PDA

Zobacz pełną wersję : Uwaga!Postulat



20-02-2003, 11:13
Proponuje utworzyc forum fachowcow- niech pytania zadaja dyletanci, ale odpowiadaja tylko fachowcy wg wyksztalcenia i praktyki ( bardzo prosze o dystans wobec wlasnych person) Proponuje oznaczyc takie forum (chyba ze juz istnieje) i blagam o niewypowiadanie sie na nim domoroslych praktykow wzglednie zaklinaczy ognia- niech obowiazuje zasada umiesz pomoc- pomagaj a nie pieprz 3 po 3
budowa to nie bajka , kasa jest zbyt duza . Szumu informacyjnego jest tak duzo ze forum przypomina czat wirtualnej polski a przeciez chodzi o czysta wiedze zyczliwych ludzi
Blagam nie obrazajcie sie na mnie tylko pomyslcie o tym
Wiosna idzie trzeba sie budowac nie czatowac
Mysle ze kazdy bedzie tu fachowcem na jakims waskim odcinku-tak wiele watkow w trakcie inwestycji budowlanych sie snuje- ale blagam mowcie tylko o tym na czym sie znacie . Jesli sie nie znacie- powstrzymajcie sie . I jeszcze jedno - goncie domokrazcow- agentow ubezpieczeniowych, przedstawicieli firm itd
Na prawde szkoda czasu na pierdoly- liczy sie wiedza
Mowie o np jednym takim forum , na innych niech sobie czatuja & tokuja o wyzszosci swiatt wielkiej nocy nad swietami bozego narodzenia

dobrzykowice
20-02-2003, 11:24
to utwórz takie forum i wytypuj tych fachowców którym dasz hasla dostępu aby inni "zaklinacze" nie mieli tam wstępu. Forum to jest forum, jeżeli nie wiesz co to jest to zerknij do encyklopedii, albo do regulaminu:
1. FORUM dyskusyjne MURATORA służy do wymiany poglądów, opinii i dowiadczeń internautów na tematy budowy domów.

To co się tobie marzy, to jest świadczenie uslug, za które ponosi slono się placi.....

20-02-2003, 11:28
jak mowilem 3 po 3
To per logika to co pisza inni sa to uslugi nieplatne czyli wg ciebie nic nie warte
Sam to powiedziales
Nie chce mi sie z toba gadac

Ja ze swej stony deklaruje wlaczenie sie do dyskusji tam gdzie zawadzi o moja dziedzine- a jestem takim fachowcem -gratis materialisto

20-02-2003, 11:30
A jak zauwazyle sjest to forum muratora a nie babci klozetowej nie obrazajac tej formacji zawodowej encyklopedysto

kodi_gdynia
20-02-2003, 11:30
jednym słowem ja wypadam z gry. jestem geografem, pracuję w Samorządzie Miasta i pisze strategie dla Gdyni.
Poza czytaniem różnych budowlanych rzeczy, rozmowach o budowaniu i budowania własnego domu włąsnymi rękami nie mam pojęcia o budownictwie i niestety żadne zagadnienie nien jest mi na tyle bliskie, abym mógł wypowiadać się. Jestem amatorem, ale chcę i będę to robic dzielić się własnymi doświadczeniami.

Pomysł anonimowego - może i dobry, ale dobór osób, jak przypuszczam działających za friko to rzecz nie do zrobienia.
Pozdrawiam

Majka
20-02-2003, 11:31
Anonimowy, jest na to rada, pisz w tytule "tylko do fachowców", to my laicy /ale praktycy - dom juz stoi i w nim mieszkam/ nie ośmielimy się do tego postu zaglądać :grin:

20-02-2003, 11:35
anonimowy > co oznacza w Twoim profilu, że użytkownik został usunięty z bazy danych ?
ciekawe co będzie w moim :smile:

Wowka
20-02-2003, 11:39
Anonimowy - czytaj wszystko a wybieraj to co jest wyboru warte. Nie polegaj na pojedynczej wypowiedzi - analizuj wypowiedzi kompleksowo. Ale jeśli cię to nie zadawala bo chcesz mieć odpowiedź na swoje wątpliwości szybką i bezdyskusyjną, to zwróć się z takim zapytaniem do swojego kierownika budowy któremu płacisz określoną "mamonę"
Pozdrawiam

20-02-2003, 11:41
Ale po co on ma płacić i pytać? Przecież on WSZYSTKO WIE.On chce MÓWIĆ.

dobrzykowice
20-02-2003, 11:45
On 2003-02-20 12:28, Anonymous wrote:
To per logika to co pisza inni sa to uslugi nieplatne czyli wg ciebie nic nie warte

dobrzyk - ???? pokaż mi w którym miejscu tak napisalem - ślepnę ?

Sam to powiedziales

dobrzyk - nieee to ty to powiedzialeś

Nie chce mi sie z toba gadac

dobrzyk - linda jaki czy co ? :grin:

Ja ze swej stony deklaruje wlaczenie sie do dyskusji tam gdzie zawadzi o moja dziedzine- a jestem takim fachowcem -gratis materialisto

dobrzyk - może coś wiecej zdradzissz nam na ten temat ? Ccialbym wiedzieć z jakimi pytaniami ja dyletant móglbym sie do ciebie zwrócić, ach zapomnialem przecież tobie nie chce sie juz ze mna gadać :sad: Jaka szkoda nawet jednego pytania nie zdążylem zadać http://www.afternight.com/smiles/wzbigcry.gif

radex
20-02-2003, 11:50
Przecież takie forum już istnieje - http://www.muratordom.pl/56D4750571A34338A22AB1697331BCC4.htm.

paj^
20-02-2003, 11:58
nie wierze w dobre intencje anonimow .... brak cywilnej odwagi zeby sie podpisac samo mowi za siebie ..... bez obrazy anonimie:smile:

dobrzykowice
20-02-2003, 12:00
jest tylko jeden problem, nasz fachowiec może tam jedynie zadać pytanie jako petent a nie udzielać fachowych porad jako Fachowiec przez duże F - a to boli...

20-02-2003, 12:47
RAdex o to mi chodzilo dzieki
Jak juz powiedzialem ja gadac nie chce tylko dzialac
a wy tu siedzcie i bijcie piane powodzenia

20-02-2003, 12:49
ale oczywiscie pan radex wpuscil mnie w przyslowiowa maline
niech wam bedzie hej

dobrzykowice
20-02-2003, 12:51
paaa, paaaa pozdrów od nas plumina !!!!

ps
nie lubisz bitej śmietany ? ciekawe ......

wega
20-02-2003, 12:58
Daj mi Boże tyle wiedzy, ile mają tu niektórzy forumowicze niefachowcy. Dlatego więcej czytam a mniej mówię i przyznaję, że możne się tu wiele nauczyć nawet fachowiec przez duże F.

Pzdr.

KrzysiekMarusza
20-02-2003, 13:09
Ciekawe, jaki % forumowiczow, ktorzy cos (przy pomocy fachwcow)
zbudowali, ktorym to fachowcy (ktorzy wiedza WSZYSTKO) niczego
nie sp...., sorki - nie zepsuli
Dyletanci laczcie sie :smile:
Krzysiek

20-02-2003, 13:30
Mowiac o fachowcach nie mam na mysli instalatorow ktorzy wiedza wszystko ale ludzi ktorzy dana dziedzine zglebiaja, badaja. Wierzcie mi maja oni wiele do powiedzenia i to nie za pieniadze. Sa to luddzie pasjonaci, naukowcy (rzetelni). Nie chce mi sie czytac "praktykow " o wyzszosci jednego tynku nad drugim. Czy to jest budujace? i pozyteczne? na pewno nie obiektywne
Ostateczne rozstaje sie z forum i prosze nie polemizowac i zasypac ten temat . Dyskusja rozwija sie njak na typowym czacie
Naprawde juz po raz ostatni

dobrzykowice
20-02-2003, 13:34
trzymam ciebie za slowo, że to ostatni raz a wątek pozostanie dla potomnych, nie zapomnij o pluminie...

dobrzykowice
20-02-2003, 13:35
ale dzisiaj jestem zlośliwy, az się sam sobie dziwie, eech idę zapalic moze mi przejdzie....

20-02-2003, 13:46
na zadane pytania odpowjadają fachowcy /nie wchodź na forum a zadaj pytanie poprzez pocztę/
http://www.muratordom.pl/

araman
20-02-2003, 13:53
dobrzykowice zrezygnuj z palenia. Już kiedyś była dyskusja na temat anonimowych doradców. Myślę że takie tematy należy poprostu ignorować nie odpowiadać . Ja też nie jestem fachowcem od budowania ( lekarz ginekolog) ale chetnie ostrzegę innych aby nie popełniali błedów które ja popełniłem. Co się tyczy fachowców to dobrym przykładem jak radzą była sprawa biopaliw. Jednio mówią że szkodzą inni że są cacy i silniki bedą jeżdzić.
To mój jedyny głos w tej dyskusji. Pozdrawiam wszystkich którzy mi radzili a nie są fachowcami oraz tych którzy udzielali rad wykorzystując swoją zdobytą wiedzę.
P.S. A z tym paleniem to prawda- bedziesz zdrowszy -nowy dom nowa szansa aby zrezygnować - ale to chyba nie to forum

AndrzejS
20-02-2003, 13:55
Nie jestem fachowcem, ale jak słucham niektórych "wykształconych fachowców" to czasem krew mnie zalewa o ich niewiedzy lub po prostu głupoty. Na szczęście jest ich zdecydowana mniejszość, ale jak trafłbym na takiego wykonawcę ?

dobrzykowice
20-02-2003, 14:02
Araman może w końcu zmądrzeję i ostatecznie rzucę to świństwo,

kiedyś chcialem zostać lekarzem o takiej specjalności ale z powodów, że się tak wyrażę bardzo przyziemnych :grin: na szczęście szybko zmienilem zdanie i zostawilem ten zawód ludziom z prawdziwym powolaniem

pozdrawiam

20-02-2003, 14:07
Anonim na samym poczatku to uczynilem
czekaj tatka latka :smile:
Mimo to dzieki

20-02-2003, 14:12
Ginekolog tak wlasnie nie jestes fachowcem ale ity wiesz lepiej
Milo jeszcze raz to uslyszec

dobrzykowice
20-02-2003, 14:18
tak araman JAK ŚMIALEŚ SIĘ WOGÓLE ODEZWAĆ ? Byś się wstydzil wogóle zaglądać na to forum, wynocha na forum dla ginekologów tam możesz sie udzielać - dobrze mu powiedzialem anonimie prawda ? Niech sobie nie myśli....

aaa swoją drogą to chyba już się z nami pożegnaleś, czy mi sie tylko wydawalo ?

20-02-2003, 14:19
Nawet na biopaliwach sie znasz pewnie jeszcze na polityce
Ech ... szkoda gadac
Jeszcze raz powtarzam nie mowie o franku czy manku po technikum- to nie fachowcy (rozumiesz)
Jest roznica miedzy ginekologiem szkolonym w klinice a szkolonym w szpitalu wojewódzkim. Przenies to sobie na budownictwo to moze zrozumiesz moja def. fachowca.
To juz na prawde ostatni raz, wbrew moim zaleceniom nie konczycie pyskowki
Ja sie wycofuje
z tego poziomu

Wowka
20-02-2003, 14:26
Kochani.... dajmy już sobie spokój z tą, w sumie jałową wymianą zdań z anonimowym. Bo w sumie wychodzi, że rzeczywiście mówimy o d.... Maryny :grin: :grin:

inwestor
20-02-2003, 14:28
Myślę, że cały problem leży w tym że trudno jest czasem o samokrytykę. Wiem bo sam mam czasem z tym problemy :sad:, myślę że inni również. Trudno jest czasem poznać czy ma się coś sensownego do powiedzenia i czy to jest fachowe przez duże "F" czy tylko przez malutkie "f". Myślę, że najcenniejsza jest chęć pomocy innym. Cenne wypowiedzi chyba większość potrafi odróżnić od aroganckich. A jak ktoś sobie czasem troszeczkę ulży to przecież nic takiego się nie stanie. Nie od dzisiaj również wiadomo, że początkujący nauczyciel wymaga od swoich uczniów więcej niż sam umie, jak już trochę pouczy to wymaga tyle co wie sam, a profesor wymaga już tylko połowę bo sam wie, że wie niewiele. Nie ma co mieć do ludzi pretensji, przecież nikt nie jest robotem, czasem ma nastrój lepszy a czasem gorszy.
Pozdrawiam i życzę więcej uśmiechu


<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: inwestor dnia 2003-02-20 15:29 ]</font>

20-02-2003, 14:36
Kto wolal Franka? Zglaszam sie. Franek to ja i oswiadczam publicznie: wzmiankowane technikum skonczylem z wyroznieniem. Studia z wynikiem bardzo dobrym. Przede wszystkim nie lubie glupich (r)zadan w stylu: niefachowcy won, fachowcy MUSZA MI ODPOWIEDZIC. Jak chcesz wierzyc tylko przedstawiciela, to sobie wierz. Dla mnie lepiej jak przeplata sie wiedza z opiniom uzytkownika.
Anonimom mowimy: won.
No dobra juz spadam.

dobrzykowice
20-02-2003, 14:53
ależ oczywiście Wowka że pleciemy jak to anonim byl laskaw określic 3 po 3 a moim celem jest wkurzenie mojego tfu za przeproszeniem rozmówcy, mam troche czasu to się bawię :grin:

no powiedz Wowka czyż to nie czysta przyjemność nie zastosować się do ZALECEŃ !!!! JWP ANONIMA ? (cytat:"
wbrew moim zaleceniom nie konczycie pyskowki &quot:wink:

dobrzykowice
20-02-2003, 14:56
Ooooo ten ostatni anonim mi się podoba, masz u mnie piwo http://www.afternight.com/smiles/beerchug.gif

inwestor
20-02-2003, 16:14
O kurde skąd bierzesz takie fajne buźki ?
Pozdrawiam
P.S.
Czy masz również takie fajne mordki z flaszeczkami ?

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: inwestor dnia 2003-02-20 17:16 ]</font>

Majka
20-02-2003, 16:18
http://www.smilies.nl Buźki umilają życie :grin:

inwestor
20-02-2003, 17:36
Majka dzięki stokrotne, ale jak to się wkleja ?
Próbowałem zaznaczyć potem Ctrl+C a potem Ctrl+V jakoś nie działa ?
Help

ketiso
20-02-2003, 22:50
Do Anonimowy.
Fachowcy ,o których piszesz ,których sobie wyobrażasz to utopia (mam tu na myśli nie brak ludzi z wiedzą tylko możliwość manipulowania np twoją osobą nawet bez twojej świadomości).
Najbardziej obiektywna ocena zjawisk w tym wypadku budowlanych jest mieszaniną "fachowców" i "niefachowców",bo tylko takie mieszaniny dają świeże spojrzenie na wiele spraw.
Twoją zaś rolą jest wybieranie tych rzeczy,które są prawdziwe .
To zaś wymaga twojej wiedzy i tak koło się zamyka.
HEJ!

kodi_gdynia
21-02-2003, 07:50
Mało tego forum jest lepsze niż fachowcy. Bo albo powie to co chcesz usłyszeć, ale poprowadzi Cię swoim tokiem rozumowania.
Na forum masz możliwość wyboru - często bardzo trudnego. Ja jednak z tego czerpię pełnymi garściami. Np. wątek o ogrzewaniu wiatrołapu - super. Jedni mówią tak inni nie. Ja wybrałem i post o grzejniku i kocie już w ogóle mnie przekonał.
Pozdrawiam życzliwych

dobrzykowice
21-02-2003, 12:29
Inwestor, musisz skopiować wszystko tzn od [img]......[img/]