PDA

Zobacz pełną wersję : CO NAPISAĆ WE WNIOSKU?



emi1050
07-04-2006, 08:04
Bardzo proszę o pomoc. Muszę wystąpić do elektrowni o możliwość postawienia domu w strefie ochronnej linii średniego napięcia, bo na granicy działki stoi właśnie taki oto słup.
Kompletnie nie wiem co mam im napisać i czy coś mam dołączyć do tej prośby.
Jeśli ktoś się orientuje to proszę o podpowiedź.

Ula i Sławek
07-04-2006, 11:44
Wydaje mi się, że powinnaś/powinieneś pisać do gminy, a nie elektrowni. Normy, którymi kieruje się elektrownia są łagodniejsze niż rozporządzenie ministra infrastruktury, w którym jest mowa o odległości domu od linii energetycznych. Wg norm w najgorszym wypadku, gdy dom ma balkon od strony linii energetycznej o ile dobrze pamiętam wystarczy zachować odległość 3m, ale rozporządzenie ministra, bez względu na kształ domu, narzuca oddalenie się o 6 albo 7 metrów. Niestety bardziej nie potrafię Ci pomóc, bo nie mogę odnaleźć książki z normami i komentarzem do nich ani przypomnieć sobie nazwy i daty wydania rozporządzenia. Myślę jednak, że dowiesz się tego w wydziale architektury, a normy zna każdy projektant od energetyki.

emi1050
07-04-2006, 13:02
Dzięki. Gmina ma swoje normy, ale jeśli chciałabym postawić chatkę w strefie linii, to kazali mi iść po zgodę do elektrowni.

Taka pochrzaniona biurokracja!! :evil: