PDA

Zobacz pełną wersję : Do ELEKTROMONTERÓW - jaka wg Was rozsądna cena za instalację



Klaus
10-04-2006, 12:29
Panowie fachowcy od elektryczności. Różne padały na tym forum kwoty
jako odpowiednie, za wysokie lub za niskie za wykonanie instalacji.
Proszę powiedzcie co Wy uważacie za rozsądna cenę.
Chciałbym zapłacić godziwie aby instalator nie musiał kląć, że u mnie
pracuje, żeby nie musiał się spieszyć i wszystko zrobił starannie i
zgodnie ze sztuką. Oczywiście nie chciałbym też przepłacić i tu
pojawia się pytanie: ile tak naprawdę to powinno kosztować aby i
wykonawca i inwestor był zadowolony.

Napiszcie ile waszym zdaniem za robociznę:
1. Przyłącze od ZK-4b do ZP-1
2. Ile za ułożenie kabla od ZP-1 do domu
3. Ile za punkt i co jest punktem
4. Ile za wykonanie rozdzielni albo zestawu mniejszych szafek
5. Jle za to co może pominąłem

Myślę, że precyzyjne zdefiniowanie tego zagadnienia będzie z
pożytkiem dla Was i dla Nas.

Gorąco zapraszam elektromonterów do zamieszczania tu swoich opinii.

Klaus
11-04-2006, 10:19
No cóż, Fachowcy nie zareagowali. To może inwestorzy napiszą ile płacili i
wyciągniemy jakąś średnią. Wiem, wiem, że są już takie wątki o cenach
za elektrykę. Ale bardzo chaotyczne. Tu mamy wszystko po kolei
wypunktowane.

Piszcie inwestorzy:
ad1. ...
ad2. ...
.
.
.
ad5. ...

TadekL
11-04-2006, 12:45
No cóż, Fachowcy nie zareagowali. To może inwestorzy napiszą ile płacili i
wyciągniemy jakąś średnią. Wiem, wiem, że są już takie wątki o cenach
za elektrykę. Ale bardzo chaotyczne. Tu mamy wszystko po kolei
wypunktowane.

Piszcie inwestorzy:
ad1. ...
ad2. ...
.
.
.
ad5. ...

Cześć Kalus,
Za całość (instalacja elektryczna, alarmowa, antenowa, telefoniczna, komputerowa, domofonowa, żaluzjowa) - jakbyś nie wiedział to u nas 22 tys. zł (Materiał z robocizną) - a gdzie tu jeszcze lampy, wyłączniki i gniazdka??? :lol:
Pozdrawiam
TadekL :wink:

Funia28
11-04-2006, 14:04
Punktem jest gniazdko, kontakt, itp. - w Wawie - a właściwie pod - cena za punkt mój elektryk powiedział 40 zł. Rzuciliśmy ilość 80 punktów więc wyszło 3200zł. Po doliczeniu pozostałych usług - jak u ciebie powiedział jakieś 6000 - 7000 zł. Oczywiście materiały on przywozi. Pisemka do energetyki, plany i odbiory załatwia on - bo tam pracuje. :D Zaoszczędzimy użeranie się z Paniami zza biurka i czas.

Klaus
05-11-2006, 22:59
Może jakiś elektromonter się wypowie?

retrofood
05-11-2006, 23:29
Może jakiś elektromonter się wypowie?

Szanowna Elito Forum!

Jeœli na forum rzeczywistych elektryków postawisz pytanie: ile kosztuje wykonawstwo instalacji elektrycznej, otrzymasz odpowiedŸ: tyle, ile samochód na giełdzie.
Nikt z ludzi poważnie podchodzšcych do tematu nie okreœli ceny nie widzšc projektu (a czy jest?), nie znajšc zakresu robót, wymagań inwestora i całego szeregu warunków technicznych (nawet rodzaj materiału œcian). Więc punkt punktowi nierówny.
I nie wierz nawet w tych, którzy twierdzš, że biorš drogo, bo sš najlepsi. Przeważnie to puste słowa. Ci najlepsi na forach cały czas piszš o problemach, to inżynierowie, którzy praktykujš kilkadziesišt lat i nadal się uczš. Bo zmieniajš się urzšdzenia, wymagania, przepisy itd. A domoroœli elektrycy (przeważnie z ZE, piszę to z przykroœciš) robiš ludziom skansenowe instalacje, ale majš wzięcie bo "załatwiajš papiery".
A póŸniej ludzie się dziwiš, że "plazma" kupiona za parę tysišczków odmawia posłuszeństwa po pierwszej lepszej burzy z piorunami.
Czas dziadostwa odchodzi powoli, ale o ile jakoœ wszyscy chcš mieć gładkie œciany, to mało im zależy na tym co w œcianach się znajdzie.

Moja rada. jeœli nie masz projektu instalacji dostosowanego do twojego domu i twoich wymagań, to zleć to fachowcom. I nie wierz w opowiadane bajki o fachowoœci, tylko pytaj o referencje i obiekty wykonywane wczeœniej. Obejrzyj je, a potem decyduj.
A takich, którzy wymieniajš sumę w ciemno "od punktu" goń czym prędzej z okolicy.

marcin714
06-11-2006, 06:59
Witam.
Co do ceny się nie wypowiadam bo podzielam zdanie kolegi retrofood.
Dodam tylko ,że mamy wolny rynek i każdy robi za ile chce albo musi. Dotyczy obu stron.

Skupię się natomiast na kwestii odbioru instalacji.
Nie wiem skąd u was takie obawy przed tą czynnością?. Z poprawnie wykonaną instalacją przez odpowiednie osoby odbiór taki to zwykła formalność w dodatku bezpłatna za pierwszym razem.
Faktem jest ,że czasem instalacji wykonanych na fuchę przez pracowników ZE ten sam ZE by nie odebrał .Dlatego ci panowie robią przekręty i sami sobie jakoś tam to odbierają wmawiając wam w dodatku, że czynią wam przysługę. A wy żyjecie w błogiej świadomości, że warto było nawet przepłacić z tego powodu nawet kilka stówek.

Jest światełko w tunelu bo prezes URE też widzi w tym problem ,że przcownicy ZE dorabiają sobie proponując odbiorcy szybsze lub wogóle załatwienie sprawy dotyczącej przyłączenia jeśli oni lub firmy z nimi związane zajmą się sprawą. Korupcja w czystej postaaci. ZE w odpowiedzi dla URE obiecują wprowadzanie masowo lojalek o zakazie konkurencji dla pracowników a kto nie podpisze wylatuje. Kto przyjedzie na fuchę oczywiście także. I będzie normalnie czyli przyłączeniew normalnym możliwym terminie a nie w max odległym aby klienta przymusić do jakiegoś lewego działania.