PDA

Zobacz pełną wersję : Głowice termostatyczne - dawać czy nie - pilne!



pawelurb
10-04-2006, 10:04
Pilne dlatego że muszę dziś dać znać gościowi z hurtowni ... będe miał "Eko-groszka" i zastanawiam się czy dawać głowice termostatyczne na wszystkich grzejnikach ? czy tylko na niektórych ? jak tak to na których ? podpowiedzcie , bo jeden znajomy mówił że to bez sensu i żeby nie dawać wogóle , hydraulik z kolei twierdzi że trzeba dać wszędzie .... pomóżcie podjąć decyzję , nie szukam oszczędności na tym polu , tylko wiem że jak nie zamówię głowic odrazu , to się pewnie nigdy do tego nie zbiorę w późniejszym czasie..:)

sebo8877
10-04-2006, 10:13
Paweł głowice załoz ale nie wszedzie - na te grzejniki w korytarzach wiatrolapach to podaruj sobie glowice - w te miejsca tez maga iśc grzejniki bez seryjnie monowanego zaworu pod głowice termostat.
Głowice termostatyczne w sypialniach i pokoju dziennym w reszcie sobie podaruj - zawsze musi byc parę grzejników które w przypadku przykrecenia reszty będą odbierały nadmiar ciepła !!!

sebo8877

Marek30022
10-04-2006, 10:20
Mam, praktycznie nie używam.

pawelurb
10-04-2006, 10:24
Paweł głowice załoz ale nie wszedzie - na te grzejniki w korytarzach wiatrolapach to podaruj sobie glowice - w te miejsca tez maga iśc grzejniki bez seryjnie monowanego zaworu pod głowice termostat.
Głowice termostatyczne w sypialniach i pokoju dziennym w reszcie sobie podaruj - zawsze musi byc parę grzejników które w przypadku przykrecenia reszty będą odbierały nadmiar ciepła !!!

sebo8877

razem bedzie 16 grzejników , chyba tak zrobię, że będą tylko w salonach i pokojach , a w kotłowni, pralni, wiatrołapie i łazienkach bedzie bez , czyli 6 grzejników bedzie cały czas otwartych , powinno wystarczyć do odprowadzenia ciepła, dzięki za upewnienie mnie w moich przemyśleniach!!

ADAMOS48
10-04-2006, 20:22
Pawerlurb twoje przemyślenia końcowe są trafione i tak zrób .Natomiast wszędzie możesz dać głowice termostatyczne tylko po zastosowaniu bufora .

slawek_wlkp
10-04-2006, 21:08
Pilne dlatego że muszę dziś dać znać gościowi z hurtowni ... będe miał "Eko-groszka" i zastanawiam się czy dawać głowice termostatyczne na wszystkich grzejnikach ? czy tylko na niektórych ? jak tak to na których ? podpowiedzcie , bo jeden znajomy mówił że to bez sensu i żeby nie dawać wogóle , hydraulik z kolei twierdzi że trzeba dać wszędzie .... pomóżcie podjąć decyzję , nie szukam oszczędności na tym polu , tylko wiem że jak nie zamówię głowic odrazu , to się pewnie nigdy do tego nie zbiorę w późniejszym czasie..:)

Witam !

Część grzejników z głowicami termostatycznymi a część bez ...
byłbym z tym ostrożny, szczególnie jeżeli nie będzie pompy obiegowej to może być niestety tak, że grzejniki z głowicami będą dławić przepływ i grzejniki te będą np. zimne od połwy a cała "para" pójdzie w grzejniki bez głowic. Należałoby zdławić przepływ w grzejnikach bez głowic termostatycznych. Piszę to z doświadczenia, gdyż dokładnie tak było w domku mojej siostry.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

pawelurb
10-04-2006, 22:15
pompa będzie, instalacja na rozdzielaczach , a grzejniki bez głowic , będą miały zawory ręczne, będzie je można też jakoś nastawić, tylko że ręcznie