PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplenie - ruszyłem z robotą.



ochus
10-04-2006, 11:30
Położyłem (przykleiłem ) styropian gr.12 cm na ścianę z dwóch maxów i na efekty czekałem az do .......... wieczora.
Nie zdążyłem jeszcze ocieplić całóści wysuniętego pokoju (miał być pierwotnie garaż) a temperatura w nim już się wyrównała z korytarzem w którym było najcieplej.
W tym roku dam radę docieplić tylko jedną ścianę i wysunięty pokój ale jak będą efekty to za rok następną.



Pozdrawiam.

Rezi
10-04-2006, 11:52
to miło
trzymamy kciuki
w czym czu pomóc ?

ochus
11-04-2006, 08:20
Mam fefra czy dobrze położe klej ze siatką.
Czy ktoś kto nigdy tego nie robił poradzi sobie z tym?
Jak mocno należy dbać by powierzchnia była gładka i odpowiedniej grubości?

Pozdr.

radeon4
11-04-2006, 12:11
A czy jest sens ocieplać styropianem 5cm budynek z 75r trochę z pustaka trochę z cegły.
Więcej nie mogę dać bo sąsiad nie pozwala mój domek i jego działka to takie wąskie kiszki 5m.
A pozatym od południa zacząłem ocieplać piątką to już chyba tak trza.
od północy mogę 10cm ale czy to ma sens?
MOŻE KTOŚ PODPOWIE

ochus
11-04-2006, 12:34
Z tego co wyczytałem z forum to np. zaczynając od zerowej gr.do np.5 czy 10 cm.gr.styropianu uzyskuje się największą korzyść z ocieplenia.(bardzo mocno poprawia się współczynnik przenikalności cieplnej).
Moim zdaniem jeśli tylko można to dać jak najgrubszą .Jeśli to ma być tylko 5 cm to niech będzie 5cm.Tyle że taką warstwę gorzej się uklada ze względu na to iż płyty nie są tak sztywne jak grubsze.

Pozdr.

radeon4
11-04-2006, 13:19
Dzięki ochus chyba będę ocieplał, niedawno się zagazowałem i wesoło to nie wygląda może coś zaoszczędze, a i elewacja będzie ładniejsza.
POZDRAWIAM

ochus
11-04-2006, 21:32
No ja też ruszyłem temat bo ostatnie rachunki za gaz bardzo mnie wkurzyły i żeby nie wiem co to za rok musza być niższe.

pozdrawiam.