PDA

Zobacz pełną wersję : Ukladanie paneli a podlogowka nieuruchomiona



przemekk74
08-04-2006, 22:04
Witam
W opisie kronopola o panelach hdf napisali cos o koniecznosciu odpalenia podlogowki przed ukladaniem w celu .. cholera wie
Nie bardzo mi to pasuje ze wzgledow czysto logostyczno-czasowych
Ktos zakladal panele hdf przed odpaleniem podlogowki i moze cos powiedziec ze nic sie nis talo albo ze sie cos zelgo pozniej stalo? Interesuja mnie doswiadczenia praktyczne
Przemek

boorg
09-04-2006, 00:53
Witam
W opisie kronopola o panelach hdf napisali cos o koniecznosciu odpalenia podlogowki przed ukladaniem w celu .. cholera wie
Nie bardzo mi to pasuje ze wzgledow czysto logostyczno-czasowych
Ktos zakladal panele hdf przed odpaleniem podlogowki i moze cos powiedziec ze nic sie nis talo albo ze sie cos zelgo pozniej stalo? Interesuja mnie doswiadczenia praktyczne
Przemek
Ten cel "cholera wie" ma uchronić Cie przed późniejszymi kłopotami. "Przepalenie podłogówki" uwidacznia:
1. Jakość wylewek (kiepskie zaraz popękają).
2. Nieszczelności (woda, woda i jeszcze raz woda).
3. Wydolność całego systemu (a jak nie będzie działało?).
Sam sobie przemyśl i pomyśl (szczególnie w przypadku punktu nr. 2). :roll:
Zresztą ja jestem od parkietów a nie od podłogówki... . :oops:

A z doświadczeń praktycznych:
Byłem świadkiem jak po uruchomieniu ogrzewania "na full" na wylewkach piętra, pojawiły się 2 małe mokre plamki a efekt był taki: ze stropu spuszczono 2 wanny wody (ile to litrów?). Potem okazało się, że przy montażu ścianek działowych uszkodzono jedną rurkę... .

przemekk74
09-04-2006, 08:56
Witam
1. Jakość wylewek (kiepskie zaraz popękają).

jak popekaja to co? przeciez to podloga plywajaca


2. Nieszczelności (woda, woda i jeszcze raz woda).

no risk no fun... tu rzeczywiscie jest argument tyle ze akurat cisnieniowo mozna ullad najpier (szczelnosc) sprawdzic


3. Wydolność całego systemu (a jak nie będzie działało?).

no jakbys mial to sprawdzic? poczekalbys do zimy z -15 i sprawdzil.. no tak, podlogowka sie wyrabia... moge klasc panele ( i wszyscy domownicy chodzacy w grubych kapciach przez 5 lat po betonie zaczeliby klaskac ze szczescia)



spuszczono 2 wanny wody (ile to litrów?). Potem okazało się, że przy montażu ścianek działowych uszkodzono jedną rurkę... .

ale scianki dzialowe kladzie sie przed ukladaniem podlogowki (tak mi sie wydaje)
Przemek

boorg
09-04-2006, 22:18
Ścianki działowe to można przestawiać do woli - tak mi wydaje się... . :roll:
A to, że układ grzejny jest szczelny na zimno, nie znaczy, iż pod pełnym obciążeniem (czyli max gorący) nie rozczelni się... . :(
I to nie parkieciarze wymyślili "przepalenie" podłogówki - więc mi to "wsio ryba" ale jakby co, zamoczone laminaty możesz tylko wyrzucić. :x

przemekk74
10-04-2006, 12:13
>Ścianki działowe to można przestawiać do woli - tak mi wydaje się... .
nie bardzo.... bo jezeli pod wylewka masz styropian i stawiasz scianke ktora jest ciezka to moze byc kicha.. dlatego najpierw scianki a pozniej wylewki

>A to, że układ grzejny jest szczelny na zimno, nie znaczy, iż pod pełnym
>obciążeniem (czyli max gorący) nie rozczelni się... .
takze tak myslalem... ale usuwadomil mnie ktos ze powietrze latwiej sie przeciska niz woda i dlatego proby cisnienia robi sie powitrzem wpompowanym pod cisnieniem



>I to nie parkieciarze wymyślili "przepalenie" podłogówki
tak, ale akurat nie tyle ze wzgledu na szeczelnosc ukladu ale na wylewki
Przemek

sSiwy12
10-04-2006, 12:27
Witam. W każdym przypadku, przed położeniem właściwej "nawierzchni" (kafle, panele, wykładzina) należy wygrzać jastrych. Chodzi o odparowanie setek litrów wody. Pozdrawiam

przemekk74
10-04-2006, 13:54
Witam. W każdym przypadku, przed położeniem właściwej "nawierzchni" (kafle, panele, wykładzina) należy wygrzać jastrych. Chodzi o odparowanie setek litrów wody. Pozdrawiam
a jak nie masz podlogowki to co sie robi? Pytam powaznie bo w czesci pomieszczen mam a w czesci nie mam podlogowki
Przemek

Rezi
10-04-2006, 14:19
Witam. W każdym przypadku, przed położeniem właściwej "nawierzchni" (kafle, panele, wykładzina) należy wygrzać jastrych. Chodzi o odparowanie setek litrów wody. Pozdrawiam

wylewki nie dosusza się podłogówką zbyt szybkie schnięcie moze spowodowac zmiejszenie wytrzymałości betonu
wygrzanie ma wymusic "prace" posadzki - po uruchomieniu ogrzewania podłogowego powstaja ew rysy skurczowe które póżniej trzeba ew naprawić zywicą, wazne to jest w przypadku płytek ale nie podłóg pływających a juz napewno nie wykładzin podłogowych - nawet nie poczujesz jak ci sie zrobi rysa skurczowa pod wykładzina o ile się nie zapadnie posadzka, czego ci nie zycze.

inna sprawa jest to czy posadzka jest wilgotna po okresie zimowym i czy były prowadzone mokre prace

reszta na prv

przemekk74
10-04-2006, 14:34
Witam. W każdym przypadku, przed położeniem właściwej "nawierzchni" (kafle, panele, wykładzina) należy wygrzać jastrych. Chodzi o odparowanie setek litrów wody. Pozdrawiam
wylewki nie dosusza się podłogówką zbyt szybkie schnięcie moze spowodowac zmiejszenie wytrzymałości betonu
wygrzanie ma wymusic "prace" posadzki - po uruchomieniu ogrzewania podłogowego powstaja ew rysy skurczowe które póżniej trzeba ew naprawić zywicą, wazne to jest w przypadku płytek ale nie podłóg pływających a juz napewno nie wykładzin podłogowych - nawet nie poczujesz jak ci sie zrobi rysa skurczowa pod wykładzina o ile się nie zapadnie posadzka, czego ci nie zycze.

co ta zywica da? jak peknie to peknie... nie bardzo rozumiem w czym peknieteje wylewce zywica pomoze

Rezi
10-04-2006, 14:40
co ta zywica da? jak peknie to peknie... nie bardzo rozumiem w czym peknieteje wylewce zywica pomoze
na zywicy epoksydowej opiera się system naprawczy posadzek

np http://www.thomsit.pl/u235/navi/31375

sSiwy12
10-04-2006, 14:53
Panowie, czy my tutaj mówimy o posadzkach wykonanych zgodnie "ze sztuką"? Każdy beton w okresie wiązania i późniejszej "stabilizacji" potrzebuje określonych działań. Posadzki wykonane zgodnie "ze sztuką" nie pękają lub nie mają prawa pękać. Inaczej wygląda sprawa posadzki "normalnej", a inaczej pod podłogówkę (ta ostatnia ma grubość do 10 cm). Natomiast jeśli chodzi o "wygrzanie podłogówki", każdy szanujący się dostawca (wykonawca) systemu ogrzewania podłogowego określa jak ma przebiegać proces "wygrzewania". powiem więcej, są pompy ciepła, które mają fabrycznie "zafiksowany" program wygrzewania - to wszystko po to aby beton uzyskał jak najbardziej optymalne warunki "stabilizacji". Dla ciekawości. Widziałem "pogórze sudeckie" na nowej nawierzchni z paneli. Jak sie okazało położono je na wylewkę samopoziomującą za wcześnie (woda z wylewki zrobiła swoje).
Pozdrawiam

przemekk74
10-04-2006, 14:56
co ta zywica da? jak peknie to peknie... nie bardzo rozumiem w czym peknieteje wylewce zywica pomoze
na zywicy epoksydowej opiera się system naprawczy posadzek
np http://www.thomsit.pl/u235/navi/31375
dzieki za linka.. czyli to ma 'skleic' pekniety beton... takie super glue do wylewek?
Przy kaflach jak to peknie to kafle chyba raczje takze tego nie przetryzmaja.. a pod panelami... to nie uwidzisz-) ale nie mam wyboru chyba... kotla na budowie nie mam jak pilnowac a panele musza byc przed schodami a bez schodow nie zamieszkam
Mozna wiec posumowac??? ze samym panelom to rybka i ze chodzi o ewentulane pozalepianie ubytkow aby wzmocnic naruszona wylewke?
Przemek

Rezi
10-04-2006, 14:59
odbierz wiadomośc na priv
tam masz rozwiązanie problemu