PDA

Zobacz pełną wersję : Fundamenty - ile powinny stać przed zasypaniem?



gośka57
06-04-2006, 18:36
No właśnie - jak długo powinny odpoczywać, zanim zostaną zasypane? :roll: Dodam, że ławy zbrojone, wylewane w szalunek + fundament z bloczków betonowych. Poradźcie - sprawa bardzo pilna

Geno
06-04-2006, 18:38
No właśnie - jak długo powinny odpoczywać, zanim zostaną zasypane? :roll: Dodam, że ławy zbrojone, wylewane w szalunek + fundament z bloczków betonowych. Poradźcie - sprawa bardzo pilna
Podpiwniczony dom czy nie? Jeśli nie to czekac nie ma na co (o ile wykonana izolacja) Natomiast przy zagęszczaniu gruntu wewnątrz przydałoby sie poczekać z 7 dni ,żeby skoczek ściany nie zniszczył.

gośka57
06-04-2006, 18:43
Dom niepodpiwniczony, fundamenty ocieplone (z zewnątrz dysperbit, styropian, siatka, klej, dysperbit, w środku dysperbit)

Geno
06-04-2006, 18:45
Dom niepodpiwniczony, fundamenty ocieplone (z zewnątrz dysperbit, styropian, siatka, klej, dysperbit, w środku dysperbit)

Po wymurowaniu ścian fundamentowych poczekać kilka dni tak aby zaprawa związała i zasypywać zagęszczając.

Zanim jeszcze zasypiesz sprawdź czy jakies instalacje nie przebiegają wewnątrz.

gośka57
06-04-2006, 18:49
Wykonawca chce zasypywać już, a ławy były lane w piątek. Potem poszły bloczki.

Geno
06-04-2006, 18:52
Wykonawca chce zasypywać już, a ławy były lane w piątek. Potem poszły bloczki.

Tyle co mogłem to napisałem - wiecej to wirtualnie chyba nie da rady bo po prostu trzeba zobaczyć jak ten mur wygląda. Może inni mają sugestie :wink:

gośka57
06-04-2006, 18:55
Wykonawca chce zasypywać już, a ławy były lane w piątek. Potem poszły bloczki.

Tyle co mogłem to napisałem - wiecej to wirtualnie chyba nie da rady bo po prostu trzeba zobaczyć jak ten mur wygląda. Może inni mają sugestie :wink:
Dzięki za radę :)