PDA

Zobacz pełną wersję : pustak ceramiczny 25 LEIER czy WIENERBERGER



aniagrab
10-04-2006, 14:12
1

wojciaszek
10-04-2006, 16:08
porotherm jest równiejszy ale trochę droższy co ma znaczenie przy scianach jednowarstwowych

aniagrab
10-04-2006, 16:20
a co z współczynnikiem przewodnosci cieplnej w obu pustakach?

aniagrab
10-04-2006, 16:33
porotherm jest równiejszy ale trochę droższy co ma znaczenie przy scianach jednowarstwowych
Sciana jest jednowarstwowa - jaka jest różnica?

aru
10-04-2006, 17:07
WIENERBERGER
mój dobry kolega tam pacuje, ma rodzinę na utrzymaniu, daj mu zarobić :D

aniagrab
10-04-2006, 17:11
a współczynnik ciepła nie jest lepszy u tych Leiera?

lazik
10-04-2006, 18:10
Współczynniki będą przy tych samych grubościach porównywalne. lambdaU podawane przez Leiera to nie to samo co U Wienerbergera. lambdaU to dla materiału a U dla ściany. Wienerberger U podaje dla ściany o danej grubości pustaka a u niektórych producentów dla niewiadomo jakiego muru.
Tutaj pisałem o zestawieniu w Muratorze:
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=64592

A co do jednowarstwówki z wymienionych to dom będzie za zimny.

aniagrab
10-04-2006, 18:47
dziękuje za informacje,
a czy do z pustaków ceramicznych 44 plus tynk mineralny będzie ciepły?

lazik
10-04-2006, 19:06
Dzisiaj tak. Za kilka lat po zmianach cen ogrzewania zapewne nie.

piejar
10-04-2006, 20:00
Mam dom z MAX-ów Leier-a. Są kiepskie i tanie - ale dom stoi. Jeżeli robisz wariant z docieplaniem to ścianę postaw z taniego budulca. Nie ma sensu wywalać kasy na porotherm 25. Ciepło zapewni Ci wełna lub styropian. Jeżeli chodzi o solidność i wytrzymałość to nie sądzę żebyś odczuła różnicę. Jeżeli chodzi o ciepłe ściany jednowarstwowe to ja się nie zdecydowałem bo dla mnie było za drogo. Poczytaj na forum - część ludzi dociepla PTH44, pewno nie dlatego, że mają za dużo pieniędzy.

Krupiarz
10-04-2006, 21:13
Zgadzam się.
Wydaje mi się, że każdą ścianę jedno i dwuwarstwową, potrafi wybudowac nawet co najwyżej średnia ekipa od klejenia zaprawy i cegły. Dobrą ścianę jednoarstwową trzeba dobrze postawić (odpowiednio łączyć, odpowiedniej grubości spoiny itd).

Ja bym się na jednowarstwówkę nie zdecydował.

Pozdrawiam

HomeLess
11-04-2006, 07:17
Nie wiem jak Leier, ale pustaczki Wienerbergera ... Dużo zależy od tego z jakiej cegielni pochodzą. Moim zdaniem trzeba jednak po hurtowniach trochę pochodzić, z pracownikam pogadać z czego więcej "stłuczek" mają, pooglądać, pomacać, o ziemię rzucić, spróbować kawałek onej ściany jednowarstwowej postawić, zobaczyć jak jeden pustak do drugiego pasuje. Warto zapytać zgodzonych fachowców czy z materiałem takim już pracowali i czy doświadczenie oraz stosowne narzędzia posiadają (baaardzo ważne). Ze swej strony odradzam ścianę jednowarstwową, praw fizyki nie da się oszukać.

Maciek-MZM
11-04-2006, 09:26
A moze skoro nie wiesz co wybrac wybierz: Pustaki ceramiczne POROTON z Robena. Jak ja z nich budowalem, byly o wiele prostsze i dokladniejsze niz wienerbereger i tansze.
Moze dlatego ze robione w Niemczech - przyjechaly do mnie prosto z fabryki swiezo wyprodukowane :)

aniagrab
11-04-2006, 11:21
Dziękuję za rady,
niestety nie mam wyboru co do rodzaju pustaków, dom "szeregówkę" buduje developer. W umowie było zapisane, że będzie budował z Porothermu 44 a buduje z Leiera 44, tłumaczy, ze dostawca nie miał Porothermu a termin w umowie nie pozwalał czekać...
Dlatego szukam rady jaka jest różnica między LEIER pustaki ścienne THERMOPOR a WIENERBERGER Porotherm.
Na razie dalej nic nie wiem...

piejar
11-04-2006, 12:43
Nie wiedziałem że takie były motywy Twoich poszukiwań. Moim zdaniem developer zrobił Cię w balona. Nie wiem jakie są różnice cennikowe między materiałami ale pewnikiem nieźle zaoszczędził. Uważaj, bo jak masz wpisane baterie Grohe to może wstawić Ci Ferro :evil:
Mój zwrot w stronę Leiera wynikał właśnie z ceny MAX-a ale to był mój wolny wybór. Zobacz czy w umowie masz klauzulę o materiałach zastępczych. Opóźnienia w dostawie materiałów to problem developera a nie Twój. Ty płacisz a on ma być fachowcem i odpowiednio prowadzić swoje interesy.

aniagrab
11-04-2006, 17:04
w umowie nie ma nic na temat materiałów zastępczych - zbudowany już jest prawie cały parter więc jesteśmy postawieni przed faktem dokonanym. Dodatkowo beton na ławy fundamentowe był wylewany dwuetapowo bo za pierwszym razem zabrakło betonu ... Koszmarne to jest.

pokar
11-04-2006, 18:27
Wg. mnie nie ma żadnej różnicy w jakości materiałów pomiędzy porothermem a thermoporem.
Powiem więcej - moim zdaniem Leier jest lepszy od wielu partii Wienebergera, zwłaszcza z kiepskich cegielni.
Jeśli W., to tylko z Gnaszyna. Nawet zachwalana Honoratka jest już o wiele bardziej krzywa. Wiem, bo handluję jednym i drugim.
Moja firma poza handlem zajmuje się również developerką i wszystkie nasze inwestycje realizujemy z Leiera. Nikt nie narzeka.
Większym problemem są kwalifikacje majstrów, który walczą na ścianie. Uwierzcie, że nawet tak prosty temat jak pustaki pióro - wpust potrafią skaszanić.
Podsumowując - nie masz powodów do niepokoju, pod warunkiem, że ekipa ma łeb na karku i dodatkowo na nim skutecznego kierownika budowy.
Co do Robena, to miałem z nim kilka nieciekawych przejść, więc wolę nie komentować, żęby nie narazić się na zarzut antyrelkamy.

mr_futer
19-04-2006, 11:39
Ja wybudowałem z Leiera, cenowo były dużo tańsze niż winerberger....
Przykro że wykonawca zrobił cię w balona...(jakościowa nie widziałem różnicy, ale jestem "tylko inwestorem" nie, specem od ceramiki...