PDA

Zobacz pełną wersję : Dysperbit i inne



Bartt
21-02-2003, 21:46
Większość forumowiczów izolowała fundamenty dysperbitem. Według Muratora wychodzi to 4zł/m2 * 2-3 warstwy = 8-12zł

W tej samej tabeli wymieniają Ceresit CP43. Cena 2zł/m2 * 1-2 malowania = 2-4 zł. Wychodzi najtaniej z dwuskładnikowych i nadaje się pod styropian, wysycha już w 3 dni (dysperbit 7).

1 - Czy ktoś go już stosował - jak się nim izoluje, czy nie śmierdzi ...., a może po prostu M podał jakąś błędną cenę?

2 - dlaczego wybieraliście dysperbit - bo głównie on był w hurtowniach, czy ma jakieś szczególne zalety

radex
22-02-2003, 15:56
A skąd masz taką cenę? W Muratorze podano 9,66 zł za 30 kg, ale prędzej będzie to cena za kilogram. W poniedziałek się okaże. Oto jej opis ze strony Ceresita:
To dwuskładnikowa, zbrojona włóknami masa szpachlowa. Szybkie wiązanie materiału ułatwia pracę i zapewnia krótką przerwę technologiczną przed zasypaniem wykopu. Masa CP 43 idealnie nadaje się do mocowania płyt styropianowych. Rozcieńczony wodą materiał można również użyć do gruntowania podłoży.

System służy do uszczelniania podłoży mineralnych przed wilgocią gruntową, wodą podskórną lub wodą wywierającą ciśnienie hydrostatyczne. Może być użyty do izolowania płaszczyzn pionowych, np. murów fundamentalnych, poziomych: tarasów i balkonów oraz powierzchni o nieregularnym kształcie. Temperatura stosowania materiałów wynosi od +5 do +30oC. Emulsję CP 41 nanosi się pędzlem. Następnego dnia, na zagruntowane podłoże, nakłada się pacą masę CP 43 na grubość 4÷6 mm.

Teska
22-02-2003, 19:05
U mnie izolowanano tez dysperbitem, był najtanszy

Teska
22-02-2003, 19:06
nic nie smierdzi..normalny

Bartt
22-02-2003, 19:16
Cene mam właśnie z M i sam się zastanawiam, czy nie powinno być 9,66/kg :smile: Dlatego pytam. Jednak z drugiej strony preparat mineralny ceresitu też wyszedł b. tanio (drugi błąd ?-:, czy zjazd cenowy)

inwestor
22-02-2003, 19:48
Chciałbym wtrącić swoje trzy grosze. Dysperbitu niestety nie można traktować jak lekarstwo na wszystko. Jest to wyłącznie lekka izolacja przeciwwilgociowa. Zanim kupicie dysperbit to dobrze sprawdźcie, czy w waszym przypadku jest to odpowiedni i wystarczający środek. A tak wogóle to jest to całkiem nieazły preparat.
Pozdrawiam
http://www.smilies.nl/wave.gif

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: inwestor dnia 2003-02-22 21:01 ]</font>

radex
23-02-2003, 07:50
Zgadzam się z inwestorem. Ale spójrzcie na inny fakt: producent Dysperbitu nie zapewnia żadnego wsparcia technicznego. A np. taki Deitermann oferuje liczne rysunki, opisy, porady, ma infolinię. Ma to też zapewne wpływ na cenę produktu...

wega
23-02-2003, 09:36
raany! dysperbit 4 zł/m2?! to chyba za całą izolację. Stosuje się go też m.in. do izolacji fundamentów min. 2 warstwy i min. 2 kg/m2 ale cena nie przekracza 2 zł/kg. Im większe opakowanie tym taniej. Choćby ten cennik (http://www.nobis.com.pl/polinova.html) jeden z wielu.

Pzdr.

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: wega dnia 2003-02-23 10:37 ]</font>

KrzysiekS
23-02-2003, 11:16
A co sądzicie o Izolbet?

Musze czyms izolowac sciany piwnic, chodzi o izolacje warstwy zewnetrznej piwnicy w scianie trojwarstwowej wykonanej z bloczkow betonowych.

radex
24-02-2003, 11:00
Bartt no i się wyjaśniło. Murator podał nieprawdziwą cenę. Cena Ceresitu CP43 to 9,63 zł brutto za kilogram * 4 kg/m2 = 38,52 zł/m2. Tak więc Dysperbit jest najtańszy...

krzysztofh
24-02-2003, 12:22
A czy tym Dysperbitem można izolować podłogę na gruncie.
W projekcie mam, że powinna być wykonana izolacja przeciwwilgociowa chudego betonu, a potem styropian i na to folia, następnie jastrych.
Czy to się do takiej izolacji nadaje, a jak nie to co?

tom soyer
24-02-2003, 12:58
ja zuzylem 70kg dysperbitu na pomalowanie okolo 70m2 trzykrotnie (2x lanego fundamentu i 1x styropianu). Za pojemnik 30kg placilem okolo 65PLN. Wychodzi wiec troche ponad 2PLN/m2.
maluje sie latwo pedzlem lawkowcem, latem wysycha w 2godz, jest gotowy po otwarciu beczki, dobrze sie przechowuje - jak jest zagesty mozna go delikatnie rozrzedzic woda.

ryby
17-04-2004, 23:39
tom,
to 70 kg to Ci wyszło bez rozcieńczania? I czy smarowałeś ściany tylko od zewnątrz czy rówież wewnątrz?

Senser
18-04-2004, 09:52
Czy:
1. Dysperbitem powinno się/można izolować ściany funadamentowe pod styropian??
2. Czy Dysperbitem powinno się/można izolować ściany pomiędzy fundametnem a ścianami?? Czy to lepsze rozwiązanie od papy??
3. Czy Dyperbitem można pomalować chudziaka?? Można czy powinno?? Czy zamiast Dysperbitu będzie wystarczyć folia??

jprzedworski
18-04-2004, 11:13
raany! dysperbit 4 zł/m2?! to chyba za całą izolację. Stosuje się go też m.in. do izolacji fundamentów min. 2 warstwy i min. 2 kg/m2 ale cena nie przekracza 2 zł/kg.
A co tu się nie zgadzało? Skoro, jak piszesz, cena ok. 2 zł/kg a zużycie minimum 2 kg/m2, to daje ok. 4 zł/m2. Można malować cieniej, ale czy to wtedy działa jak trzeba?

anna99
18-04-2004, 12:14
Ja w przyszłym tygodniu maluję Dysperbitem chudziak, potem dam folię, styropian, i wylewkę z mixokreta. Za 30 kg wiaderko płaciłam 54 zł (niecałe 2 zł/kg). Ile wyjdzie - jeszcze nie wiem. Pierwszy raz trzeba zagruntować rozcieńczając 1:1 z wodą, drugi raz bez rozcieńczania. Jesli ktoś chce malować chudziak, niech uważa na producenta (jest minimum trzech). Dysperbit z Izlbetu nie nadaje sie do wewnątrz!!! W ulotce reklamowej, którą posługuja sie niektórzy sprzedawcy jest błąd!!! Do wewnątrz nadaje się Dysperbit z Izolacji (Jarocin) i Inco-Veritas.

ronin
26-05-2004, 18:53
A tu mnie zaskoczyłaś Anno. Mam właśnie przed sobą ulotkę Dysperbitu z Izolbetu, na której pisze, ze nadaje się do wewnątrz, nalezy tylko starannie wietrzyć pomieszczenia po jego użyciu. Przy okazji mam pytanie do osób, które już użyły Dysperbitu do izolacji chudziaka - ile czasu trzeba odczekać aby móc na nim położyć folie ?? Dwa dni wystarczy ??? I czy kładliście zwykłą folię budowlaną 0,2 mm czy też inny wynalazek ;-)

kwiatkor
26-05-2004, 19:08
Zgadzam się z inwestorem. Ale spójrzcie na inny fakt: producent Dysperbitu nie zapewnia żadnego wsparcia technicznego. A np. taki Deitermann oferuje liczne rysunki, opisy, porady, ma infolinię. Ma to też zapewne wpływ na cenę produktu...

Ja stosowałem dysperbit firmy Inco-Veritas właśnie ze wzgledu na producenta i moje kontakty z nim. Nie wiem jak wyglada sprawa z siecią sprzedaży czy konsultantami w terenie - czy sa jak u innych producentów, bo rozmawiałem bezposrednio z pracownikami działu produkcji (lub ktoś blisko produkcji) i tam dostałem bardzo wyczerpujące informacje.
Rzetelność potwierdzona została (wg mnie) kilkoma radami, by w danych warunkach nie stosować produktów Inco-Veritas, bo nie nadają się do tego - np. jak tu juz ktoś zauważył sam dysperbit jest izolacją przeciwwilgociową i nie nadaje się do ciężkich warunków wodnych.

W porównaniu do produktów Deitermanna (o ile dobrze pamietam - zajmowałem się sprawą ok 2 lata temu) - to istotnie, w przeciwieństwie do dysperbitu - ich produktów nie można prawidłowo ułozyć bez konsultacji z doradcą lub wnikliwej analizy dokumentacji.

kabak1
26-05-2004, 23:46
Mam pytanko do osób które stosowały dysperbit
Izoluję sobie ściany które mam w ziemi i fundamenty ale one kiedyś dużo dużo lat temu były izolowane jakimś lepikiem. Teraz czyszczę te ściany szpachelką i szczotką drucianą ze starej izolacji ale wiadomo że część trzyma się dobrze i nie chce oderwać się od ściany. Powiedzcie czy na dobrze trzymający się stary lepik (pewnie na bazie smoły) oczywiście oczyszczony można położyć dysperbit czy to się będzie trzymało
Pozdrawiam

anna99
27-05-2004, 06:29
A tu mnie zaskoczyłaś Anno. Mam właśnie przed sobą ulotkę Dysperbitu z Izolbetu, na której pisze, ze nadaje się do wewnątrz, nalezy tylko starannie wietrzyć pomieszczenia po jego użyciu. Przy okazji mam pytanie do osób, które już użyły Dysperbitu do izolacji chudziaka - ile czasu trzeba odczekać aby móc na nim położyć folie ?? Dwa dni wystarczy ??? I czy kładliście zwykłą folię budowlaną 0,2 mm czy też inny wynalazek ;-)

ronin

W teorii jest odstęp min. 6 godzin między jednym malowaniem (rozcieńczonym) a drugim (nie rozcieńczonym) i dalszymi pracami. W praktyce wyszło mi na pewno nie mniej. Trzeba poczekać, aż dysperbit zrobi się czarny (z brunatnego). Po drugim razie czekalismy dobę i kładliśmy czarną folię budowlaną 0,2 . jak dotknęło sie palcem jeszcze zostawał lekki ślad, ale nie mazal się.

pchlistosc
27-05-2004, 07:37
A tu mnie zaskoczyłaś Anno. Mam właśnie przed sobą ulotkę Dysperbitu z Izolbetu, na której pisze, ze nadaje się do wewnątrz, nalezy tylko starannie wietrzyć pomieszczenia po jego użyciu. Przy okazji mam pytanie do osób, które już użyły Dysperbitu do izolacji chudziaka - ile czasu trzeba odczekać aby móc na nim położyć folie ?? Dwa dni wystarczy ??? I czy kładliście zwykłą folię budowlaną 0,2 mm czy też inny wynalazek ;-)

ronin

W teorii jest odstęp min. 6 godzin między jednym malowaniem (rozcieńczonym) a drugim (nie rozcieńczonym) i dalszymi pracami. W praktyce wyszło mi na pewno nie mniej. Trzeba poczekać, aż dysperbit zrobi się czarny (z brunatnego). Po drugim razie czekalismy dobę i kładliśmy czarną folię budowlaną 0,2 . jak dotknęło sie palcem jeszcze zostawał lekki ślad, ale nie mazal się.

ja po pomalowaniu dyserbitem kladlem odrazu folie ale kubelkowa

rogi
27-05-2004, 07:40
A ja użyłem do izolacji pionowej WIZBIT EKO.

ronin
27-05-2004, 16:33
......
dziękuje Anno - swoją drogą śliczny kwiatuszku :). Napewno skorzystam w poniedziałek i środę z Twoich rad.

guest
31-05-2004, 10:32
Styrozol to bardzo wydajna izolacja polimerowa! Na m2 wychodzi ok 11-12 zł. Jak porównacie parametry techniczne to się okaże że jest NAJTAŃSZY.

echo
30-06-2004, 10:06
słyszałem dziś od hurtownika opinie, że do izolowania ścian fund powinno sie stosować:
- od wewnątrz - preparat wodorozcieńczalny np Dysperbit
- na zewnątrz - rozpuszczalnikowy np Izoplast

a inny hurtownik podaje, że Izoplast można zastosować na zewn i wewnatrz - jesli budynek jest jeszcze w budowie (jak robi sie fundamenty to jest to oczywiste :wink: )

co o tym sądzicie
stosujecie preparaty wodne czy rozpuszczalnikowe???? :o

Cezarr
02-07-2004, 07:16
no własnie, które preparaty wydają się lepsze?Czy preparat wodny stosowany od zewnątrz w warunkach sporej wilgotności, po prostu nie zacznie tracić swoich właściwości. Przecież jest rozcieńczalny wodą we wstepnej fazie stosowania.

MarcinU
02-07-2004, 08:22
Z tego co wiem można środki wodne stosować na zewnątrz bez problemu. Pytanie tylko jakie? Spotkałem kilka środków tego typu, nawet u jednego producenta wystęuje kilka rodzajów i jestem w kropce co kupić. ktoś ma jakieś doświadcenia z preparatami Icopal (Water Primer i Water Renovator) albo Izohan (WL lub WM)?

pyrka
04-07-2004, 16:20
Cesarr, na samochody też stosuje się lakiery wodorozcieńczalne, są też takie lakiery na drewno( akrylowe) . One muszą po prostu dobrze wyschnąć. Ja sprawdzam pocierając palcami, jak brudzi,to jeszcze nie wysechł i nie należy go zakrywać. Tutaj małe ostrzeżenie. Mój mąż wymyślił sobie, żeby folię przykleić do mokrego, świeżo nałożonego dysperbitu. To błąd, dysperbit nie chciał w ogóle wyschnąć, porobiły się pęcherze (odklejały się od ściany) a folia i tak się nie przykleiła. Tylko dobrze wyschnięty dysperbit chroni i najlepiej nakładać go jak w instrukcji : pierwszą warstwę rozcieńczyć wodą, żeby mur (podłoże) dobrze się napił a drugą warstwę szczelnie i dokładnie nakładać pacą. I czekać aż będzie całkiem suche i twarde, wtedy woda mu nie zaszkodzi.

ARETE
04-07-2004, 19:07
Dzwoniłem do jednego z producentów dysperbitu z pytaniem czy mogę nim przyklejać papę do betonu (w opisie produktu nic o tym nie ma, więc nie miałem specjalnie złudzeń ;). Raczej mi to odradzano, ze względu na to, że właśnie nie będzie on miał jak wyschnąć.
Jednak przy okazji rozmowy z technologiem zaskoczyło mnie to, że odradzał mi zastosowanie dysperbitu na izolację poziomą wewnątrz domu. Mówił, że na dysperbit niedługo kończy się atest, podobno na zachodzie już się go do środka nie stosuje (szkodliwość).
Polecał jakieś dwuskładnikowe preparaty na bazie cementu.
No i nasuwa się pytanie: czy chciał naciągnąć klienta na droższy preparat, czy rzeczywiście nie jest tak różowo z tym dysperbitem... (oczywiście chodzi o zastosowania wewnątrz pomieszczeń).

mirtex1
04-07-2004, 19:20
Ja fundamenty będę ocieplał styropianem. Dlatego wybrałem dysperbit. Nie zawiera Środdów kroe niszczą styropian. Zadnych rozpuszczalników.

niebieskooka
04-07-2004, 19:44
Icopal Water Renovator jak i Icopal Water Primer to środki na bazie wody dopuszczone - z tego co wiem - do stosowania wewnątrz budynków. Poza tym jeden z nich to nic innego jak dysperbit :). Ale nazwa zagraniczna być musi.

ARETE
04-07-2004, 22:26
Dysperbit też jest dopuszczony do stosowania do wewnątrz. Sęk w tym, że podobno (!) już się firmy z tego wycofują. Podobno. (może ktoś wie coś więcej na ten temat).