PDA

Zobacz pełną wersję : odbiór kluczy do domu kupionego na rynku wtórnym - pomóżcie



mitunia
13-04-2006, 06:58
pisać jakiś protokół, ewentualnie co w nim powinno być, nie chce o czymś zapomnieć, więc pomóżcie
wszelkie opinie i rady mile widziane

Inka1
13-04-2006, 09:34
Protokół to się raczej pisze przy okazji umowy przedwstępnej wyszczególniając co w domu ma zostać ;)

Co do samych kluczy - hm... o przekazaniu budynku powinno być w akcie notarialnym. Ja po odbiorze kluczy natychmiast zmieniłabym zamki :lol:

Olasa
13-04-2006, 10:32
Przede wszystkim zmień zamki!, my po odbiorze od dewelopera od razu tego nie zrobiliśmy, zwieźliśmy meble, pomieszkaliśmy 3 dni i na czwarty wracam z pracy, a mieszkanie obrobione, na pewno przez pracownika firmy, bo ktoś wszedł na "pasówkę". :evil:

qdlaty
13-04-2006, 11:54
Mitunia,
a czy będziesz jeszcze coś remontować?
Jakieś ekipy?
Jeśli nie, to bierz klucze, zmieniaj zamki i po kłopocie.

Jeśli tak, to zmień ponownie po wyjściu ekip (chyba, że masz min. 2 zamki w drzwiach to wymień najpierw jeden, potem drugi).

Q.

mitunia
14-04-2006, 08:36
dzięki za pomoc!!

faktycznie protokół mi nie potrzebny
dom zostaje całkiem pusty i będziemy go remontować, ale we własnym zakresie więc żadna ekipa nie będzie miała kluczy

dobrze ze mi powiedzieliscie o tych zamkach bo bym nie pomyslala...

a co z licznikami? jak je spiszę to jak pozniej udowodnic do kiedy placa poprzedni wlasciciele?

qdlaty
14-04-2006, 09:18
a co z licznikami? jak je spiszę to jak pozniej udowodnic do kiedy placa poprzedni wlasciciele?

Spisujecie "komisyjnie" (Ty i poprzedni właściciele) stan liczników i idziesz z tym do zakładu energetycznego, gazowni itp i podajesz im przy przepisaniu umowy na Ciebie.

Albo po prostu bierzesz od nich zapłacone rachunki i olewasz spisywanie liczników (no bo ile mogli nabić od ostatniego rachunku - parędziesiąt/set złotych?).

Q.

Inka1
14-04-2006, 09:34
a co z licznikami? jak je spiszę to jak pozniej udowodnic do kiedy placa poprzedni wlasciciele?

Spisujecie "komisyjnie" (Ty i poprzedni właściciele) stan liczników i idziesz z tym do zakładu energetycznego, gazowni itp i podajesz im przy przepisaniu umowy na Ciebie.

Albo po prostu bierzesz od nich zapłacone rachunki i olewasz spisywanie liczników (no bo ile mogli nabić od ostatniego rachunku - parędziesiąt/set złotych?).

Q.


Ja w momencie odbioru kluczy spisałam wszystkie liczniki: prąd, gaz, woda - zrobiliśmy protokół ze zobowiązaniem byłego właściela do zapłaty swoich rachunków do dnia odczytu. A najbezpieczniej odpisac i od razu pojechac do dopowiednich urzędów - były włąciciel kończy z nimi umowe i reguluje płatności, a Ty zawierasz nową :wink:

Inka1
14-04-2006, 09:35
dzięki za pomoc!!

faktycznie protokół mi nie potrzebny
dom zostaje całkiem pusty i będziemy go remontować, ale we własnym zakresie więc żadna ekipa nie będzie miała kluczy

dobrze ze mi powiedzieliscie o tych zamkach bo bym nie pomyslala...

a co z licznikami? jak je spiszę to jak pozniej udowodnic do kiedy placa poprzedni wlasciciele?


Wiesz, mnie się zdarzyło, ze właścielka oddała mi 3 klucze twierdząc, że to komplet, tylko szybko się wygadała, że mam w pokoju ładne płytki kupione ;) - 2 dni po zdaniu kluczy!!! Natychmiast zmieniłam zamki, a po zakończeniu prac wymieniłam drzwi + zamki :wink: