PDA

Zobacz pełną wersję : Jak szukac wody



bendzamin
07-04-2006, 23:06
Czy macie jakies swoje sposoby na to zeby sprawdzic czy na działce jest woda oczywiscie nie wodociagowa :wink:
Różdzkasz chce 150 zł

adam_mk
07-04-2006, 23:32
Czy gwarantuje zwrot kosztów w przypadku niepowodzenia po własnym typowaniu miejsca?
Wątpię.
Wziołbym sprawy w swoje ręce i co najwyżej zrobił konferencję z wiertaczami.
Adam M.

Popytaj u okolicznych mieszkańców i pozaglądaj im do studni.[/url]

wartownik
08-04-2006, 15:29
Nanies sobie okoliczne studnie na mape ( glebokosci ), obserwuj rosliny ...

slawomir potecki
08-04-2006, 23:08
Czy gwarantuje zwrot kosztów w przypadku niepowodzenia po własnym typowaniu miejsca?
Wątpię.
Wziołbym sprawy w swoje ręce i co najwyżej zrobił konferencję z wiertaczami.
Adam M.

Popytaj u okolicznych mieszkańców i pozaglądaj im do studni.[/url]

weż jednego wiertacza , niech zrobi ofertę .
tylko nie firmę z żółtych stron , która od razu wciska ci projekt za 3.000 .
:evil: :evil:
ten wiertacz ma wejścia do starostwa , hyba wydział wodkan.
tam wiedzą dokładnie na jakiej głębokości jest woda .
ale tylko on to się dowie .
ty jako persona privata na pewno nie .

SS
09-04-2006, 10:22
Czy macie jakies swoje sposoby na to zeby sprawdzic czy na działce jest woda oczywiscie nie wodociagowa :wink:
Różdzkasz chce 150 zł
To mało chce, bo tak 300 zł to norma
Masz następujące metody poszukiwania wody czy też ustalania co jest:
- wywiad w okolicy - czyli przepytac sąsiadów, jakie studnie, na jakiej głębokości, jak wydajnośc i jakość
- wszedzie jednakowo - nie bierzesz nikogo tylko robisz taką studnia jaką mają sąsiedzi - ryzyko poniżej 1%,
- wychodzi u sąsiadów różnie a nawet były puste odwierty to albo różdżakarz albo metoda elektroporowa bo po roślinności się nie zorietujesz - trzeba miec wprawę
- metoda elektrooporowa daje ci 50% gwarancji i doskonale wyłapuje grube, zasobne warstwy do dużych głębokości,
- metoda radiestezyjna - daje ci do 90% gwarancji ponieważ dobry różdżkarz wyłapie ci te warstwy które metoda elektrooporowa nie zauważy i jeszcze doradzi rodzaj studni a przypominam że studni kopanych jest trzy rodzaje różniące się zarówno sposobem wpuszczania kręgów jak i konstrukcją niektórych kręgów, studni wieronych jest kilka rodzajów ale od rodzaju ważniejszy jest sposób ich wykonywania bo może to być metoda:
- wpłukiwana - w większości nie zauwazy warstw o miąższości poniżej 1-3 m,
- z wiertnią ślimakową - jw
- z wybierakiem - tam metoda jest bardzo dokładna ale zwykle znacznie droższa od pozostałych
czyli jak widac nie tylko wytyczenie ale także dobór rodzaju studni i jej metody wykonywania a na koniec dobór podnośnika wody bo inaczej nic z tego nie będzie
dla przypomnienia jak wygląda żuraw
http://rebkow.za.pl/studnie.html

bendzamin
09-04-2006, 10:38
ten różdzkasz to zachwalany przez wszystkich sasiadów on robił w pobliskim rejonie wszystkim studnie jeden sie tylko wyłamał i zrobił wiercona na 20 metrów jak wieksza susza w lecie to wody nie ma.
Sasiedzi maja studnie na ok 8 kręgów

SS
09-04-2006, 10:43
ten różdzkasz to zachwalany przez wszystkich sasiadów on robił w pobliskim rejonie wszystkim studnie jeden sie tylko wyłamał i zrobił wiercona na 20 metrów jak wieksza susza w lecie to wody nie ma.
Sasiedzi maja studnie na ok 8 kręgów

jakie, dennonaciekowe czyli zagłebione w warstwie, czy bocznonaciekowe czyli z kręgami filtracyjnymi lub z obsypką?
i jaki jest w nich poziom wody dziś bo to jest najniższy poziom i drugi taki będzie we żniwa
SJS

Danielek
12-04-2006, 06:38
ja wczoraj pytalem u "kopaczy studni" to podali mi nr do rozdzkarza i niby bierze 20-30 zl ;) i okresla zawsze trafnie (podobno)

wartownik
12-04-2006, 06:51
A jak rozdzkarz pokaze , ekipa wykopie ( wywierci ) , a wody nie bedzie , to kto poniesie strate - inwestor , wykonawca , rozdzkarz ?

SS
12-04-2006, 07:24
A jak rozdzkarz pokaze , ekipa wykopie ( wywierci ) , a wody nie bedzie , to kto poniesie strate - inwestor , wykonawca , rozdzkarz ?
a jeśli przed zamówieniem różdżkarza wykonano sześć pustych odwiertów a różdżkarz wskazał i była woda to różdżakrz powinien dostac jako wynagrodzenie równowartość szęściu odwiertów?
martwisz się o wskazania różdżkarzy a dlaczego nie zadajesz tego samego pytania dla metody elektrooporowej? tam trafnośc jest 50%
a wedłu podobnie do ciebie myślących to przecież naukowa metoda i co tamta może złe wskazania?
SJS

SS
12-04-2006, 07:27
ja wczoraj pytalem u "kopaczy studni" to podali mi nr do rozdzkarza i niby bierze 20-30 zl ;) i okresla zawsze trafnie (podobno)
jeśli bierze tylko 30 zł to mu nikt głowy nie zawraca że coś nie wyszło
nie ma metody dającej 100% gwarancji
w przypadku negatywu jeszcze około 50% jest szansy na wodę przy zmianie rodzaju studni będzie na ten temat w najbliższym Muratorze
SJS

Michał D
27-04-2006, 14:07
U mnie różdzkarz wziął 500zł ale był z polecenia firmy która wierciła po nim kilkaset razy, zawsze skutecznie. Problem w tym iz wode mam na 30 m w mert studni wierconej to 300 zł netto.

Murek24
30-05-2016, 21:51
Witam widzę że stary temat ale może ktoś korzystał z metody sejsmoelektrycznej w poszukiwaniu złoża wody? Zastanawiam się czy ta metoda jest skuteczna i trafna mam zamiar wywiercić sobie studnie na mojej działce i posiadać darmową wodę. Opis tej metody znalazłem na tej stronie: http://www.szukaniewody.pl/metoda-sejsmoelektryczna/ zna ktoś może tego gościa może ktoś u niego coś już zlecał? Proszę o kontakt na Priv. Pozdrawiam serdecznie

ilion
31-05-2016, 10:35
Istnieją specjalne sensory przy pomocy których można badać warstwy które znajdują się pod ziemią.

MiśYogi
20-01-2017, 20:56
A ja znajduję patrząc w szklaną kulę. Mam specjalnie wykonaną szklaną kulę z kryształu górskiego, nigdy mnie nie zawodzi. Promieniowanie rozchodzi się po sferach, w każdym kierunku, więc wszystkie metody oparte na płaszczyźnie są szarlatanerią. Tylko szklana kula odzwierciedla doskonale promieniowanie i daje najlepsze efekty!