PDA

Zobacz pełną wersję : Bosch czy Makita?



Ala1
09-04-2006, 20:24
Od jakiegoś czasu zastanawiam sie nad kupnem młoto wiertarki.
Doradzają mi Makitę HR 2450 ( w sklepach zachwalają) a więc po głębszym zastanowienu wybrałem własnie ją. Na dodatek do tej wiertarki dodają komplet wierteł i dwa majzle. Całość kosztuje w Castoramie 720 zł. Był bym kupił , ale podczas sprawdzania okazało sie że wszystkie wiertła są pokrzywione , próbowaliśmy wiertła z trzech kompletów i wszystkie do niczego. Z zakupów zrezygnowałem.
W sobote na giełdzie oglądałem podobne wiertary i przypadkowy gostek przysłuchał się mojej rozmowie i zaproponował mi Boscha GBH 2-24 DFR z 2003 roku ponoć mało urzywany okazyjnie do sprzedania z całym kompletem wierteł i majzli , raczej nie szyte , proponuje gostek umowe kupna .Tłumaczy że poczebuje kase na świeta , a wrazie potrzeby to jego teść Mu jakieś sprzety pożyczy. Nie wiem czy w to wszystko wierzyć?
Za komplet chce 500 zł. i nic nie opusci.
Proszę o rade

Janussz
09-04-2006, 20:54
Ja wiem tylko tyle, że do Boscha są niezmiernie drogie części zamienne.
Swego czasu miałem w firmie kilka szlifierek kątowych Boscha. Sam włącznik kosztował coś około dwóch stów.
U tego gostka jak piszesz, za taką kasę bym nie kupił.

marcin_u
09-04-2006, 21:13
Od jakiegoś czasu zastanawiam sie nad kupnem młoto wiertarki.
Doradzają mi Makitę HR 2450 ( w sklepach zachwalają) a więc po głębszym zastanowienu wybrałem własnie ją. Na dodatek do tej wiertarki dodają komplet wierteł i dwa majzle. Całość kosztuje w Castoramie 720 zł. Był bym kupił , ale podczas sprawdzania okazało sie że wszystkie wiertła są pokrzywione , próbowaliśmy wiertła z trzech kompletów i wszystkie do niczego. Z zakupów zrezygnowałem.
W sobote na giełdzie oglądałem podobne wiertary i przypadkowy gostek przysłuchał się mojej rozmowie i zaproponował mi Boscha GBH 2-24 DFR z 2003 roku ponoć mało urzywany okazyjnie do sprzedania z całym kompletem wierteł i majzli , raczej nie szyte , proponuje gostek umowe kupna .Tłumaczy że poczebuje kase na świeta , a wrazie potrzeby to jego teść Mu jakieś sprzety pożyczy. Nie wiem czy w to wszystko wierzyć?
Za komplet chce 500 zł. i nic nie opusci.
Proszę o rade
Polecam Bocha..na allegro kupisz ta wiertarke za okolo 700zl nowke..na fakture. Mam taka i sporo nia pracuje zawodowo i extra sie trzyma!

Janussz
09-04-2006, 21:18
Rzuć monetą :lol: .

aqep
09-04-2006, 22:25
ATLAS-COPCO poszukaj....

damiang
10-04-2006, 09:07
Mam wiertarkę udarową Makita. Maszyna nie do zdarcia, a z drugiej strony bardzo wygodna w użyciu. Za każdym razem gdy jej używam cieszę się że to był dobry zakup.

KrzysiekS
10-04-2006, 09:38
Ja też mam od ponad dwóch lat tą Makitę HR 2450. Kupiłem jednak do niej wiertła De Walt.

Jestem zadowolony, jest poręczna i dobrze się nią pracuje.

Bikerus
10-04-2006, 10:31
Jesli to ma byc porzadny sprzet to zerknij tez na oferte METABO.
pzdr