PDA

Zobacz pełną wersję : Podłoga na gruncie a ściany działowe



Buczole
13-04-2006, 20:40
Czy najpierw styropian i wylewka a potem ścianki czy może ścianki powinny stać na chudziaku ?

inż. Mamoń
13-04-2006, 20:45
Czy najpierw styropian i wylewka a potem ścianki czy może ścianki powinny stać na chudziaku ?

Jak murowane to zdecydowanie na podbetonie (czyli jak go nazywasz "na chudziaku"). Pamiętaj o papie lub folii.

Beaty
13-04-2006, 20:46
Ścianki na chudziaku, a pod nimi coś na izolację.

anpi
13-04-2006, 23:30
A czy chudziak pod ścianką nie musi być jakoś wzmocniony? Nie pęknie pod ciężarem ścianki np. z ciężkiego silikatu?

PRO
14-04-2006, 07:57
Ja mam ścianki działowe na osobnym nieduzym fundamencie, na fundamencie papa i na papie ścianka działowa, a póxniej zrobiony dopiero został chudziak i dalsza posadzka.

PRO
14-04-2006, 08:00
Chudziak jest wylany na równo z papą pod ściankami działowymi dla zachowania ciągłosci papy pod ściankami dziąłowymi i papą na posadzce.

Buczole
14-04-2006, 12:04
dlaczego nieduży fundament ?
wydawało mi się, że fundament ma prznieść
obciążenie na niezamarzający grunt, który w domu
będzie zaraz pod chudziakiem,
PRO, zbroiłeś fundament pod ściankami?

pozdrawiam

remx
14-04-2006, 12:23
Taki fundament miałby sens gdyby był szerszy od ścianki. Wtedy ciężar ścianki rozkłada się na większą powierzchnię. Samo to że jest grubszy niż wylewka nic nie da
A najlepiej wylać bez fundamenciku (tyle że B15 a nie mniej) tzw chudziaka i też przeniesie. Przynajmniej u mnie to działa.
No i solidne zagęszczenie gruntu - jak zawsze.

Buczole
14-04-2006, 15:03
czy ktoś jeszcze ma doświadczenia z betonem B15 na podkładzie,
naprawdę nie pęka ?

pozdrawiam

PRO
14-04-2006, 15:30
dlaczego nieduży fundament ?
wydawało mi się, że fundament ma prznieść
obciążenie na niezamarzający grunt, który w domu
będzie zaraz pod chudziakiem,
PRO, zbroiłeś fundament pod ściankami?

pozdrawiam
Pod fundamentem zagęszczony porządnie piach, fundament jest troszke szerszy od ściany głęboki na 20-30 cm. jest wewnątrz budynku i nic nie będzie przemarzać. fundament pod ścianki sie nie zbroi, przynajmniej nie widziałem. Mam dom parterowy ,ale to chyba nie ma znaczenia.