PDA

Zobacz pełną wersję : Czy kupić działkę rolną?



Rafaelo
04-02-2002, 10:37
witam wszystkich budowlańców. Mam okazję kupić działkę rolną, połóżoną niedaleko centrum miasta w ładnej okolicy, ale jest to działka rolna. Oczywiście chcę ją przeznaczyć pod zabudowę domku jednorodzinnego. Czy ktoś z Was przeszedł ten proces, i jak on wygląda. Liczę że podzielicie się ze mną doświadczeniem. Dodam że działka ma na prawdę okazyją ceną.

babis
04-02-2002, 10:40
Musisz sprawdzić w gminie plan zagospodarowania dla terenu na którym leży twoja działka. Jeżeli jest przeznaczony pod zabudowę mieszkaniową i zagrodową to O.K., jeżeli nie to troche trudniejsza sprawa.
babis

Rafaelo
04-02-2002, 11:05
Dzięki babis. Czy masz doświadczenia w tej kwestii. A co w przypadku gdy w planach zagospodarowania terenu nie ma przeznaczenia pod zabudowę, czy istnieje szansa na jej przekształcenie?

04-02-2002, 14:06
Najlepiej "pogadać" z urzędnikami z geodezji. Trudniejszy problem jaknie ma tam sensownego dojazdu.

04-02-2002, 16:09
ja kupilam dzialke rolna (10700m2). jestem szalenie zadowolona, bo nie dosc, ze mam duuzy ogrod, to jeszcze moge rozpoczac budowe bez koniecznosci odralniania, bo to teren powyzej 1 ha (oczywiscie nie dotyczy to gruntu pod samym budynkiem). Mam nadzieje ze juz w niedlugim czasie bede miala swoje wymarzone siedlisko.

Rafaelo
04-02-2002, 19:08
A co w przypadku kiedy będą chciał kupić działkę poniżej 1ha ale tez rolna czy można też budować siedlisko bez odrolniania działki?

baba
04-02-2002, 20:05
Jeżeli działka jest poniżej 1,1 ha przeliczeniowego i nie jest przewidziana w planie zagospodarowania pod zabudowę -nie dostaniesz pozwolenia na budowę.Wyjściem jest kupno działki pod budowę i wydzierżawienie (na papierze) brakujących hektarów.Dzierżawić je trzeba do momentu rozpoczęcia budowy.baba

Rafaelo
05-02-2002, 08:34
Dzięki serdeczne

Dave
05-02-2002, 10:20
Odnośnie tych hektarów - ważne jest aby działka (albo działki) łącznie miały ponad 1,01ha fizycznego ALBO przeliczeniowego. Innymi słowy - trzeba płacić podatek rolny i wtedy można na niej budować gospodarstwo.