PDA

Zobacz pełną wersję : ŚCIANY FUNDAMENTOWE CZY MAM PROBLEM



fugo79
08-04-2006, 20:27
Jak w temacie. otóż muraze pomurowali sciany fundamentowe z bloczków betonowych, dziś mnie tkneło aby je zmierzyc i okazało się że nie zgadzają sie wymiary. dom ma byc długi 10m i 8 cm a szeroki 9,80 cm ale razem z ociepleniem bez ocieplenia ma byc długi9,80 a szeroki 9,50 a po dzisiejszych pomiarach ścian fundamentowych ma on wymiary scian razem z ociepleniem. czy muraże zpartolili mi dom i jak to wpłynie na odbiór budynku.

fugo79
08-04-2006, 20:47
ponawiam czy nikt z was sie nie orietuja jak to bedzie z moim domem

FREDY
09-04-2006, 09:14
nie przesadzaj - nikt w takie aptekarstwo nie będzie się bawił.
Dom się powiększy - bo ściany fundamentowe musisz ocieplić przynajmniej 5 cm, oraz dodatkowo muszą one być cofnięte względem ścian zewnętrznych. Musisz albo wprowadzić poprawkę do projektu, albo przymknąć oko, albo też nie stosować takiego ocieplenia. Ja bym " przymknął oko"

FREDY
09-04-2006, 09:21
Robiłem ostatnio odbiór - to powiem ci szczerze że nawet zdjęcia wybudowanego domu nie wymagali. Nikt nie przyszedł zobaczyć, mogłoby nawet nie być tego domu - nikt by nie zauważył. Ogólnie jest to żałosne bo wymagają tylko papierków.

fugo79
09-04-2006, 09:40
Tak ale jak ocieple ściany domu to poszerze go o jakieś 26 cm czy to nie bedzie problem

Klaus
09-04-2006, 10:38
Jak to możliwe? To geodeta nie wytyczał Ci osi ścian?
Dla mnie to niedopuszczalne choć być może z odbiorem nie będzie problemu. Możesz się jednak spodziewać różnych niespodziewanych problemów z innymi wymiarami. Np. zmieni sie kąt dachu. Ogólnie cały twój projekt będzie jakby lekko nieaktualny. Każdy wymiar będzie fałszywy i wymagał korygowania na oko.

fugo79
09-04-2006, 10:53
geodeta wytyczył jak mi powiedział zewnetrzne sciany parteru ale razem z ociepleniem a mi tego nie powiedział i teraz jest problem sciany fundamentow już stoja. wszystkie wymiary juz sie nie zgadzają.

Klaus
09-04-2006, 11:30
Dziwny ten geodeta. Wg sztuki budowlanej wytycza się osie ścian konstrukcyjnych. W każdym normalnym projekcie budowlanych wymiary
podawane są właśnie między osiami.

fugo79
09-04-2006, 11:48
co teraz zrobic ściany już stoja czy trzeba przerabiac caly projekt

Klaus
09-04-2006, 12:03
Nie wiem co Ci odpowiedzieć. Masz jakiegoś kierownika. On jest
odpowiedzialny za to oczywiste zaniedbanie. Niech teraz szuka
rozwiązania.

fugo79
09-04-2006, 13:06
właśnie dzwoniłem do kierownika powiedzial abym sie nie przejmowal ze to nie klopot. on chyba wie co robi w koncu pracuje w starostwie powiatowym i jakos to zalatwi za jakis czas sie okaze.

wiaterwiater
09-04-2006, 13:19
25cm różnicy w długości domu to nie jest problem, przynajmniej jeśli chodzi o odbiór domu. Jedynie stropów nie zamawiałbym zgodnie z projektem. Zresztą i tak wszyscy dostawcy biorą pomiary bezpośrednio na budowie zakładając takie historie właśnie.

Geno
09-04-2006, 13:30
Jakiś w sumie miażdżący problemm to nie jest ale będzie wymagał czaszkowania od wykonawcy cały czas i mogą z tego wyniknąć znowu jakies problemy - mniejsze lub większe zależnie od rozwiązań niemniej jednak tragedia to nie jest ale może lepiej ,żeby geodeta przestał pić.

fugo79
09-04-2006, 18:51
STROP BEDE MIAŁ LAMY MONOLITYCZNY. NAJWIEKSZYM PROBLEMEM BEDZIE TERAZ KONSTRUKCJA DACHU BO ZMIANIE ULEGLY WSZYSTKIE WYMIARY.