PDA

Zobacz pełną wersję : chcę mieć kominek, nie mam komina!!!!!!!!!!!



pyniek89
09-04-2006, 12:08
kupujemy dom w stanie surowym, zamkniętym, kto¶, kto budował nie zrobil komina pod kominek, czy możliwa jest deinstalacja czę¶ci dachu i dobudowa komina, czy ktos wie ile to może kosztować???
Pozdrawiam. :)

przempior
09-04-2006, 15:45
Z tego co wiem to można dobudować nowy komin z gotowych elementów (tzw. systemy kominowe) Znajomy coś takiego dostawiał w swoim domu. Zrobił nową kotłownię w garażu przylegającym do budynku mieszkalnego a komin póścił "przyklejony" do zewnętrznej ściany domu. Budynek 2-upiętrowy plus poddasze. Komin dodatkowo łączył ze ścianom budynku klamrami/opaskami własnej roboty(wygięte odpowiednie płaskowniki). Przez dach z tym nowym kominem też jakoś przeszedł więc się da.
Gotowe elementy kupował w firmir Pianex z Krakowa /www.pianex.pl/. Podobno bardzo dobre są systemy schiedla /www.schiedel.pl/ ale jak porównywałem ceny to w pianexie jest dużo taniej.
Może w czymś pomogłem.Pozdrawiam

pyniek89
09-04-2006, 19:25
Przempior, dziękuję za radę i zainteresowanie tematem.

Cypek
09-04-2006, 19:28
Kominy doklejone do ściany budynku to ponoć wieczny kłopot.
Pękanie tynku, kłopoty z ociepleniem, brak ciągu.

przempior
09-04-2006, 21:55
Cypek, pewnie masz rację z tym ciągiem. Taki komin szybciej się studzi to i "cug" jest słabszy, a różnice temperatur są też większe niż w "normalnym" kominie więc tynk ma prawo pękać. Ale jak ktoś nie ma wyjścia to lepsze takie rozwiązanie niż żadne.
Pyniek89 ma o tyle dobrze że chata w stanie surowym to może uda mu się ten komin wstawić w środku domu choć tu jest już więcej problemów bo i stropy po drodze do przejścia :cry: i miejsce też musi na to być :-?
Strzałka.

Cypek
10-04-2006, 05:52
Ja tylko tak sygnalizuję pewne niedogodności tego rozwiązania.
Choć pewnie jak się do tego od początku przystąpi z profesjonalnym podejściem wielu rozczarowań da się uniknąć.

maciek.tor
10-04-2006, 08:01
Z tego co wiem to planując budowę komina należy jego lokalizację uwzględnić już na etapie wylewania ławy i fundamentu.

Wiech
10-04-2006, 11:55
Pyniek 89.Czy ten komin ma być na zew ścianie czy wewnątrz domu.Z czego dachówka i czy nie będzie kolizji z więżbą.Co w tej chwili jest na podłodze na gruncie.Jaki strop czy nie będą przeszkadzać belki stropowe.Wiech