PDA

Zobacz pełną wersję : kopanie studni 3 metry od fundamentów...



Kulin
10-04-2006, 12:36
czym grozi taki pomysł, jest to najlepsze miejsce na studnię tradycyjną w moim przypadku. Goście będa kopać ręcznie, ale boję się że teren może się obsuwać i dojdzie aż do fundammentów, czy nie naruszy ich ??. Co z wilgocią, czy fundamenty będą ciągły ją od studni ?
dodam że domek już stoi w stanie surowym zamkniętym.

aru
10-04-2006, 17:59
jeżeli metodą wkopywania kręgów to nic się nie stanie (chyba :D )
jeżeli poziom wody poniżej fundamentów to nie będą ciągły jej od studni :D

remx
10-04-2006, 18:23
Jak woda płytko to lepiej nie. Kiedyś ci się fundamenty obsuną.

Kulin
10-04-2006, 22:38
no właśnie, poziom wód gruntowych jest dośc wysoki, ale żyła wodna około 3,5 metra pod powierzchnią.

Kulin
15-04-2006, 14:03
czy nikt nie kopał studni tak blisko gdy domek już stał ?

Geno
15-04-2006, 14:07
czy nikt nie kopał studni tak blisko gdy domek już stał ?

Wydaje się ,że może być blisko odległości po której naruszeniu może nastąpic wyparcie gruntu spod fundamentu. W każdym razie na miejscu kopićych na pewno czyłbym się nieco nie swojo.

wartownik
16-04-2006, 08:21
Na tyle , o ile wiem , to na zachodzie" modne" sa nielegalne ujecia wody w obrebie budynku :roll:

SS
16-04-2006, 09:15
czym grozi taki pomysł, jest to najlepsze miejsce na studnię tradycyjną w moim przypadku. Goście będa kopać ręcznie, ale boję się że teren może się obsuwać i dojdzie aż do fundammentów, czy nie naruszy ich ??. Co z wilgocią, czy fundamenty będą ciągły ją od studni ?
dodam że domek już stoi w stanie surowym zamkniętym.

Zdecydowanie nie radzę i nie chce mi sie tłumaczyc dlaczego
SJS

anpi
16-04-2006, 10:50
Na tyle , o ile wiem , to na zachodzie" modne" sa nielegalne ujecia wody w obrebie budynku :roll:

Czyli co? Studnia w piwnicy? :lol:

wartownik
16-04-2006, 12:34
Witaj anpi :P
Zakladam , ze nie mozna budowac studni tak blisko fundamentow , ale z drugiej strony znam takich bardzo duzo , woda na glebokosci od kilku do ponad dwudziestu metrow .

Ta "moda" to poprostu oszukiwanie na rachunkach , poprzez ominiecie licznika , nie sa zbyt rozmowni w tym temacie .

anpi
16-04-2006, 17:59
Witaj anpi :P
Zakladam , ze nie mozna budowac studni tak blisko fundamentow , ale z drugiej strony znam takich bardzo duzo , woda na glebokosci od kilku do ponad dwudziestu metrow .

Ta "moda" to poprostu oszukiwanie na rachunkach , poprzez ominiecie licznika , nie sa zbyt rozmowni w tym temacie .

Czyli to nie jest ujęcie, tylko "wcinka" w przyłącze przed licznikiem?

SS
16-04-2006, 18:46
Witaj anpi :P
Zakladam , ze nie mozna budowac studni tak blisko fundamentow , ale z drugiej strony znam takich bardzo duzo , woda na glebokosci od kilku do ponad dwudziestu metrow .

Sprawdź jaka była kolejnośc budowy ujęcia studni kregowej - jeśłi najpierw studnia później ciężki murowany dom to w większości gruntów jakoś to będzie
jeśli studnia wiercona i nie ma tam kurzawki też nie musi być negatywnych efektów chyab, ż ektoś zacznie zraszać z tej studni pole
SJS

wartownik
16-04-2006, 19:06
Witaj anpi :P
Zakladam , ze nie mozna budowac studni tak blisko fundamentow , ale z drugiej strony znam takich bardzo duzo , woda na glebokosci od kilku do ponad dwudziestu metrow .

Ta "moda" to poprostu oszukiwanie na rachunkach , poprzez ominiecie licznika , nie sa zbyt rozmowni w tym temacie .

Czyli to nie jest ujęcie, tylko "wcinka" w przyłącze przed licznikiem?

Jakas rure zobaczylem w garazu wystajaca pionowo z "ziemi" o srednicy 8-10 cm jak dobrze pamietam i wtedy spytalem co to jest.

anpi
16-04-2006, 20:05
Jakas rure zobaczylem w garazu wystajaca pionowo z "ziemi" o srednicy 8-10 cm jak dobrze pamietam i wtedy spytalem co to jest.

I jaką otrzymałeś odpowiedź?

wartownik
17-04-2006, 07:03
Witaj anpi :P
Zakladam , ze nie mozna budowac studni tak blisko fundamentow , ale z drugiej strony znam takich bardzo duzo , woda na glebokosci od kilku do ponad dwudziestu metrow .

Sprawdź jaka była kolejnośc budowy ujęcia studni kregowej - jeśłi najpierw studnia później ciężki murowany dom to w większości gruntów jakoś to będzie
jeśli studnia wiercona i nie ma tam kurzawki też nie musi być negatywnych efektów chyab, ż ektoś zacznie zraszać z tej studni pole
SJS

wartownik
17-04-2006, 08:11
Witaj anpi :P
Zakladam , ze nie mozna budowac studni tak blisko fundamentow , ale z drugiej strony znam takich bardzo duzo , woda na glebokosci od kilku do ponad dwudziestu metrow .

Sprawdź jaka była kolejnośc budowy ujęcia studni kregowej - jeśłi najpierw studnia później ciężki murowany dom to w większości gruntów jakoś to będzie
jeśli studnia wiercona i nie ma tam kurzawki też nie musi być negatywnych efektów chyab, ż ektoś zacznie zraszać z tej studni pole
SJS

Ustalenie kolejnosci jest prawie niemozliwe , gdyz studnie sa b. stare, wlascicielami okolicy byli Cystersi.Nie wiem jak sie nazywa takie studnie - wykonane z bazaltu ( mieszkam wsrod wygaslych stozkow wulkanicznych) , ale sa tylko takie. Specyfika tych studni jest wlasnie mala odleglosc od domow .
Na mojej dzialce byly dwie , pozostala jedna i z niej podobno kiedys wyplywal strumien :roll: Teraz jest slaby naciek od poludniowej strony , w ta sama strone podobno przesunela sie woda u sasiada ( studnia zlikwidowana ) , sek w tym , ze zbocze opada w kierunku przeciwnym - polnocnym.Soooory, wlasnie mnie oblali woda ze studni :P

Kulin
21-04-2006, 08:31
wczoraj zauważyłem, sąsiad ma studnie około 2 metrów od fundamentów - zapytam co i jak.