PDA

Zobacz pełną wersję : tynki gipsowe jaka grubość?



mackre
11-04-2006, 14:30
Elektrycy montują mi puszki ,które wystaja ok. 2 cm . czy tynk maszynowy gipsowy przykryje mi to bez problemu? Jaka grubośc tynku jest standardowa.

ketjar
11-04-2006, 16:10
czym grubszy tynk tym droższy . Może 2 cm musi być by przykryć przewody lub krzywizny

zina01
11-04-2006, 17:59
Puszka w przypadku tynku gipsowego powinna wystawać 5 mm z muru,a miejscu śrubek powinna być idealnie wypoziomowana.

tynkarz

siwy z gosławic
11-04-2006, 19:41
Moim zdaniem puszki powinny być luźne i to tynkarze powinni je ustawiać.
Ale zrób je na równo bo zalecana gróbość tynku to 8 mm. a jak ściany masz równe to pewnie zrobią Ci 4-5 mm. bo oni robią od metra a nie gróbości.
Jak puszka będzie schowana to i tak da się założyć gniazdko a jak będzie wystawać to z równością tynku będą problemy.

Z ciekawostek to spotkałem się z taką sytuacją że najpierw były tynki a dopiero później instalacje :D
Inwestor tłumaczył że to dlatego aby nie ukradli miedziawki :D

zina01
11-04-2006, 21:14
W przypadku tynku gipsowego zalecane jest osadzanie puszki przed tynkowaniem. Tynkarz nie jest w stanie przypilnować szybko wiążących ścian, a jednocześnie osadzać puszki.Zgodzę się z wcześniejszą wypowiedzią,ale tylko w przypadku tynku cementowo-wapiennego.

Tynkarz

inwestor
11-04-2006, 21:42
W przypadku tynku gipsowego zalecane jest osadzanie puszki przed tynkowaniem. Tynkarz nie jest w stanie przypilnować szybko wiążących ścian, a jednocześnie osadzać puszki.Zgodzę się z wcześniejszą wypowiedzią,ale tylko w przypadku tynku cementowo-wapiennego.

Tynkarz
Elektryk nie jest w stanie osadzić prawidłowo puszki. By tego dokonac trzeba wypoziomować i wypionować płasczyzne sciany i dopiero wtedy wiadomo jak głeboko ma byc puszka. Dlatego zawsze puszki przy wszystkich rodzajach tynku osadzaja tynkarze tylko wtedy grubosc tynku jest optymalna i puszki prawidłowo osadzone.
Pozdrawiam

Bobek
11-04-2006, 22:46
Jeśli ściany są tynkowane to zostawiam puszki wiszące na przewodach i jest to zmartwienie tynkarzy

wbrat
12-04-2006, 07:31
U mnie elektryk tez zostawił puszki wiszące na przewodach - twierdzi, że tak się robi. Jeszcze nie wiem co na to tynkarze, bo wchodzą po świętach... :o.

Ados
12-04-2006, 07:56
U mnie elektryk tez zostawił puszki wiszące na przewodach - twierdzi, że tak się robi. Jeszcze nie wiem co na to tynkarze, bo wchodzą po świętach... :o.

u mnie też tak było i tynkarze nie mieli żadnych ansów

pawelurb
12-04-2006, 08:19
mam tynki gipsowe maszynowe, puszki osadzali na gotowo elektrycy , wystawały jakieś 10 mm , i to wystarczyło , tynkarze nie mieli problemu , pod warunkiem że ściana jest prosta , jedną ściankę miałem troche "skoszoną" i tam przy grubszym tynku , puszka wyszła troche za głeboko , ale to tez nie przeszkadza , bo gniazdo czy wyłącznik i tak wchodzi głębiej.

wbrat
12-04-2006, 10:05
A tak na marginesie: czy te puszki powinny być jakoś zamknięte od zewnątrz? Bo tak sobie myśle, że jak tynkarze je zachlapią całe to może być problem, a u mnie zostały otwarte.

Ados
12-04-2006, 10:07
A tak na marginesie: czy te puszki powinny być jakoś zamknięte od zewnątrz? Bo tak sobie myśle, że jak tynkarze je zachlapią całe to może być problem, a u mnie zostały otwarte.

są podobno takie plastikowe zatyczki z wystającym kikutem, ale ponoć ciężko je dostać, u nas tynkarze zapychali je papierem który był widoczny po zatynkowaniu, niestety nie wszędzie :), ale mieliśmy zdjęcia więc brakujące odnaleźliśmy :)

pawelurb
12-04-2006, 10:08
A tak na marginesie: czy te puszki powinny być jakoś zamknięte od zewnątrz? Bo tak sobie myśle, że jak tynkarze je zachlapią całe to może być problem, a u mnie zostały otwarte.

są takie specjalne dekielki do puszek, z takimi wąsami , zaślepia się wszystkie i potem widać gdzie są puszki bo te wąsy wystają. kosztuje to grosze i watro kupić razem z puszkami. ( moi tynkarze mieli swoje i nawet jakbym nie miał to też by sami zaślepili , no ale to zalezy od ekipy )

mackre
12-04-2006, 10:16
Czyli jak mam ok. 2 cm wystające puszki to co nie moge zrobić tynku gipsowego? A cementowo wapienny ? Problem polega na tym że ja powiedziałem elektrykom żeby puszki nie wystawały więcej jak 2 cm. Tak powiedział mi jeden z tynkarzy robiący mi wycenę na tynkowanie gipsowymi.

Co teraz? instalacja skończona , puszki pogipsowane i nie wiem co dalej.

:cry:

pawelurb
12-04-2006, 10:40
Czyli jak mam ok. 2 cm wystające puszki to co nie moge zrobić tynku gipsowego? A cementowo wapienny ? Problem polega na tym że ja powiedziałem elektrykom żeby puszki nie wystawały więcej jak 2 cm. Tak powiedział mi jeden z tynkarzy robiący mi wycenę na tynkowanie gipsowymi.

Co teraz? instalacja skończona , puszki pogipsowane i nie wiem co dalej.

:cry:

weź tynkarza na budowę i niech zobaczy , najwyżej trzeba będzie więcej gipsu dać , u mnie wyszło od 1 do 2 cm tynku, a na jednej skoszonej ścianie to nawet około 5 cm. A 2 cm tynku to nie jest znowu jakoś o wiele więcej niż powinno być.

mackre
12-04-2006, 11:02
Dzięki za uspokojenie.

Pzdr :lol: