PDA

Zobacz pełną wersję : projekt M07a WDZIĘCZNY wariant 1



tniem
10-04-2006, 21:04
Cześć Grupowiczom,

Jestem przed kupieniem projektu: M07a - Wdzięczny - wariant I http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=380&IdKolekcji
odbicie lustrzane (garaż od frontu domu po lewej stronie).

W projekcie zamierzam wykonać następujące zmiany:
- zamiana wszystkich bawolich oczek na okno połaciowe,
- powiększenie dolnego pokoju na rzecz tarasu. i wtedy pokój gościnny zyskałby na wielkości i byłby bardziej prostokątny,
- wykonanie schodów ze spocznikiem przykładowo rozpoczynając dolną część schodów wcześniej niż jest to w projekcie, dzięki czemu będę mógł wykonać spocznik na schodach,
- przesunięcie schodów o około 1 metr w stronę salonu (dzięki powiększeniu salonu o taras powierzchnia salonu nie ulega zmianie w stosunku do oryginalnego projektu, a schody mam ze spocznikiem),
- zmiana konta nachylenia dachu z 33 stopni na 35 stopni (zmiana spowodowana moim Miejscowym Planem Zagospodarowania, gdzie wymóg jest na kont nachylenia dachu pomiędzy 35 a 45 stopni).

Spójrzcie proszę i powiedzcie co myślicie na temat tego projektu oraz zmian, jakie zamierzam wykonać.

Dodatkowo pytanie do osób budujących domy zgodnie z projektem wykonanym przez Panią architekt, która jest twórcą projektu nad którym się zastanawiam. Jak oceniacie jakość projektów wykonaną przez to biuro projektowe (ilość błędów, itp itd)

Gryol
02-05-2006, 13:28
Witam!
Rozpoczynamy budowę, jesteśmy na etapie wybierania projektu. Ciężka sprawa. Proszę wypowiedzcie swoje opinie na temat projektu Muratora - Wdzięczny M07a - bo narazie nie widzę zainteresowania nim, czyżby tylko mnie się spodobał, a może to przez te wole oczka - co o nich powiecie?

http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=380&IdKolekcji=

Będę wdzięczna za wszelkie opinie i uwagi. Pozdrawiam.

spot
15-05-2006, 10:53
Jesteśmy na etapie zastanawiania się (dość intensywnego:) nad projektem M07a.
Wcześniej naszą uwagę przykuło wiele projektów: z muratora (np. konkursowy czy „chudy” wdzięczny – M07) i nie tylko.
Teraz zastanawiamy się nad M07a.
Do projektu mamy następujące zastrzeżenia:
1. powierzchnia użytkowa – 166,6 m2, czy według dokumentacji projektowej - 164,07 m2. Pierwsze z domów, jakie braliśmy pod uwagę miały pow. użyt. wynoszącą około 130 i kilku metrów. Były projekty i 146 metrowe (Sasza z Archipelagu). Teraz tych metrów ma być ponad 160. Przekroczylibyśmy psychologiczna barierę 150, o której wcześniej tyle rozmawialiśmy. Taka powierzchnia musi łączyć się i łączy z wielkością domu do wybudowania i do eksploatacji – stąd też nasze obawy (kasaL). W części z pewnością irracjonalne – ale są.
2. kubatura – 920 z haczykiem. Jest to kubatura brutto, czyli o ile dobrze zrozumiałem – kubatura „po obrysie” i ma niewiele wspólnego z ilością m3 do ogrzania. Kiedy myśleliśmy o „chudym wdzięcznym” kubatura była taka sobie – średnia statystyczna. Tutaj, nagle budynek, któremu dodano 4 metry do szerokości frontu i odjęto bodajże 1 m z jego „głębokości” – „puchnie” nieprzeciętnie. Obawy jakie mamy – patrz pkt 1.
3. Okna (ba)wole oczka. Chudy wdzięczny miał jedno takie okienko. Robiło wrażenie małego (stosunkowo), zgrabnego itd. Przy M07 nawet byłbym optował za zachowaniem go. Tutaj, w M07a, takich okienek są 3 sztuki. Architekt twierdzi, a ja w to wierzę, że okno od frontu jest tej samej wielkości co w M07. A jednak całość wydaje mi się mniej atrakcyjna. Zatem raczej okienka połaciowe. Licząc "na piechotę" wynika, iż przy eliminacji bawolich oczek - powierzchnia uzytkowa zmniejsza sie do 158 m2. Ale to tak na marginesie....
4. Układ pomieszczeń na górze – do zmiany, ale to raczej niuans – likwidacji uległaby jedna łazienka – nie mamy ochoty na osobną łazienkę dla nas i ogólnodostępną dla dzieciaków. Raczej w grę wchodzi wariant: łazienka plus ubikacja. No i na pewno obniżylibyśmy sufit – w chwili obecnej według projektu piętro ma od 1,2 do 3,59. Antresola nas nie interesuje.

A co nam się podoba?
Wszystko inne, a tak w skrócie:
- prosta bryła,
- taras z lewej strony (bez konieczności przerabiania),
- garaż dwustanowiskowy,
- kominek wolno stojący (żonie w szczególności) i duży salon,
- fakt, że spełniony jest nasz warunek: dół to salon i pokój gościnny, góra to trzy sypialnie (przynajmniej miejsce na trzy, bo oczywiście trzeba będzie co nieco zmienić z ściankami działowymi).
Projekt jest zrobiony atrakcyjnie wizualnie – co tez przyciąga uwagę, ale raczej skończy się na ciemnym/grafitowym dachu.

No i wiadomość z ostatniej chwili: jest ZIELONE ŚWIATŁO!!!
Na dniach zamawiamy projekt.

O postępach prac będę informował:)

Gryol
15-05-2006, 18:17
Dzięki za tak szeroką odpowiedź. Niestety nas skutecznie zniechęcają do wyboru tego projektu tzw. bawole oczka - znacznie podrażają koszt dachu, a podobno o wykonawców tego cudeńka nie jest łatwo - muszą to być naprawdę świetni fachowcy...
Choć nadal podoba nam się ten domek, szczególnie przestronny parter i funkcjonalność, chyba zrezygnujemy z niego, bo zamiana okien bawolich na połaciowe, powoduje, że dom traci cały swój urok. A to już nie jest to. :(

zielonooka
15-05-2006, 18:37
ja z kolei uwazam za lekkie nieporozumienie robienie sypialni przylegajacej do kotłowni :-? ( z drugiej strony mile sasiedztwo z garazem :-? )

a dwa spizarni (i to jeszcze z oknem :o ) od tej strony od ktorej znajduje sie taras - czyli w domysle prawdopodobnie najbardziej naslonecznionej elewacji domu :-?

po trzecie zaprojektowanie jedynej :o lazienki na parterze tuz przy sypialni (czyli teoretycznie juz w sferze prywatnej domu) nie mowiac juz o pieknej mozliwosci zarobienia w twarz drzwiami od tejze łazienku w momencie wychodzenie z sypialni... :lol:

spot
17-05-2006, 10:35
Dzięki za cenne uwagi – dają sporo do myślenia i powodują, iż już w tym momencie, chociaż do budowy zostało prawie rok, pojawiają się pomysły na ich rozwiązanie.

1. Sypialnia na dole ma spełniać różne funkcje, z których funkcja sypialniana jest chyba najmniej istotna: pokój do pracy, biblioteka, pokój gościnny itd. Uważam, że fakt, iż za ścianą będzie kotłownia jest mało istotny. W chwili obecnej nasz sypialnia ma wspólną ścianę z kuchnią (aneksem kuchennym w dużym pokoju), w której jest piec dwufunkcyjny i przyznaję, że jest on źródłem pewnego dyskomfortu dla osób tam sypiających. Za ścianą go jednak nie słychać. Nie wydaje mi się zatem by był to problem – ale oczywiście czekam na wszystkie głosy.
BTW. Strefa prywatna będzie na piętrze.
BTW. A ile łazienek miałoby byc na parterze?
2. Kwestia ustawienia drzwi do łazienki jest kwestia otwartą, na pewno uda się wymyślić coś co pozwoli na bezkolizyjne poruszanie się po trasie łazienka – przedpokój – pokój.
3. Spiżarnia – na chwilę obecną nie mamy w planie w ogóle spiżarni i pomieszczenie to zostanie przeznaczone na powiększenie kuchni. Przyda się dodatkowe okienko z widokiem na ogród, które doświetli kuchnię.

kamich
01-10-2006, 12:03
Witam wszystkich to mój pierwszy wpis na tym forum.
Właśnie dołączam do rodziny budowniczych swojego własnego kąta.
Zdecydowaliśmy na zakup projektu z kolekcji Muratora M07a.
Czy ktoś buduje może ten dom? Co sądzicie o tym projekcie?

pozdrawiam

ESKIMOS
01-10-2006, 12:25
Witam wszystkich to mój pierwszy wpis na tym forum.
Właśnie dołączam do rodziny budowniczych swojego własnego kąta.
Zdecydowaliśmy na zakup projektu z kolekcji Muratora M07a.
Czy ktoś buduje może ten dom? Co sądzicie o tym projekcie?

pozdrawiam
Piekny dom o oryginalnej i drogiej bryle.
B. funkcjonalnie zaprojektowany parter, czego nie można powiedzieć o poddaszu - ale takie dachy już tak mają :(
Z zewnatrz piekne, wewnątrz ciasne i niefunkcjonalne :wink:

Pozdrawiam.

zielonooka
01-10-2006, 12:58
Piekny dom o oryginalnej i drogiej bryle.
:o :o :o



B. funkcjonalnie zaprojektowany parter, czego nie można powiedzieć o poddaszu - ale takie dachy już tak mają :(
Z zewnatrz piekne, wewnątrz ciasne i niefunkcjonalne :wink:

:o :o :o x 100

o matko... az przysiadlam :-?

Dzisiaj mam zly humor to sobie pojade :evil:
Po pierwsze nie wie czemu "drogie"? Bo bawole oko jest zaprojektowane ? :o :lol:
Raz - nie zagladajmy ludziom do portfeli - dla jednego dwuspadowy dach jest drogi dla drugiego wielopolaciowy i skomplikowany smiesznie tani - rzecz wzgledna a dla mnie zerowy argument w ocenie projektu....

Owszem argumentem jest np . to ze nie tak latwo znalesc fachowca od wiezby ktory takie "bawole oko" dobrze zrobi. alebo ze wiele polaci moze stwarzac problemy techniczne .. to tak... :wink: ale nie wnikam jakim kryterium $ jest ten dach - tym bardziej ze autor watku o taka rzecz nie pyta :wink:


dwa- jaki on tam oryginalny :lol: :lol: :lol:

co do funkcjonalnosci - nie bardzo rozumiem jak mozna sie wypowiadac az tak kategorycznie nie znajac "warunkow lokalnych" min tego ile osob bedzie zamieszkiwalo ten dom, co lubia robic , jak spedzaja czas itp
Oczywiscie na forum nie ma mozliwosci przekazu takich informacji dokladnie - ale np. liczbe mieszkancow dobrze by bylo znac
Nie mowiac juz o ... takiej "drobnostce" jak usytuowanie domu wzgledem stron swiata - i tu prosba do kamicha :wink: zlituj sie i podaj choc te informacje :)

Inaczej dyskusja jest calkowicie abstrakcyjna - ale ok - mozna i tak :lol: :wink:
Ale w tym momecie moja zdanie sprowadza sie do :" poprawny"
I nic wiecje napisac nie moge :)

aha - mohe sorry:
- niefajny slup w salonie na srodku - ni przypial ni wypial :-?
- po co tyle otwieranych drzwi w jadalni na taras - nie wiem ? :-?
- brzydkie ustawienie lazienki w sypialni na gorze - otwierajac drzwi na dzien dobry widzimy kibelek - oczywiscie sprawa zaprojektowania lazienki jest indywidualna ale tu moze byc trudno przez te skosy inaczej ten wc upchnac :)

ale pozatym poprawny , bez wiekszych bledow projekt :)

- aha jeszzce cos -jedna rzecz zwrociła moja uwage - to projekt chyba zostal pomyslany na szeroka ale "plytka " działke - raz ze umiejscowienie boczne tarasu a dwa - elewacja ogrodowa na tej dluzszej scianie od salonu - wyjatkowo malo atrakcyjna (niewielkie okna itp.) i brak bezp wyjscia na ogrod
:wink:

ESKIMOS
02-10-2006, 10:43
:o :o :o x 100

x 100 :o :o :o ???
Łojesu, żeby Ci tylko żyła nie poszła. :o

Zielonooka – bardzo Cię lubię i po przeczytaniu mnóstwa Twoich postów i założonych przez Ciebie pasjonujacych wątków – uważam Cię za osobę inteligentną i nietuzinkową - poważnie. :roll:
A że mam dzisiaj dobry humor, to spróbuję Ci rozszerzyć
Tylko usiądź (bo znowu przysiądziesz). :lol:


Raz - nie zagladajmy ludziom do portfeli - dla jednego dwuspadowy dach jest drogi dla drugiego wielopolaciowy i skomplikowany smiesznie tani - rzecz wzgledna a dla mnie zerowy argument w ocenie projektu....

Nie mam zwyczaju zagladać ludziom do kieszeni.
Dostateczną ilość adrenaliny wyzwala mi zaglądanie do coraz chudszej, własnej.
Ale........ 8)
Na tym forum nie ma ludzi „śpiących na kasie”.
Tacy nie mają czasu zawracać sobie głowy forumami.
Oni po prostu wzywaja kogo trzeba i pokazują palcem gdzie ma być kort, gdzie basen, gdzie stajnia, albo gdzie pole golfowe. :D
Ta tym forum jest za to mnóstwo młodych, ambitnych ludzi, którym zamiast lokum pod angielskim mostem, czy we włoskich slamsach – zamarzył się własny domek z ogródnkiem.
To są wspaniali ludzie, bez doswiadczenia wprawdzie i z rozterkami - czy we frankach, czy w złotówkach – ale maja swój cel który czasem ich przeraża, ale częsciej nadaje nowy sens życiu. :roll:
Dla nich wielopolaciowy i skomplikowany dach nie jest „śmiesznie tani”, tylko jeszcze nie zawsze zdaja sobie z tego sprawę.
Warto, by o tym wiedzieli, zanim podejmą nieodwracalną decyzję która poniekąd i tak należy do nich. :-?

dla jednego dwuspadowy dach jest drogi
Dla nich też jest – ale od tego nie ma juz alternatywy. :(

nie wnikam jakim kryterium $ jest ten dach - tym bardziej ze autor watku o taka rzecz nie pyta :wink:

:o :o :o

Co sądzicie o tym projekcie?
----------


dwa- jaki on tam oryginalny :lol: :lol: :lol:

Trzeba Ci wiedzieć, że wg słownika jezyka polskiego – „oryginalny”, to: „odbiegający od tego, co jest powszechnie znane lub przyjęte”. :roll:
No, nie twierdź chciaż, że ten projekt to styl nie odbiegający od tego, co jest powszechnie znane lub przyjęte. :o
Powszechnie przyjete (w katalogach), to są ostatnio (niestety) projektyw tym stylu:
http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=102&a=208&sid=4&projekt=16
Taki „chory sen cukiernika” wygląda b. efektownie i ludzi wytyczajacych właśnie swoją linię kredytową „kręci” – dosłownie!!!


co do funkcjonalnosci - nie bardzo rozumiem jak mozna sie wypowiadac az tak kategorycznie nie znajac "warunkow lokalnych" min tego ile osob bedzie zamieszkiwalo ten dom, co lubia robic , jak spedzaja czas itp

Mozna chyba przyjąć (ja tak zrobiłem), że potencjalni inwestorzy-forumowicze, proszacy o radę/ocenę mają rozterki, ale nie są analfabetemi i przymierzając się do projektu, potrafią w jego opisie przeczytać dla jak licznej rodziny jest on przeznaczony, jak też rozróżniają strony świata.
Nie mają za to doświadczenia (czesto wychodzą z klatki w bloku) i warto pomóc im uniknąc błedów które już inni popełnili. :roll:
Chylę czoła przed Twoim profesjonalizmem, ale ja opieram sie na własnym doswiadczeniu i popełnionych błedach w budowie dotychczasowych 3-ch domów.
Budowałem i przemieszkałem wiele lat tak w domu z dachem dwuspadowym, jak i wielospadowym.
Kiedy miałem mało pieniedzy – pobudowałem prosty, tani domek z 2-spadowym dachem i tanimi lukarnami o daszkach 1-spadowych i za niewielkie pieniądze, mieszkałem w nim całkiem wygodnie.
Kiedy tej kasy mi przybyło, postanowiłem zaszaleć. A cooo....... :D
Wynająłem architekta i kazałem mu stworzyć projekt niepowtarzalny i ..........(nomen omen) - oryginalny.
Ten sie popisał i stworzył b. funkcjonalny projekt w zakrzesie parteru i pięęęękny jak sen cukiernika dalece wielospadowy dach z licznymi lukarnami, żeby było ciekawiej – w kształcie litery Z.
Ponieważ nigdy pod czymś tak pieknym nie mieszkałem, kupiłem to. :(
Ten dach kosztował mnie wiecej niz cały parter od fundamentów po strop.
Teraz ilekroć wejdę pod te skosy, albo co więcej wyrżnę o nie głową – x100 przeklinam ten wybór, choć sypialnia ma ponad 30 m2 (po podłodze) a nie 8 czy 12 jak w wiekszości tych katalogowych. :(

Ale sie rozpisałem. :D
Mam nadzieje że dociągnęłaś do końca. :o

Jesli tak, to przyjmij pozdrowienia. :D

kamich
02-10-2006, 22:39
Witam
Już udzielam kilku informacji.
W moim przypadku dyskusja o bawolich oczkach jest niepotrzebna ( nie śpię na kasie), bo ich po prostu nie będzie - zamiana na okna połaciowe.
Docelowo ma to być dom dla 4 osób, (ja z żoną i 2 dzieciaków), dlatego na górze z 5 małych sypialni i 2 małych łazienek chcemy zrobić 1 sypialnie większą, małżeńską i 2 dla dzieci plus duża łazienka, (nie wiem jeszcze jak - to zadanie dla wprowadzającego zmiany architekta).
Działka ma 23m szerokości - dom się na niej nie mieści -, dlatego likwidujemy okno w garażu i drzwi w pomieszczeniu gospodarczym (chcemy je zrobić od strony ogrodu). Z tego samego powodu likwidujemy występ w jadalni zrównując ją ze ścianą kuchni.
Nie będzie też spiżarni (żona woli mieć większą kuchnie z "wyspą").
Zastanawiamy się też nad powiększeniem salonu o powierzchnie tarasu, ten z kolei robiąc niezadaszony od strony ogrodu.

Z góry dziękuje za wszystkie uwagi także te krytyczne. Jestem 100% laikiem w sprawach budowlanych, dlatego proszę o wyrozumiałość, jeśli popełniłem błędy merytoryczne.

pozdrawiam

ESKIMOS
03-10-2006, 08:22
W moim przypadku dyskusja o bawolich oczkach jest niepotrzebna ( nie śpię na kasie), bo ich po prostu nie będzie - zamiana na okna połaciowe.
I słusznie - zafunduj sobie za to rekuperator, co pozwoli Ci jeszcze zrezygnować z co najmniej 1 komina.

Docelowo ma to być dom dla 4 osób, (ja z żoną i 2 dzieciaków), dlatego na górze z 5 małych sypialni i 2 małych łazienek chcemy zrobić 1 sypialnie większą, małżeńską i 2 dla dzieci plus duża łazienka, (nie wiem jeszcze jak - to zadanie dla wprowadzającego zmiany architekta).
To sie da łatwo zrobić - zwłaszcza że te sypialenki powierzchnia nie powalaja

Działka ma 23m szerokości - dom się na niej nie mieści -, dlatego likwidujemy okno w garażu i drzwi w pomieszczeniu gospodarczym (chcemy je zrobić od strony ogrodu). Z tego samego powodu likwidujemy występ w jadalni zrównując ją ze ścianą kuchni.
Okienka garażu mozesz zrobić w bramie, a likwidacja tego występu tylko uprości (potani) bryłę budynku.

Nie będzie też spiżarni (żona woli mieć większą kuchnie z "wyspą").
Jak lubi? :D

Zastanawiamy się też nad powiększeniem salonu o powierzchnie tarasu, ten z kolei robiąc niezadaszony od strony ogrodu.
Dobry pomysł - uprości i powiększy i tak juz duży salon a zadaszenie tarasu (całego) zawsze możesz zrobić w postaci konstrukcji lekkiej (ja tak zrobiłem 2 lata po zamieszkani ).

Powodzenia.

kamich
04-10-2006, 07:51
Dzięki ESKIMOS.
Czy mógłbyś mnie odesłać gdzieś , dzie dowiem się czegoś o rekuperatorach. Chętnie pozbyłbym się jednego z kominów.
pozdrawiam

ESKIMOS
04-10-2006, 09:40
Dzięki ESKIMOS.
Czy mógłbyś mnie odesłać gdzieś , dzie dowiem się czegoś o rekuperatorach. Chętnie pozbyłbym się jednego z kominów.
pozdrawiam
http://www.muratordom.pl/6946_6349.htm
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=61184&postdays=0&postorder=asc&highlight=rekuperator&start=0
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1339668&highlight=rekuperator#1339668
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1357613&highlight=rekuperator#1357613
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1366932&highlight=rekuperator#1366932
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=63741&highlight=rekuperator
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=2602&highlight=rekuperator
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=24333&highlight=rekuperator
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1390778&highlight=rekuperator#1390778
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=2602&postdays=0&postorder=asc&highlight=rekuperator&start=0

Przyjemnej lektury :D

SkorpionMSK
21-10-2006, 19:22
Witam Wszystkich,

Kupiliśmy projekt Wdzięcznego w wersji M07a - po długich poszukiwaniach i konsultacjach. Zamierzamy budować na wiosnę 2007.

Chcemy zmodyfikować poddasze: większa sypialnia z większą łazienką i garderobą + połączony pokój z 2 istniejących dla naszego malucha (lat 8 - mówi, że nie jest mały tylko średni :).

Budowlańcy, z którymi już rozmawiałam sugerowali przesunięcie komina w pomieszczeniu gospodarczym (jest zbyt skrajnie) i poszerzenie schodów (w projekcie mają tylko 80 cm).

Poza tym planujemy:
1. Kominek z wkładem
2. Rekuperator
3. Ogrzewanie podłogowe w holu, kuchni, łazienkach, garażu.
4. Rurę w ziemi do chłodzenia i ocieplania (nie pamiętam jak to się fachowo nazywa)

Aktualnie poszukujemy wykonawców. Niestety rozstrzał cenowy jest ogromny, dobre ekipy nie mają już terminów na przyszły rok.

Będę wdzięczna za wszelkie podpowiedzi dobrych rozwiązań, ulepszeń dla tego domu.

smoczek73
23-10-2006, 22:00
Witam!

Też zastanawiam się nad tym projektem. Dlaczego zamieniasz bawole oczka na połaciowe ? Nie podobają Ci się, czy z powodu kosztów?
Kupiłeś ten projekt ?

Pozdrawiam

kubi41
17-01-2007, 13:06
Witam wszystkich. Pilnie szukam kogoś z kim mógłbym umówić sie na obejrzenie Wdzięcznego z podwójnym garażem M07a Muratora chociaż w stanie surowym.
Jestem tuż przed podjeciem ostatecznej decyzji o zakupie jego projektu, ale potrzebuję go jeszcze zobaczyć na własne oczy. Jestem spod Warszawy, ale chętnie pojadę gdziekowiej w Polsce.
Kuba

Polaczka
18-01-2007, 14:35
Czy ktoś buduje dom muratora - M07a? Wciąż poszukuję własciwego projektu i ostatnio bardzo mu sie przyglądam. Proszę o info, ewentualnie fotki lub umozliwienie podejrzenia realizacji. :-?

Polaczka
18-01-2007, 18:47
Pilnie poszukujemy ludzi, którzu pobudowali lub budują domek Muratora Wdzięczny M07a.
Proszę o kontakt ,jeśli ktoś móglby przesłać jakieś fotki z realizacji.
BAAAAAArdz pilna sprawa. musimy szybko zdecydować się na projekt

U.Okarma
29-01-2007, 00:07
Zaczęłaś może budowę??? Ja wybrałam projekt ... a teraz zaczynam bac się "wolego oczka"

U.Okarma
02-02-2007, 01:02
Mam nadzieję że zobaczę jakieś zdjęcia :)

ANUL7
02-02-2007, 09:14
WITAM !
Właśnie dołączyłam do waszego grona. Zamierzam zakupić projekt w Muratorze - M07 Wdzięczny. Poszukuję opinii na jego temat !

kubi41
14-03-2007, 10:57
Witam...ja buduję...a raczej staruję w czerwcu pod Nadarzynem k.Wawy jak tylko uzyskam pozwolenie. Proponuje połączyć siły z forum M07, bo nas M07a jest mała garstka.... link http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=55660&highlight=m07
Jest tam parę istotnych wydaje mi sie infomracji dotyczących tych projektów, choć to forum tez nie należy do najbardziej aktywnych.
Pzdr
Kuba

OSSOWIKA
22-03-2007, 10:08
WITAM CZY KTOŚ ZACZYNA BUDOWAĆ WDZIECZNEGO W OKOLICACH TRÓJMIASTA

Aga__K
04-06-2007, 01:04
Szukam osób budujących, zdjęć z realizacji opinii na temat Projekt M07 Wdzięczny, byłabym również wdzięczna za komentarze. Jedyne co bym chciała na dzień dzisiejszy zmienić to powiększenie pokoju na dole 11,4mk tylko za bardzo nie wiem jak??? kosztem tarasu???? dałoby radę. Może macie inny pomysł???? Domek ma być przeznaczony dla 4osobowej rodzinki sypialnia rodziców na dole a 2-ka dzieci góra do dyspozycji. Będę bardzo WDZIĘCZNA:-) za jakiekolwiek sugestie. Aga. A myślę także o zmianie oka od frontu na trójkątne, albo likwidację, bo czytałam iż są problemy ze zwykła dachówka na takim oczku???

http://projekty.muratordom.pl/pliki/dom_338_18.jpg

http://projekty.muratordom.pl/pliki/dom_338_19.jpg

http://projekty.muratordom.pl/pliki/dom_338_27.jpg

http://projekty.muratordom.pl/pliki/dom_338_3.jpg


1. pzedsionek 6,9 m˛
2. hol 10,4 m˛
3. spiżarnia 1,8 m˛
4. kuchnia 9,0 m˛
5. pokój dzienny 29,4 m˛
6. gabinet 11,4 m˛
7. łazienka 3,4 m˛
8. pomieszczenie gosp. 13,6 m˛
9. korytarz 2,3 m˛
Razem 88,2 m˛
10. garaż 20,0 m˛
11. taras 32,3 m˛
http://projekty.muratordom.pl/pliki/dom_338_4.jpg
po podłodze h>1,90 m
12. schody 3,7 m˛ 3,7 m˛
13. hol 6,8 m˛ 6,8 m˛
14. łazienka 5,0 m˛ 3,3 m˛
15. sypialnia 14,4 m˛ 8,9 m˛
16. sypialnia 19,0 m˛ 12,6 m˛
17. sypialnia 20,7 m˛ 13,3 m˛
18. garderoba 6,4 m˛ 2,1 m˛

braza
04-06-2007, 10:23
Odpowiedzialam na forum Wymiana doswiadczen, ale jeszcze raz sie odezwe. Bedzie trudno, bo to nowy projekt Muratora, ale tak jak wspomnialam, ja tez CHCE go budowac. Chetnie pogadam. :P

klincia
17-06-2007, 10:45
Witam wszystkich właśnie jesteśmy na etapie ścian a lada moment będzie strop.Budujemy pod Warszawą w Milanówku ul Macierzanki na samym końcu ulicy.Macierzanki to nowa ulica więc trudno ją odnaleźć ale zapraszamy.Możemy przesłać fotki bo robimy zdjecia ze wszystkiego co się da.
Ania :roll:

37°C
18-06-2007, 17:10
Macierzanki to nowa ulica więc trudno ją odnaleźćWcale nie trudno. ul. Macierzanki to boczna od Kwiatowej.

Źródło:
http://milanowek.pl/pdf/056h.pdf
.

KRYNIO
06-07-2007, 14:48
Czy ktoś już zbudował albo ma zamiar Zbudwoać ten dom M07 Wdzięczny - wariant I?

alexel
14-07-2007, 21:17
hello
Moi rodzice właśnie wybudowali ten domek, jest piekny , naprawdę robi wrażenie!
Ja z mężem sobie góre robimy,ale zupełnie inaczej zaplanowaliśmy sobie góre tzn inny rozkład pomieszczeń i naprawde wyszło super!!!!!

KRYNIO
14-07-2007, 21:24
Świetnie, dzięki za info. Jesli mógłbym zapytać, to czym został pokryty dom Twoich Rodziców (blacha czy dachówka)? Co zmieniacie na górze? I Gdzie budujecie ten dom? Ja z Żoną tez planuję zmiany góry (chyba jedna łazienka tam wystarczy). Dół jest super.
Napiszcie o swoich przemyśleniach. Nie ma jak sprawę z kimś przegadać.
Z góry dziękuję.
KZ

KRYNIO
14-07-2007, 21:38
nO WŁAŚNIE CO Z TYM DACHEM? CZY DOPUSZCZALNA JEST JAKAS BLACHA? PODPOWIEDZCIE CO WAM UDAŁO SIĘ USATLIĆ?

KRYNIO
14-07-2007, 21:47
wITAM. ZAMIERZAM BUDOWAĆ POD WARSZAWĄ. CZY COŚ JUŻ ZROBIŁEŚ MOZESZ SIĘ POCHWALIĆ JAKIMIŚ PRZEMYŚLENIAMI.

braza
14-07-2007, 22:06
Co do blachy - nie mam pojęcia. Kąt nachylenia dachu jest 30 st. nie wiem, jakie są uwarunkowania kątowe dla blach. Musisz pogadać z architektem, niestety. Ja pozostanę przy dachówce, rezygnacja z oczka już zuboży dach, więc lepiej nie przesadzać.

KRYNIO
14-07-2007, 22:12
Nie chce rezygnowac z tego, bo bawole oko ma szalenie wiele uroku.
Dziekuję za info.Napisz czasem jak idą prace.

braza
14-07-2007, 22:14
Jeszcze nie idą :cry: Pewnie u Ciebie pójdzie szybciej, czego życzę. Pozdrawiam

Aga__K
15-07-2007, 21:25
Moim zdaniem na wole oczko można położyć tylko Karpiówkę albo zwykłą dachówkę, ale lepiej karpiówkę bo dach może zaciekać, być nieszczelny. Jest dachówka zakładowa firmy Koramic która kładzie sie na takie konstrukcje poniżej podaje link dowiecie się coś więcej. A co do blachy to sie nie opłaca na dachy czterospadowe za dużo odpadów ponoć. Można pokryć gontem. Karpiówka jest bardzo droga zarówno sama dachówka jak i robocizna. Pozdrawaiam

http://www.karpaty.edu.pl/wole_oczko
http://jmuller.fm.interia.pl/wole.htm

KRYNIO
16-07-2007, 07:15
Bardzo Dziękuję. Moje przypuszczenia się potwierdziły. Pozdrawiam

Aga__K
16-07-2007, 15:21
Proszę bardzo, mam nadzieję że pomogłam :wink:

konopki
30-07-2007, 11:31
proszę o wszelkie informacje na temat zmian w projekcie Wdzięczny - wariant I, jesteśmy na etapie wyboru projektu i wszelkie uwagi dotyczące zmian szczególnie w układzie pomieszczeń na poddaszu będa nam bardzo pomocne

mpie3
08-08-2007, 22:13
Witam wszystkich właśnie jesteśmy na etapie ścian a lada moment będzie strop.Budujemy pod Warszawą w Milanówku ul Macierzanki na samym końcu ulicy.Macierzanki to nowa ulica więc trudno ją odnaleźć ale zapraszamy.Możemy przesłać fotki bo robimy zdjecia ze wszystkiego co się da.
Ania :roll:

Cześć Klincia,
To znowu ja:) nie wiem na które forum częściej zaglądasz, więc piszę na to również:)
Bardzo proszę o przesłanie zdjęć z budowy:)
[email protected]

pozdrawiam z Krakowa
Monika

Edmar70
20-08-2007, 16:47
Jeżeli chodzi Ci o wdzięcznego m07, to dyskutujemy o nim tu:
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=55660&start=60&postdays=0&postorder=asc&highlight=&sid=839bb65b10ddd3cf4501396a00c67405

KRYNIO
22-08-2007, 19:51
Dzięki serdeczne za newsa.

parnas99
03-10-2007, 08:01
Czy ktoś buduje lub ma już zbudowany dom według projektu Wdzięczny M07, zbieram opinie na temat tego projektu bo mam zamiar taki wybrać ?

Andrzejeczek
21-11-2007, 19:08
Witam chce zacząc budowe wdziecznego mam już pozwolenia na budowe ale intryguja mnie : duża ilosc słupów ?konstrukcja dachu? jaki koszt? czy sa przestrzenne pomieszczenia? dlaczego kominek na srodku czy to jest przestrzenne ma w koncu 42m jaki koszt budowy co można zmienic i warto w tym projekcie .Gdzie zamawiac stolarke i wiezby dachowe wraz z oknami prosze o pomoc podpowiedz jesli już ktos buduje tem dom lub zbudował. poprosze też o fotki tego domku z budowy juz po wykonaniu pomieszczen jak nie kłópot prosze o porady bo już sam nie wiem co mam robic? prosze o kontakt na : [email protected] pozdrawiam chciałbym obejrzec w realu ten domek gdzie go moge obejrzec nawet dojade mieszkam w kujawsko-pomorskim dziekuje i czekam na opinie doradztwo Andrzej

pmaliszewski
14-12-2007, 13:16
Czy ktoś buduje wdzięcznego bliżej Trójmiasta? Jaki jest koszt wybudowania stanu surowego zamkniętego? [email protected]

francach
18-01-2008, 10:55
Dostałem pierwszy kosztorys ofertowy na wybudowanie domu wg projektu Wdzięczny - opracowany na podstawie projektu sprzed zmian,bez wykonania kominka, z wszystkimi pozostałymi pracami, stan pod klucz (choć wiadomo, że wanna np. blaszana za 380 zł w łazience) - koszt brutto 461 000 zł w Bydgoszczy.
A w tydzień później otrzymałem nastepny koszotrys - calość bez instalacji co, kotłowni, kanalizacji, elektryki - 572 000; czyli razem wyszłoby ok. 700 000. O ile ceny nie wzrosną... Czekam na trzecią kalkulację.

ms.
18-01-2008, 13:33
poszukaj na forum, kto buduje Wdzięcznego.

stmario
14-02-2008, 21:17
ja zaczynam z Wdzięcznym tej wiosny. Wybrałem system gospodarczy. stan surowy otwarty w granicach 120.000 (materiał + robocizna). w tym roku zamierzam na tym zakończyć ale jak akcje na GPW odbiją to może uda się coś więcej.

lanaga
28-02-2008, 21:36
Witam. Ja się przymierzam do projektu Wdzięcznego. Jeśli to możliwe to bardzo proszę o jakieś zdjęcia i wykaz zmian w rozmieszczeniu domu. Mam pewną wizię zmian ale chciałabym poznać zdanie kogoś kto budował ten dom. Dzięki.

braza
28-02-2008, 21:40
Cześć Lanaga!
Zajrzyj tutaj: http://forum.muratordom.pl/edmar70-i-jej-wdzieczny-m07,t115590.htm
i tutaj: http://forum.muratordom.pl/m-07-wdzieczny,t95071.htm
Dowiesz się jeśli nie wszystkiego, to na pewno bardzo dużo :D
Też jestem tym domem zachwycona :D
Pozdrawiam!!

kubansky
06-03-2009, 20:36
Witam,
przymierzam się do zakupu projektu Wdzięczny w wersji energooszczędnej. Jednakwcześniej chciałbym zobaczyć ten projekt w realu.
Z góry dziękuję za pomoc.
Kubansky