PDA

Zobacz pełną wersję : Do użytkowników kotła kondensacyjnego BROTJE



kasiaR
11-04-2006, 15:02
Witam,
Mam prośbe o użytkowników pieca /kotła kondensacyjnego gazowego firmy Brotje. Jak sie sprawdzają, jak z ekonomicznością i awaryjnością tych urzadzeń??
http://www.broetje.com.pl/

serdecznie dziękuję za opinie...

Pozdrawiam,
KasiaR
:wink:
http://www2.broetje.com.pl/attachment/a0716cb6ee76d07098e6c183ca21d0dd/bcf927ff2b3d0623931a591d86353efb/bbs2n1.jpg
EcoCondens BBS 2N

http://www2.broetje.com.pl/attachment/a0716cb6ee76d07098e6c183ca21d0dd/33bf7ba239d6ae50752dca08096301f2/wbs.jpg
Ecotherm Kompakt WBS/WBC

http://www2.broetje.com.pl/attachment/a0716cb6ee76d07098e6c183ca21d0dd/2c8e2cc3b6d47c0012a04cafeebdc05f/sgb_220x227.jpg
EuroCondens SGB 2

kasiaR
12-04-2006, 13:25
??? :-? :roll:

przemekk74
12-04-2006, 13:44
??? :-? :roll:
sorki ale pytanie o ekonomicznosc troche bez sensu bo cizeko sobie wyobrazic przypadek ze ktos w domu mial 2-3 podobne kotly roznych marek, uzytkowal je w zimy o podobnych temp utrzymujac w domu podobna temp i moze powiedziec... no tak.. na broetje idzie 5% gazu mniej czy wiecej niz jakis junkersie itp

Pamietam ze moj instalator bardzo chwalil broetje i wolfa (oba lodowki)... ten drugi byl w promocji, byl tanszy i bardziej wymiarami mi pasowal ('chudszy') ale nie uruchmialem 'kotlowni' jeszcze i nie uzytkowalem kotla jakies minimum 5 lat by moc sie na jego temat wypowiadac specjalnie

Przemek

kasiaR
12-04-2006, 14:29
??? :-? :roll:
sorki ale pytanie o ekonomicznosc troche bez sensu bo cizeko sobie wyobrazic przypadek ze ktos w domu mial 2-3 podobne kotly roznych marek, uzytkowal je w zimy o podobnych temp utrzymujac w domu podobna temp i moze powiedziec... no tak.. na broetje idzie 5% gazu mniej czy wiecej niz jakis junkersie itp

Pamietam ze moj instalator bardzo chwalil broetje i wolfa (oba lodowki)... ten drugi byl w promocji, byl tanszy i bardziej wymiarami mi pasowal ('chudszy') ale nie uruchmialem 'kotlowni' jeszcze i nie uzytkowalem kotla jakies minimum 5 lat by moc sie na jego temat wypowiadac specjalnie

Przemek


Dzieki za informacje :D . Wiem,że w każdym domu ten sam piec bedzie sie inaczej sprawował, ale pytam ogólnie, jeżeli znajdzie sie kilka osób, które stwierdzš,że te piece (czy inne) sš ekonomiczne, a każdy z nich bedzie miał inny dom - to mozna wywnioskowac,że dany piec jest ekonomiczy (i na odwrotnie :wink: )
Jak narazie to słyszałam same dobre opinie (nie na tym forum), ale jeszcze chce sie utwierdzic
:wink:

czekam nadal na opinie, bo juz niedługo musimy podjšc decyzje jaki piec :-? :roll: ?? :-?

1950
12-04-2006, 20:35
w tamtym tygodniu, robiłem w jednym dniu analizę spalin,
Viessmann Vitodens 200 i Broetje Eco Therm WBS 22,
pomiar straty kominowej:
dla Vitodensa przy pełnej mocy 1,5%, Broetje 1,6%
przy mocy minimalnej Vitodens 1,1%, Broetje 1,1%,
jak widzisz niewiele się różnią poza ceną

nom
12-04-2006, 20:42
"Każda pliszka swój ogonek chwali". :-)

Każdy chwali to co ma i bedzie twierdzil, ze jest ekonomiczny, to tak jak mezczyzni przechwalaja sie jak malo pali ich samochod. :D

1950
12-04-2006, 20:44
dobijają mnie takie odpowiedzi,:evil:
co chciałeś przez to powiedzieć,
to są fakty,
to nie mój wymysł, tylko dane z wydruku, który chcąc uzyskać gwarancję, musisz zrobić przy pierwszym uruchomieniu kondensata

Grzesiek13
13-04-2006, 06:50
"Każda pliszka swój ogonek chwali". :-)

Każdy chwali to co ma i bedzie twierdzil, ze jest ekonomiczny, to tak jak mezczyzni przechwalaja sie jak malo pali ich samochod. :D

Nie przesadzaj, kondensaty maja podobną sprawność i tak napradę to są między nimi niewielkie różnice do 2% sprawności.
A Andrzej Ci podał konkretny przykład.

kasiaR
13-04-2006, 10:13
dzięki za odpowiedzi :wink:

Framer
13-04-2006, 14:17
Obydwa kotły to znaczy lodówki wolfa i brotje są bardzo czesto porównywane i oba nalezą do czołówki kotłów najlepiej wypadających w europejskich rankingach.
Cenowo tzn. centrala grzewcza + sterownik dla obu marek wypada porównywalnie, z lekkim ukłonem w kierunku Wolfa. W tej chwili Zestaw Wolfa ok 1 tyś tańszy od Broetje. Podobnie jak Przemek długo zastanawiałem się nad wyborem i w końcu postawiłem na centralę Wolfa.

kasiaR
14-04-2006, 08:12
Obydwa kotły to znaczy lodówki wolfa i brotje są bardzo czesto porównywane i oba nalezą do czołówki kotłów najlepiej wypadających w europejskich rankingach.
Cenowo tzn. centrala grzewcza + sterownik dla obu marek wypada porównywalnie, z lekkim ukłonem w kierunku Wolfa. W tej chwili Zestaw Wolfa ok 1 tyś tańszy od Broetje. Podobnie jak Przemek długo zastanawiałem się nad wyborem i w końcu postawiłem na centralę Wolfa.


Dziękuję Framer, wysłałam Ci zapytanie na priva. :wink:

Serwisant
18-10-2013, 00:26
w tamtym tygodniu, robiłem w jednym dniu analizę spalin,
Viessmann Vitodens 200 i Broetje Eco Therm WBS 22,
pomiar straty kominowej:
dla Vitodensa przy pełnej mocy 1,5%, Broetje 1,6%
przy mocy minimalnej Vitodens 1,1%, Broetje 1,1%,
jak widzisz niewiele się różnią poza ceną

Ile sezonów pracował Brotje, bo nie chce mi się wierzyć? w takie podobieństwo. Z moich doświadczeń wychodzi nieco inaczej, Chyba, że mamy do czynienia z nowymi komorami. Po kilku latach np. trzech kocioł Brotje bedzie miał wyraźny spadek efektywności. chyba, że zmniejszyłeś mu moc aby osiągnąć mniejsza stratę kominową. Przy tych samych temp i tej samej mocy po trzech latach eksploatacji , żadna komora aluminiowa nie może się równać stalowej. Proszę podaj dokładnie jakie parametry osiągały te kotły , bo wprowadzasz w błąd ludzi i kierunkujesz ich na złe tory. Jeśli kocioł jest gorszy to niech tak pozostanie. Są osoby, dla których cena zakupu to podstawa i kupią Brotje, a ludzie którzy cenią sobie oszczędzanie latami wybiorą inny kocioł. Narka