję : Firanki



Karolina
20-02-2003, 09:00
Gdzie w Warszawie kupowaliście ładne i niezbyt drogie firany i wogóle doradźcie jakie kupić, jest taki wybór, że nie wiem co wybrać. Jak sprawują się np. "woale"?

Wrocek
23-02-2003, 20:58
Karolina firanki w domu to teraz przeżytek...........daj sobie spokój.....pozdrawiam.

Luśka
23-02-2003, 22:09
Nieprawda. Firanki nadają ciepła, przytulności, delikatności, intymności, pięknie falują przy lekko uchylonym oknie i przy odpowiednio dobranej kolorystyce i fakturze mogą stworzyć specyficzna atmosferę każdego pomieszczenia. Łącznie z "wucecikiem" :smile: Ale wiem, że nie każdemu taki widok odpowiada, więc się nie upieram.

Karolina
24-02-2003, 09:48
Niestety jestem potworną tradycjonalistką, bez firanek nie ma domu. Same żaluzje będą tylko w pralni. Poza tym uważam, że teraz firanki są tak piekne i w tak ogromnym wyborze, że każdy znajdzie coś pasującego do swojego wnetrza.
Wrocek, a co Ty planujesz dać w oknach, żaluzje? Rolety?

helism
24-02-2003, 16:25
Z firankami czy bez - de gustibus ...
U mnie narazie nie ma i nie planuję. Mam nowe okna, piękne drewniane parapety, na nich wypielęgnowane kwiaty i nie zamierzam ich zasłaniać (przynajmniej narazie). W oknach mam rolety w kasetach i wszystkim się podobają. Znajoma, która odwiedziła nasz dom jakiś czas temu stwierdziła, że ten dom jest taki "ciepły" (a było wtedy około 14 stopni). Czyli jednak firanki nie są konieczne. Bez nich w domu jest dużo więcej światła.
Jednak nie wykluczam, że kiedyś się na nie zdecyduję.

Domka
24-02-2003, 16:50
Karolinko,
wiele lat miałam jasne verticale i nie chciałam słyszeć o firankach i zasłonach, od kiedy zamieniłam je na "fruwajki" to napewno będę je miała w nowym domu.
Fruwajkami nazywam jasne cieniutkie prześwitujące firanki bez wzorów, do tego bawełniane jasne zasłony - ważne aby firanki i zasłony były w tym samym kolorze, w oknach zachodnich i południowych dodatkowo dam rolety (w tym samym odcieniu) całkowicie zaciemniające.
Fruwajki:
roztaczają piękny zapach po upraniu w całym pomieszczeniu (i można je prać co tydzień) :smile:
stwarzaja nastrój (szczególnie poruszane wiatrem przy otwartym oknie)
nadają klimat (pięknie odbijają światło świec) i promienie słoneczne
dobrane kolorystycznie nadają akcent w pomieszczeniu lub wtapiaja się i "przenoszą" kolor ścian
mam na zmianę zasłony i firany w kilku kolorach identycznych jak pokrowce kanap - zmieniam zasłony, i pokrowce kanap i od razu zmienia się wystrój,
polubiłam firany i zasłony i zdejmowane pokrycia sof i foteli - polecam
pozdr....

Domka
24-02-2003, 16:55
do tego ważnym jest dobranie karniszy - współgrajacych z Twoim wystrojem wnętrza, bo przeżytkiem to mogą być ... ale żabki na szynach z lat `70-tych, wciśnięte przy samym suficie, a nie firany

Klaudia
25-02-2003, 07:23
To cotygodniowe pranie to chyba nie a być atrakcja i zaleta firan?
Co do samych rozwiązań to optuję z połowicznym rozwiązaniem. Będę miała rolety w kasetach, w kolorach zbliżonych do ścian i firanki - tiulowe jakoś fikuśnie zawieszone (właśnie to fikuśnie to będzie problem, bo zacięcia plastycznego to ja nie mam), ale na pewno coś podpatrzę.

Karolina
25-02-2003, 08:17
Domka,

A czy możesz bliżej określić rodzaj materiału Twoich "fruwajek"? Bo jak pójdę do sklepu to bedą na mnie dziwnie patrzeć "Poproszę 6 metrów >>fruwajki<<" :grin:

Domka
25-02-2003, 09:20
to tanie gotowe firanki (z uszami do zawieszania na karnisz), pakowane po 2 sztuki, do kupienia w IKEA (w dwóch długościach)(często na promocji) w kolorze naturalnej bawełny albo białe - poprostu lepszy gatunek gazy, bym powiedziała :smile: ale wygladają całkiem fajnie, zasłon w kolorach beż, biel i ekri mają mnóstwo do wyboru (uwaga po pierwszym praniu kurczą się trochę)
a co do prania - to myk do pralki i mokre wieszam
pozdr....

agnes
25-02-2003, 09:56
Tak,firany to klimat ,ja mam i zasłony i firany z tymże zasłony lubię lekkie ,świetliste.W salonie ma firany kolory brązowego z jedwabnymi nitkami bardzo piękne ale też cholernie drogie .Brąz nie żółknie nie widać na nim brudu .W ogóle to lubię firany w innych kolorach niż biel choć i białe taraz mozna dostać w interesujące.Można je również fikuśnie upinać,ja np.lubię przydługie zasłony takie "leżące na ziemi" co każdy konserwatysta odbiera jako źle dopasowane :wink: w łazience np.na karnisz mam ją nawinietą także karnisza nie widać .Dla kogoś kto ma wyobraźnię i artystyczny zmysł firany i zasłony to niezłe pole do popisu .I wcale nie są one przezytkiem,właściwie dobrane dopiero mogą być dodatkiem unowoczesniającym wnętrze .

Karolina
25-02-2003, 12:38
Absolutnie się z Tobą zgadzam Agnes. Dzięki Domka, jadę dzisiaj do Ikea.
Agnes, a gdzie Ty kupowałaś swoje firanki/zasłony?

agnes
25-02-2003, 12:58
Firany,które mam w salonie to prezent ale popytam gdzie zostały zakupione ponoć jest tam wybór niesamowity.

Jola_
27-02-2003, 11:34
Dzięki firanom wpadające do pomieszczenia światło nie jest takie ostre, nieprzyjemne. Firany są filtrem uwydatniającym ciepło i intymność wnętrza.

mika30
02-04-2003, 17:54
Wszystko zależy od tego ile masz do wydania i na ile okien. Ja w salonie mam 4 wielkie okna- początkowo planowałam bez firanek ale wszyscy spacerowicze się gapili, więc postanowilam kupić same tylko firanki bo mam rolety, te ktore mi się spodobaly po uszyciu kosztowały by mnie ponad 4 tyś zł a tego by nie przeżył mój mąż. Łatwiej więc zrezygnować z drogich firanek niż z męża, kupiłam lekko gniecione tzw. kresz w koloze ecri - jest to jest to wersja dla leniwych bo nie trzeba ich prasować a wyglądaja b. dobrze.

Magdzia
06-09-2004, 15:52
Odświeżam wątek, bo właśnie poszukuje firan do domu, na razie mam tylko w kuchni i jadalni. Czy to normalne (nie wiem, bo nie mam doświadczenia), żeby firany kosztowały w min. 30 zł./m????? Chcialam kupić do całego domu na raz, ale mi sie nie udało, bo niedoszacowałam kosztów. Ponad 30 zł/m firnaki kuchennej, 90-tki - czy to nie za duzo? A już ok. 60 - 90 zł. za firany 260 do salonu to już chyba szaleństwo. Czy takie są ceny firan i nie ma co wybrzydzać???

osowa
06-09-2004, 23:19
Witam serdecznie
Zapraszam do wątku :

wystrój okien (http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=26639)
Może tam znajdziesz Magdziu coś dla siebie? Chętnie pomogę , bo niekoniecznie trzeba "miliony" wydawać , być cieszyć się fajnym oknem :wink:
Pozdrówka :P

Magdzia
07-09-2004, 08:18
osowa, dzieki za radę, widziała oczywiście Twoje dzieła szukając czegoś nt. firan - jestem pod wielkim wrażeniem, masz ogromną wyobraźnię i duszę artystyczną. Ale to nie jest mój styl. Szukam zwykłych, prostych firan, np. tiulowych, najlepiej bez wzorów, albo z jakimś delikatnym wzorem na dole, coś co będzie delikatna ozdobą, a nie będzie dominowąc w pomieszczeniu i przykuwać wzrok.

Maluszek
07-09-2004, 08:35
Magdzia - widziałam firany duuuuuużo droższe bo ponad 150 zł/m2 :( ale fakt były piękne.

Też przymierzam się do kupna. Chciałabym kupić takie przydymione z jak najmniejszym wzorkiem. A tak w ogóle to na początku chciałam kupić firano-zasłony ale teraz będą firanki i zasłonki bo bardzo mnie drażni, że wszyscy widzą (zwłaszcza wieczorem) co się u nas dzieje (mamy bardzo duże okna).

07-09-2004, 08:49
Magdzia fakt, że ładne firany kosztują i to nie mało. Ja na swoje okno w salonie (270szerokość/150wysokość) zamówiłam roletę rzymską z firany. Jak zawiśnie to wkleję zdjecia.
Do łazienki zamówiłam taką podfruwajkę dość grubą-żeby nikt mnie nie podglądał :oops: na dole z gipiurą- na zdjęciu wyglądała pięknie. Zobaczymy jak w realu.

Maluszek
07-09-2004, 09:03
gorgu - koniecznie wklej zdjątka - bardzo interesuje mnie ta podfruwajka do łazienki (z czego ona jest?)

Magdzia
07-09-2004, 09:30
Właśnie - czekamy na zdjęcia!
Jeśli chodzi o przezroczystość okien i podglądanie - to lekarstwem na to będą u nas rolety (takie zwykłe, w kasecie, ale podgumowane w jasnych pomieszczeniach, żeby można było zaciemnić w dzień np. do oglądania TV). Poza tym - tylko lekkie firany, najlepiej ecru'.

osowa
07-09-2004, 09:32
osowa, dzieki za radę, widziała oczywiście Twoje dzieła szukając czegoś nt. firan - jestem pod wielkim wrażeniem, masz ogromną wyobraźnię i duszę artystyczną. Ale to nie jest mój styl. Szukam zwykłych, prostych firan, np. tiulowych, najlepiej bez wzorów, albo z jakimś delikatnym wzorem na dole, coś co będzie delikatna ozdobą, a nie będzie dominowąc w pomieszczeniu i przykuwać wzrok.

Całkowicie się z Tobą zgadzam , fotki są przykładowe - różne są wnętrza i różni ludzie ...a ja też nie zawsze mam tak "bogaty" wystrój" , czasem wieszam coś takiego :
http://foto.onet.pl/upload/4/86/_327424_n.jpg
Podobają mi się również i takie firany jak Ty szukasz tylko :roll: ...te ceny powalają i pozostało szukać alternatywy
Bużka

Maluszek
07-09-2004, 09:48
Osowa - takie firaneczki mi się podobają :D Są takie delikatne, proste i przez to mają w sobie tyle uroku :D Fakt, że takie firanki są straszliwie drogie ale może kiedyś mi się uda na nie odłożyć - wyliczyłam, że w samym salonie za firanki musiałabym zapłacić coś koło 1500 zł :( A co do rolet to nie jestem w pełni do nich przekonana (nie mówiąc o ich cenie :( )

Magdzia
07-09-2004, 09:58
No powiedzcie sami - czy to nie jest chore, że najzwyklejsze, najmniej ozdobne i wydziwione firany (i nie tylko) są najdroższe???? Chyba naprawdę pozostaje powiesić gazę. My (z mężem) należymy do ludzi, których drażni nawet dyndające pod lusterkiem w samochodzie zapachowe "jabłuszko", czy choineczka tekturowa, nie mówiąz już o jelonkach czy kolorowych wzorkach na firanach w domu. Dlaczego prostota jest taka droga????

Maluszek
07-09-2004, 10:05
Magdzia - a gdzie kupowałaś swoje rolety: były robione na zamówienie czy jakieś gotowe?

07-09-2004, 10:14
Oj ceny są powalające- na roletę wydałam sporo pieniędzy, ale namówił mnie na nia mój WŁASNY MĄŻ :lol: Powiedział: ta albo żadna :lol: Mam nadzieje, żę na oknie też będzie wyglądać super :-?
Jeśli chodzi o łazienkę- to tam będzie jak wspomniałam kremowa (ach ta nasza woda- nie mażna mieć białych firanek) firanka z grubego materiału- ale delikatnego na dole obszyta grubą gipiurą (strasznie mi się ta gipiura podobała.) Jak krawcowa uszyje i powieszę to nie omieszkam Was o tym powiadomić zdjęciami.
Mam jednak dylemat z sypialnią i kuchnio-jadalnią. W sypialni mam jedno okno- 120/150 (małe) na środku ściany i trzeba coś pokombinować- może powiększyć karnisz i powiększyć tym samym okno- na bokach dając np. zasłonki . Jak macie jakiś pomysł to pozwolę sobie dopiąć się do wątku Magdzi- i proszę o radę.
A swoją drogą to fajnie, żę coraz więcej nas pyta o "wnętrza"- jeszcze niedawno wszystkie byłyśmy na "wymianie doświadzczeń" na forum.

Magdzia
07-09-2004, 10:25
Magdzia - a gdzie kupowałaś swoje rolety: były robione na zamówienie czy jakieś gotowe?
Jeszcze ich nie mam, ale będą robione na zamówienie, mamy w rodzinie producenta, dlatego licze na extra rabacik ;)
Gotowych raczej nie kupię, bo mamy część okien niestandardowyc w rozmiarze, poza tym - większość w standardzie ma białe prowadnice i kasety, a ja mam ciemne ramy okienne, więc też muszą one być ciemne.

Maluszek
07-09-2004, 11:43
Magdzia - a czy mogłabyś podać na nich jakieś namiary albo gdzie można ich produkty obejrzeć.

Ja mam dwa ogromiaste okna 250x180 i jeszcze tarasowe 250x220 więc pewnikiem roletki do takich okien sporo by kosztowały :( - nie mówiąc już o reszcie okien.

Magdzia
07-09-2004, 13:53
Maluszku - ja nie dysponuję namiarami, to jest kuzyn mojego męża, ma małą firmę na drugim końcu Polski, zapytam małżonka o te namiary. A tego co wiem, to obejrzeć można pewnie u niego w firmie...

Maluszek
07-09-2004, 21:12
Magdzia - szkoda, że ten Wasz kuzyn tak daleko ma firmę - będzie problem z dojazdem ale bardzo chętnie obejrzę zdjątka jak już będziesz miała te roletki u siebie :D

Ew-ka
07-09-2004, 21:32
http://www.finezja.pl/foto/salony/images/DSCN8717.JPG

też ciekawe rozwiązanie

Ew-ka
07-09-2004, 21:35
http://www.finezja.pl/foto/lazienki/images/DSCN7762.JPG

a to jest chyba najtańsza firanka...finezja w przerzuceniu przez rurkę

Ew-ka
07-09-2004, 21:39
no to jeszcze kuchnia
http://www.finezja.pl/foto/kuchnie/images/DSCN7045.JPG

Ew-ka
07-09-2004, 21:42
http://www.finezja.pl/foto/sypialnie/images/DSCN3635.JPG

i sypialnia

Ew-ka
07-09-2004, 21:48
http://www.finezja.pl/foto/salony/images/DSCN1658.JPG

prosta elegancja

Maluszek
07-09-2004, 21:55
Piękny ten salon :D coś takiego chcę mieć.
I ta kuchnia - niezły pomysł.

Ew-ka
07-09-2004, 22:10
http://www.finezja.pl/foto/salony/images/DSCNx1671.JPG

hol

Ew-ka
07-09-2004, 22:15
http://www.finezja.pl/foto/inne/images/finezja88.JPG

http://www.finezja.pl/foto/inne/images/DSCN8246.JPG

http://www.finezja.pl/foto/inne/images/DSCN7442.JPG

ładne?

osowa
07-09-2004, 22:33
Ewuniu , mam pytanko , które wnętrza są Twoje? ( bo jeśli dobrze zrozumiałam nie wszystkie fotki są z reala )
bużka

Ew-ka
07-09-2004, 22:38
niestety, jeszcze nie te ....zbieram ciekawe pomysły , a potem będę szaleć :wink:

08-09-2004, 05:25
I jak takie cuda maja nie kosztować? Ewa- śliczne zdjęcia- taka prosta elegancja. Cały czas zastanawiałam sie nad oknem w kuchni- czy roleta czy firanka- i ta roletka wyglada super- sprawia wrażenie porządku. Jest nad czym myśleć, dałaś parę fajnych pomysłów-dzięki :lol: .

Magdzia
08-09-2004, 08:40
Właśnie o coś takiego mi chodzi. Takie proste, piękne i delikatne firany! Śliczności!

aga40
24-08-2008, 07:12
witam ! Ewa przepiękne pomysły na firanki w domu. Jak myślicie ,na czym wisi ta firanka w kuchni.

Annja
24-08-2008, 07:51
Fajnie, że odgrzebano ten stary wątek o firankach, bo tym sposobem dotarłam do tych pięknych zdjęć wklejonych przez Ewę.
Mnie interesuje sposób zamocowania tych firanek:

http://www.finezja.pl/foto/salony/images/DSCN1658.JPG

Czy ja dobrze widzę, że tu nie ma klasycznych żabek, tylko firanki mają dziurki u góry i są przewleczone przez karnisz tak jak się przewleka zazdroski przez te cienkie metalowe pałąki do mocowania na skrzydle okiennym? Czy w takim razie przy każdej zmianie firanki trzeba ściągać cały karnisz, na podłodze przewlekać rurę przez otwory w firance a potem to wszystko wieszać na ścianie? trochę mi się to wszystko wydaje skomplikowane :-? No chyba, że czegoś nie zrozumiałam...
Czy ma ktoś w taki sposób powieszone firanki?

Ash5
24-08-2008, 10:23
Ja mam takie firanki. I faktycznie: żeby je zdjąć ściągam cały drążek karnisza. I bardzo to sobie chwalę. Zdejmuję drążek, rach- ciach zrzucam firankę i do prania. Z powrotem równie łatwo: nanizam raz-dwa i wieszam. Proste jak konstrukcja cepa. Polecam z doświadczenia.

Fajnie, że znów pojawił się ten wątek, bo dekoracja okien, ładne firanki naprawdę tworzą klimat domu. Korzystając w okazji poproszę Was o pomoc: buduję dom, gdzie są prześliczne "bawole oka". Efektowne, ale i trudne do aranżacji od wewnątrz. Zastanawiam się, jak można zawiesić w nich firanki? Karnisz nie może być prosty, bo cały efekt diabli wezmą. Ale jakby tu je "ubrać"? Może macie jakieś linki czy zdjęcia?

Annja
24-08-2008, 15:39
Jeszcze cię trochę Ash5 pomęczę :wink:
Po pierwsze, czy takie dziury w firance wytną mi w sklepie w każdym materiale jaki sobie wybiorę, bo jak rozumiem dziury są niezbędne?
Po drugie, moje okno tarasowe ma 3,5 m szerokości, czy przy tak długim karniszu zakładanie tych firanek będzie rówie proste? Masz jakieś doświadczenia w tej kwestii?

PS. Nie wiem jak ozdobić bawole oko :( Ale moim zdaniem takie okna są na tyle piękne i dekoracyjne same w sobie, że ja od wewnątrz nic bym w nich nie wieszała

Ash5
24-08-2008, 16:29
Czy w każdym materiale można zrobić dziury? Chyba nie może być zbyt lekki, bo te metalowe kółka jednak są ciężkie. Ja kupiłam gotowe z "dziurami", ale nawet jeśli nie ma ich od razu to w większości sklepów na miejscu można zamówić zrobienie ich u fachowca. Większość sklepów ma kogoś takiego na miejscu.

Druga sprawa to długość karnisza: moje okna są małe, ale z dużymi faktycznie może być problem... C0oś mi się zdaje, że 3,5m to już wyzwanie.

Hihi, jesli nie zrobię choćby delikatnej przesłony w moim "bawolim oku" to się sąsiedzi napatrzą na moją sypialnię... Ale znalazłam fajną stronkę z "ubrankami" dla okien. Zobaczcie same
http://www.agnieszkaderek.pl/home.html

ewuniamiii
24-08-2008, 18:52
:roll:

jean70
25-08-2008, 06:55
tu znajdziesz bardzo ładne kuchenne
http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=2810785&p=5&p=0

Annja
25-08-2008, 15:56
tu znajdziesz bardzo ładne kuchenne
http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=2810785&p=5&p=0
Kompletnie nie w moim stylu ta Cepelia :-?
Mam jeszcze być może naiwne pytanie do Ash5 :oops: :
Czy te dziurki muszą mieć metalową obwódkę? Nie wystarczy jak będą "obdziergane"? Ten materiał, który wpadł mi w oko jest bardzo delikatny, nie wiem, czy utrzyma takie kółeczka...
A może ma ktoś doświadczenia z dłuuugim karniszem i firanką umocowaną, jak te na zdjęciu powyżej?

Ash5
25-08-2008, 20:02
Widziałam tylko metalowe i naprawdę masywne. Myślę i myślę, ale nie mogę sobie przypomnięc, żebym kiedyś widziała delikatne. Ale jeśli firanki lub zasłony są lekkie to może inne rozwiązanie np. takie "patki". Jak gdzieś znajdę fotkę- wkleję

Lucyna1
27-08-2008, 14:24
Czy te dziurki muszą mieć metalową obwódkę? Nie wystarczy jak będą "obdziergane"? Ten materiał, który wpadł mi w oko jest bardzo delikatny, nie wiem, czy utrzyma takie kółeczka

Kółeczka nazywają się ringi lub deko ringi. Występują w rożnej średnicy. Aby je nabić na firankę lub zasłonę należy przykleić do niej taśmę szer. ok 8-10 cm (coś w rodzaju flizeliny). Wtedy z dziurkami sie nic nie stanie-firanka jest bezpieczna. Jednak zachęcam zlecić to fachowcowi a nie robić we własnym zakresie :) . Mam jedne zasłony na kółkach i jest to super sprawa-prześlicznie się układają, lekko jeżdżą po karniszu.

Jestem tradycjonalistko jeśli chodzi o firankowe wykończenie okien.
Próbowałam kiedys z nich zrezygnować po wymianie starych okien na ładne przeszklone plastiki z ładnymi roletami. Niestety :( ,czegoś mi w tym mieszkaniu brakowało. Powiesiłam kawałek organy zakupionej w Ikea na którą ponaszywałam kieszenie do których powkładałam łepki sztucznych gerberów :) .
Efekt był super :)
Do nowego domu zakupiłam woal i poszyłam zupełnie prościutkie firanki ,które upinam w różnoraki sposób fikuśnymi zapinkami z magnesem -co tydzień firanki wyglądają inaczej.
Piękno tkwi w prostocie. Nie zawsze rzeczy drogie są ładne :D

misia1979
27-08-2008, 15:08
dziś miałam zakładane firanki i musze powiedzieć , że różnica jest ogromna, całkiem inaczej to wygłąda, mniej hmm biurowo chyba, bo przedtem były tylko rolety. Teraz musze wywietrzyć, bo pan no cóż, wszystko ładnie wkręcił(na szynie wiszą)ale się bardzo przy tym zgrzał:P

Lucyna1
28-08-2008, 08:20
hehehe -tak fachowcy maja to do siebie ze zapominają na co dzień o higienie osobistej. Ich zmysł powonienia nie jest tak wrażliwy jak klientów :D .
Ja jak powiesiłam w domu firanki to skończyło się u mnie echo-wcześniej pogłos chciał roztrzaskać głowę. Poza tym w domu zrobiło się dużo przyjemniej dla oka :D .

Megana
23-10-2010, 21:10
Chciałam założyć wątek o firanach, roletach i żaluzjach, ale już początek tego co mnie interesuje znalazłam :)
Spróbuję podnieść do góry temat :)
Mam problem, nie wiem co powiesić w oknie dużej łazienki i w wykuszu, żeby pasowało do okien w salonie :(
Jeśli możecie wklejcie zdjęcia pomieszczeń, ale nie tylko od wewnątrz, ale również z zewnątrz.
Bardzo proszę pochwalcie się swoimi oknami :) :)

Besta77
23-10-2010, 21:23
Spytam tak nieśmiało... zaglądałaś tutaj http://forum.muratordom.pl/showthread.php?19809-Dekoracja-okna/page46 ? :)

Megana
23-10-2010, 21:32
Nie byłam tam, bo wyszukiwarka nie znalazła mi tego tematu SUPER dziękuję Besta77 idę oglądać :) :)

kalaf5
17-02-2015, 09:24
Moja Żona jest maniaczką firanek i kupuje je w sklepie internetowym fabryki Wisan.

Melinda78
20-02-2015, 21:21
Nie zgadzam się, ze firanki to przeżytek. Zarówno zasłony, jak i firany nadają mieszkaniu fajnego klimatu. Teraz wszędzie królują rolety, powoli mnie to nudzi. Firany mają tę zaletę, że maskują widok, ale nie zasłaniają całkowicie. Obecnie można kupić naprawdę piękne firany - z tiulu, organzy, koronek. Do każdego typu mieszkania znajdzie się coś pasującego.

forcetos
21-11-2020, 01:00
Firany to absolutna konieczność w salonie albo pokoju. Koniecznie jasnej karnacji / kroju. Uważam, że są one nieodzwonym elementem i mają wiele pożytecznych funkcji.