PDA

Zobacz pełną wersję : Cena ocieplenia



a_kacper
10-04-2006, 08:58
Hej Wszystkim
Mam zamiar ocieplić dom. Ocieplenia bedzie ok. 140m2
Wiecie może jak kształtują sie ceny za robocizne? Ile biorą z metra czy jakoś tak?
Pozdrawiam

Tommar
10-04-2006, 10:55
Dostałem ofertę na 65 zł za m2, tj docieplenie styropianem 15 razem z wykończeniem tynkiem cienkowarstwoeym. Nie wiem czy to jest drogo?

AldonkaS
10-04-2006, 14:26
Czy to razem z materiałem??? Bo jak nie - to cena z księżyca, jeżeli z materiałem - to zależnie od rodzaju tynku oraz producenta - wszystkie możliwości są OK (czyli: drogo, OK i zbyt tanio).

ziomek
10-04-2006, 17:20
Fachmani powiedzieli mi 40zł m2 na wełnie lamelowej,oczywiście mój materiał.Ale to jest drogo ,tyko że są sprawdzeni a nie chciałbym żadnych niespodzianek, ocieplenie to za droga impreza żeby go spaprać,pozd

mack
10-04-2006, 19:55
obecnie kładą mi styropian cena zgodzona na 20 zł/m2
Jak liczy sie pwoerzchnie ocieplaną, chyba bez otworów okiennych?

Aga - Żona Facia
10-04-2006, 19:58
Dzwoniłam po kilku "Dociepleniowcach". Ceny za robotę od 20 do 30 zł. za m2.

Tommar
11-04-2006, 14:46
Sorry! Nie podałem, że ta cena tj. 65 zł za m2 , to cena za wszystko. Tj ja wybieram tylko kolor tynku a ekipa robi wszystko ze swoich materiałów.

Geno
11-04-2006, 15:11
Sorry! Nie podałem, że ta cena tj. 65 zł za m2 , to cena za wszystko. Tj ja wybieram tylko kolor tynku a ekipa robi wszystko ze swoich materiałów.

Podejrzanie niska cena wg mnie. Wygląda na możliwie najtańsze materiały.

Tommar
11-04-2006, 19:22
Nie wiem tak na dobrą sprawę jakie to będą materiały, w sumie to ja będę ocieplać dopiero w następnym roku więc cena może ulec zmianie.. Ale firma jest sprawdzona i widziałem ich realizacje.

Rezi
11-04-2006, 19:32
a co widziałeś ?

ew zagruntowanie podłoża ?
zakłady siatki zbrojącej ?
grubość warstwy zbrojącej ?
jak wkładali narożniki zew ?
ilość kleju zużytego do przyklejenia styro ?
ilość kołków na m2 ?
długość kołków ?
podójne siatkowanie w strefi cokołowej ?

Geno
11-04-2006, 21:21
Nie wiem tak na dobrą sprawę jakie to będą materiały, w sumie to ja będę ocieplać dopiero w następnym roku więc cena może ulec zmianie.. Ale firma jest sprawdzona i widziałem ich realizacje.

Zwykle jeśli wykonuje to firma to kompleksowe docieplenie to oscyluje w granicach 100zł/m2 z w miarę dobrych materiałów. Sporo mniej to coś jest nie tak.

mimi31
13-04-2006, 07:40
W okolicach Katowic ceny około 70 zł materiały i robocizna. Jeden wykonawca powiedział mi że on robi tylko ze swoich materiałów bo:
1. wie co ma,
2. udziela gwarancji na materiały i robotę
3. kiedyś robił z powierzonych mat, do czasu jak ludzie dali mu stary klej i zwietrzały styropian, a potem żądali gwarancji.
Ale za samą robociznę wychodziłoby u niego ok. 35zł/m

Geno
13-04-2006, 07:45
W okolicach Katowic ceny około 70 zł materiały i robocizna. Jeden wykonawca powiedział mi że on robi tylko ze swoich materiałów bo:
1. wie co ma,
2. udziela gwarancji na materiały i robotę
3. kiedyś robił z powierzonych mat, do czasu jak ludzie dali mu stary klej i zwietrzały styropian, a potem żądali gwarancji.
Ale za samą robociznę wychodziłoby u niego ok. 35zł/m

Nie ma żadnych szans ,żeby w 35 zł się zmieścić przy zakresie:

Wyszczególnienie robót:
1. Oczyszczenie podłoża.
2. Jednokrotne gruntowanie wzmacniające podłoże i zmniejszające nasiąkliwość.
3. Zamocowanie listwy cokołowej
4. Przygotowanie zaprawy klejącej.
5. Przycięcie i przyklejenie płyt styropianowych.
6. Wyrównanie powierzchni styropianu przez zeszlifowanie nierówności papierem ściernym i odpylenie.
7. Wywiercenie otworów i osadzenie dybli plastikowych w ilości 4 szt na 1 m2 powierzchni docieplanej.
8. Przyklejenie jednej warstwy siatki z włókna szklanego.
9. Przyklejenie kątowników w narożach wypukłych i wyrównanie zaprawą powierzchni przyległych do naroży
10. Naniesienie na podłoże podkładowej masy tynkarskiej.
11. Przygotowanie zaprawy tynkarskiej z gotowej mieszanki.
12. Naniesienie zaprawy na podłoże pacą stalową.
13. Nadanie powierzchni żądanej struktury poprzez zatarcie lub zagładzenie pacą z tworzywa sztucznego.
14. Osłanianie gotowego tynku przed opadami atmosferycznymi lub nadmiernym nasłonecznieniem za pomocą folii lub gęstej siatki.

mimi31
13-04-2006, 07:56
Geno ja mówiłem facetowi o nowo budowanym domu, więc być może odpadną w robociźnie punkty 1,2 i 6. Być może gość nie powiedział mi przez telefon wszystkiego. To tak jak z firmami które budują dom. Mówią Ci cenę taką to a taką, a potem sie okazuje że koszt jest dużo większy.

Geno
13-04-2006, 08:03
Geno ja mówiłem facetowi o nowo budowanym domu, więc być może odpadną w robociźnie punkty 1,2 i 6. Być może gość nie powiedział mi przez telefon wszystkiego. To tak jak z firmami które budują dom. Mówią Ci cenę taką to a taką, a potem sie okazuje że koszt jest dużo większy.
1 rzeczywiście może odpaść, 2 kwestia dyskusyjna , 6 na pewno nie. Może być dokładnie tak jak mówisz - bo bo cenie widać ,że samo docieplanie może być niedoszacowane, nie wiadomo jak wykonawca traktuje ościeża i listwę cokołową, brak rusztowań , dziwnie tanie materiały. Lepiej materiał chyba zprganizować samemu - najlepiej jeden system.

Wwiola
13-04-2006, 08:06
Zwykle jeśli wykonuje to firma to kompleksowe docieplenie to oscyluje w granicach 100zł/m2 z w miarę dobrych materiałów. Sporo mniej to coś jest nie tak.


Duzy przetarg ; 12000m2 do docieplenia na budynkach 4kondygnacyjnych, 10cm styropianu :wygrała ofreta za cene 78zł w systemie Kreisel. Cena obejmuje rusztowania (wiadomo przy wysokich budynkach odpowiednio drozsze). Dlatego 65 zł z materiałem to cena idioty lub materiały z chińskiej półki. Przy tej wielkości zamówienia udaje sie wynegocjować cene ok 33zł za materiał, rusztowania ok 10 zostaje 35 robocizna. Biorąc pod uwagę ze na domek zamawia sie odpowiednio mniej i ze jest to grubość 15cm nie 10 materiał wychodzi drożej. Dlatego te 80zł z materiałem trzeba zapłacic, by mieć zrobione w dobrym systemie a nie w chińszczyźnie.

Geno
13-04-2006, 08:21
Zwykle jeśli wykonuje to firma to kompleksowe docieplenie to oscyluje w granicach 100zł/m2 z w miarę dobrych materiałów. Sporo mniej to coś jest nie tak.


Duzy przetarg ; 12000m2 do docieplenia na budynkach 4kondygnacyjnych, 10cm styropianu :wygrała ofreta za cene 78zł w systemie Kreisel. Cena obejmuje rusztowania (wiadomo przy wysokich budynkach odpowiednio drozsze). Dlatego 65 zł z materiałem to cena idioty lub materiały z chińskiej półki. Przy tej wielkości zamówienia udaje sie wynegocjować cene ok 33zł za materiał, rusztowania ok 10 zostaje 35 robocizna. Biorąc pod uwagę ze na domek zamawia sie odpowiednio mniej i ze jest to grubość 15cm nie 10 materiał wychodzi drożej. Dlatego te 80zł z materiałem trzeba zapłacic, by mieć zrobione w dobrym systemie a nie w chińszczyźnie.
Nie ma co porównywać 12000 m2 z 200-300 m2....wtedy przy dużych ilościach 75-80 zł/m2 tak. Nawet przy założeniu ,że ktoś ma duże upusty to za 65 zł nie da sie tego zrobic :wink: w tym się z Tobą zgadzam.

mimi31
13-04-2006, 09:02
A powiedzcie mi panowie czym różnią sięposzczególne systemy od siebie? Nie mówię tu o rodzaju ocieplenia wełna czy styropian. Czy chodzi tylko o producenta użytych materiałów, czy może może o coś inego. Czy np zmienia się ilość poszczególnych warstw ocieplenia, czy sposób układania.....?

zina01
13-04-2006, 10:41
Potwierdzam ,że cena przy kompleksowym dociepleniu wynosi ok. 90-100zł ,żeby wykonać solidnie nie można ściemnić. UWAZAJCIE NA TANICH FACHOWCÓW NIE WSZYSTKO DA SIĘ WYKONAĆ OSZCZĘDNIE CHODZI MI NIE TYLKO O DOCIEPLENIE.

areq
13-04-2006, 10:59
Cena z tynkiem akrylowym w niskiej /tańszej grupie/ kolorów w systemie średniej lub dobrej firmy /Atlas,Kreisel/ wykonana przez FACHOWCÓW z polecenia lub referencjami na styropianie do 15cm grubości wynosi od 75zł/m2-->
I nie chce wyjść mniej jak sie wszystko policzy

Geno
13-04-2006, 12:20
A powiedzcie mi panowie czym różnią sięposzczególne systemy od siebie? Nie mówię tu o rodzaju ocieplenia wełna czy styropian. Czy chodzi tylko o producenta użytych materiałów, czy może może o coś inego. Czy np zmienia się ilość poszczególnych warstw ocieplenia, czy sposób układania.....?

W obrębie jednego systemu np. metody lekkiej-mokrej główne różnice to kwestia materiałów dobrej jakości co powoduj komfort pracy z materiałem i mniejsze ryzyko "powikłań".

janusz40
16-04-2006, 12:33
panowie ja znalazłem robocizna docieplenia i tynku 18zł-25 okolice wielunia

janusz40
16-04-2006, 12:37
fachowców znalazłemale mam problem z wyborem styropianu jakiej firmy i tynku proszę o porady

zolw
16-04-2006, 14:04
Cena robocizny 19 zł m2 i ekipa godna polecenia.

Janusz

Styropian - Genderka lub Austrotherm, unikaj "promocji" w marketach budowlanych.
System ociepleń ALPOL - wykonawcy chwalili jakośc produktów.

Sp5es
17-04-2006, 09:13
Nie wiem tak na dobrą sprawę jakie to będą materiały, w sumie to ja będę ocieplać dopiero w następnym roku więc cena może ulec zmianie.. Ale firma jest sprawdzona i widziałem ich realizacje.

Zwykle jeśli wykonuje to firma to kompleksowe docieplenie to oscyluje w granicach 100zł/m2 z w miarę dobrych materiałów. Sporo mniej to coś jest nie tak.

Masz rację.

Istnieje jednak sektor rynku "bez kwitu" i " robiony ludźmi zatrudniamymi na czarno". Sam przeżyłem szok. Facet - "przedsiębiorca" płaci robotnikowi 4,50 pln/h - zakłądając wg zawyżonych KNR np. Atlas 1m2=1h 45 min. Jak weźnie 15-20 pln - to "czysty zysk".

Wolałbym nie denerwowac się całe życie, patrząc na fasadę kochanego domku , tylko dlatego że było tanio...

Ceny regionalnie się b.róźnią między sobą.

W takich cenach za 30 pln z reguły
- doliczają wielkość otworów lub przynajmniej powierzchię glifu
- nie ma podwójnego siatkowania dołu budynku
- nie ma uszczelnień
- żadnych dylatacji
- wszystko w pośpiechu, niezachowane okresu technologiczne, bo się musi wyrobić w stawce
- brak listew cokołowych

itd...

[/url]

Sp5es
17-04-2006, 09:17
A powiedzcie mi panowie czym różnią sięposzczególne systemy od siebie? Nie mówię tu o rodzaju ocieplenia wełna czy styropian. Czy chodzi tylko o producenta użytych materiałów, czy może może o coś inego. Czy np zmienia się ilość poszczególnych warstw ocieplenia, czy sposób układania.....?

U producenta:
- rodzaj użytych dodatków
- rezerwa technologiczna na głupotę wykonawcy - np. pali papieros, a w wiadrze sztywnieje już po 30 min. Taki kit idzie na ścianę
- nasiąkliwość
- elastyczność i zdolność przenoszenia rys
- klasa rozwiązań systemowych (rozwi ążania na miejsca trudne)
- stosowanie / brak dodatków lekkich
- łątwość układania /
- typ kruszywa

itd.....[/url]